TEMAT: STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 04 Sie 2020 20:53 #723738

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Witam serdecznie!

Jestem początkująca na forum, ale zostałam bardzo miło przyjęta, wiele osób okazało mi serce i cierpliwość.
W związku z tym podjęłam decyzję o zostaniu świstakiem Straganiku Warzywnego.

Ania Adasiowa przekazała mi nasiona, które pozostały, a Dorotka Horti obiecała pomoc od strony technicznej, ponieważ komputer nie jest moją mocną stroną.
Dziewczyny :hearts:

Założyłam teraz wątek, ponieważ mam urlop i mogę na bieżąco odpisywać na posty.

Wstępnie planuję podawać swój adres, żeby można było przysyłać nasiona jak ktoś poprosi, ale podawać będę na PW.

Przyjmuję nasiona sałat i innych liściastych, warzywa strączkowe, bakłażany, dyniowate - oprócz dyni, cebule, szczypiorki, pory, kapustne, korzeniowe, zioła a wszystko co jeszcze zostanie zebrane umieszczę w dziale inne.

Ponieważ w grudniu i styczniu mam duży przestój w pracy w takim terminie planuję realizować złożone zamówienia, choć zastrzegam sobie prawo do zmiany terminu z racji panujące epidemii nie jestem pewna odnośnie pracy.

Jeżeli ktoś ma uwagi, bardzo proszę się wypowiedzieć, czy pasują wyznaczone terminy. Inne uwagi również są mile widziane.

Formularz zamówień STRAGANIK WARZYWNY 2020


Regulamin straganika Rozmaitości Warzywne


Straganik to miejsce wymiany nasion. Forumowicze, którzy mają nadwyżki nasion wysyłają je do mnie, a ja segreguję i pakuję, a następnie wysyłam zgodnie z zamówieniem do zainteresowanych.

Do udziału w Straganiku zapraszam wszystkich forumowiczów, którzy uczestniczą w życiu forum.

Nasiona wysyłajcie na mój adres - zainteresowanym podam w wiadomości prywatnej - od 20 września, do 20 listopada.

Pamiętajcie proszę o kopercie zwrotnej zaadresowanej do siebie, a w środku koperty napisać nick z forum.

Przed wysłaniem nasiona powinny być dobrze wysuszone.
Przygotowane nasiona wyślijcie proszę w kopercie bąbelkowej, najlepiej listem zwykłym priorytetowym, lub poleconym.

Wszystkie nasiona docierające na SStraganik, także nadwyżki nasion oryginalnych, powinny być spakowane i opisane.
W jednym opakowaniu zamieszczamy przynajmniej 6 nasion, w przypadku odmian rzadkich, “rarytasów” może być ich mniej.
Opakowania zamykamy szczelnie, aby uniknąć “niespodzianek”. Bardzo ułatwi mi pracę, jeżeli tak, jak w poprzedniej edycji Straganiku nasiona każdej odmiany zepniecie spinaczem, nitką, albo gumką.

Na opakowaniu lub w torebce z nasionami zamieszczamy czytelnie następujące informacje: nazwa odmiany, rok zbioru, nick wysyłającego, ewentualnie krótka informacja o uprawie

Nasiona zamawiamy w formularzu zamówień, który na bieżaco będę aktualizować.
Swoje zamówienie możecie złożyć jednorazowo, albo rozłożyć jego realizację w czasie. W formularzu znajdzie się dyspozycja dla Świstaczki. Ostateczny termin składania zamówień to 31 stycznia 2020.
Wasze zamówienia będą realizowane w kolejności napływania i pakowane do nadesłanych kopert. Ważne, aby pamiętać, żeby odpowiednio wcześnie wysłać na Straganik kopertę zwrotną do siebie,
najlepiej jakby dotarła do mnie też do 31 stycznia.

Koperty zwrotne, najlepiej bąbelkowe, zaadresujcie proszę do siebie, a na wewnętrznym skrzydełku koperty wpiszcie swój nick.
Na kopertę naklejcie znaczek o wartości odpowiedniej do rozmiaru koperty, wagi przesyłki (pamiętajcie, że będzie zapakowana) i trybu dostarczenia (zwykły, priorytet, polecony), tak aby nasiona dotarły do Was bez problemów.
Jeżeli wybierzecie list polecony, proszę dołączcie wypisany druczek.

Terminy zamawiania podam na przełomie listopada i grudnia. Na pewno bezie to przełom roku, ponieważ wtedy mam wolne i nie chodzę do pracy.
Z racji pandemii nie chcę podawać teraz, bo być może musiałabym terminy zmieniać.

Nasion zostało naprawdę sporo i dla wszystkich wystarczy. Nie trzeba się martwić.

Dodam jeszcze, że nie będę ustalać limitu ilości nasion. W związku z tym proszę o sprawdzanie ilości i wartości znaczków, żeby koperty dotarły do Was.

Wstępnie planuję trzy tury zamawiania
1 - Administarator, moderatorzy, świstaki obecne i byłe oraz osoby, które mają najwięcej podziękowań
2 - darczyńcy
3 - forumowicze wszyscy, którzy nie należą do 1 i 2 grupy.

Termin na pewno grudniowy, chyba, że pandemia pozbawi mnie pracy.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2020 08:50 przez Adasiowa.


