TEMAT: Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 29 Lis 2020 19:24 #736446

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2670
  • Otrzymane dziękuję: 17604
Aga, nie był to Semper. Nasion na pewno nie pomyliłam, a do tego u mnie Semper to malutkie czerwone pomidorki, w smaku bez rewelacji.

IMG_20200817_155204.jpg

IMG_20200817_155159-2.jpg


Z ukraińskich miałam jeszcze dwa - czerwony, wysoki "śliwka" i czerwony średni.
Największe pomidory miał właśnie ten podpisany - owoce wielkie. Te trzy były całkiem dobre.
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, bietkae, olegowa, aga, rybur58, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, ama, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 30 Lis 2020 01:59 #736538

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9262
Na Straganik Pomidorowy wysłałam nasiona pomidorów,które najlepiej się udały,były plenne i smaczne.Nasiona wybrałam z owoców zdrowych i bez żadnych mordek i suwaków.
Dwarf Purple Heart .
Krzak plenny,niewysoki,wciąż produkuje kolejne wilki i grona .Pierwsze owoce zerwałam 2 miesiące od wysadzenia do gruntu.Owoce soczyste ,miękkie ,ale mogą poleżeć.
dwarfpurpleheart20