Zielone okna z estimeble.pl

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 04 Sie 2020 21:30 #723759

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Aniu, podziękowania za dotychczasową pracę :thanks:

Aga, ode mnie dzięki i powodzenia :hug:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, pouder, Marlenka, bietkae, Nimfa, rybur58, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 04 Sie 2020 21:44 #723764

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7807
  • Otrzymane dziękuję: 51688
Aneczko, nic nie napiszę, bo i tak wiesz, co myślę :hearts:
Agnieszko, gratulacje i powodzenia :drink1: Przynajmniej o adres prosić nie muszę :rotfl1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, pouder, Marlenka, bietkae, Nimfa, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 04 Sie 2020 21:48 #723768

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Myślę, że wspólnymi siłami, ze Szczypiorkową Agnieszką na czele uda się nam zebrać całkiem niezłą i pokaźną kolekcję nasionek :)
A zatem do pracy Warzywne Ludki - niech tegoroczny Straganik będzie pełen skarbów, a nowy Świstaczek niech ma pełne ręce ... pracy i nasze życzliwe wsparcie.
Powodzenia Aguś :kiss3:
Pozdrawiam cieplutko ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 04 Sie 2020 22:05 #723779

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Aniu to :hug: za cierpliwość w spełnianiu naszych zachcianek. Dziękuję.
Agnieszko przyjemnego zawijania w sreberka, termin pasujący Tobie będzie dobry i dla nas.
pozdrawiam Karina

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 06 Sie 2020 10:10 #723982

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Witam nowego świstaka Agnieszkę. Jeśli będziesz potrzebowała w czymś pomocy do pisz śmiało.
Równocześnie dziękuję Ani za wiele lat prowadzenia straganika. Twój wkład w popularyzowanie nowych odmian warzyw jest nieoceniony.
Pozdrawiam
Bea
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Marlenka, Zielona, Nimfa, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, czarna2066

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 06 Sie 2020 11:38 #723988

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Dziękuję i na pewno skorzystam z pomocy
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Nimfa, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Bobka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 06 Sie 2020 11:47 #723990

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Troszkę sobie :cry3: ,ale mi przejdzie,widać tak musiało być.Aniu Adasiowa dziękuję,bo dzięki Tobie zdecydowałam się przyłączyć do forum.Nigdy nie byłam zbyt medialna,a tutaj odkryłam grupę bardzo pozytywnych ludzi.Tylko nie znikaj :hug:
A nasza Agniesia Szczypiorek bardzo pasuje na Świstaczka,jest równie warzywnie i przetworowo zakręcona , zorganizowana.Oby Ci starczyło cierpliwości i miejsca :happy3:
Życzę radości z podjęcia nowych obowiązków i proszę o adres na priv. :hearts:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 06 Sie 2020 22:22 #724070

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Witam serdecznie Agnieszkę w roli nowej królowej warzywnego straganiku :hug: :hug: A Anię Adasiową zacznę przerabiać na miłośniczkę hipków, hibków i innych doniczkowych :) Może się uda :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, czarna2066

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 06 Sie 2020 22:37 #724074

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
No nie wiem,czy się da przerobić :think: Chyba,że te doniczkowe będą jadalne,choćby dla żółwi :happy4:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 06 Sie 2020 23:01 #724077

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Roślinki ozdobne, jadalne też się znajdą :) Dobrze, że o nich przypomniałaś :)
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Marlenka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, czarna2066

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 08 Sie 2020 16:42 #724274

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Aniu :hug: .
Agnieszko,bardzo się cieszę! :hearts: Nasionka w Twoich rękach będą się czuły szczęśliwe.Życzę owocnego "świstaczkowania". :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, Zygowa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 11 Sie 2020 21:57 #724753

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Dawno tu mnie nie było i ... Bach, straganiki stare w nowej odsłonie. :)

Aniu, dziękuję za wszystko, za moc i ciepłe słowo. Tylko jedno Cię proszę, nie znikaj. :kiss3: :bye: :hug:

Agnieszko, będzie dobrze, poradzisz sobie, jestem tego pewna. A na tej nowej drodze, życzę Ci siły, wytrwałości i cierpliwości. :hug:

Co zaś dotyczy nasion, to w tym roku będzie chudziutko. Mam nadzieję, że choć sałaty uda się zebrać. :think:
Pozdrawiam Alicja.
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2020 21:59 przez Zielona.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Wodniczka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 16 Sie 2020 21:00 #725456

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Pierwsze zbiory nasion na Straganik: dwie odmiany sałat ( Grand i .... "muszę sobie przypomnieć" ) oraz biała rzodkiew Mino Early.
Z dłubaniem białej rzodkwi sobie poradzę, ale wizja pozyskiwania sałatowych mikrusków chwilowo mnie przerasta :happy:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Marlenka, bietkae, Zielona, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, czarna2066

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 16 Sie 2020 21:30 #725462

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1013
  • Otrzymane dziękuję: 3714
A jak działa straganik?
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 16 Sie 2020 21:40 #725465

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Myślę, że jednoznacznej odpowiedzi udzieli nasz Świstaczek - Szczypiorkowa Agnieszka :)

W skrócie napiszę tylko, że ideą działania Straganiku jest wymiana nasion warzyw pomiędzy forumowiczami. Do rąk Świstaczka trafiają zestawy nasion przygotowane przez Darczyńców - zapakowane w opisane dilerki. Pojawia się Formularz Zamówień i osoby chętne na konkretne odmiany warzyw mogą zamawiać swoje chciejstwa.

Regulamin Straganiku leży w gestii Świstaka.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Jonatanka, pouder, Marlenka, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Sławek

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 17 Sie 2020 05:17 #725477

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Dziękuję Aniu :flower1:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2020 05:28 przez Szczypiorek.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna, Bobka

STRAGANIK "ROZMAITOŚCI WARZYWNE" 2020 17 Sie 2020 08:07 #725493

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6065
  • Otrzymane dziękuję: 22024
Czyli Swistaczek :wink2: :hearts: udostępnia swój adres by można było przesłać ?
A gdzie potem pojawia się formularz ? :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek, Sławek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.867 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum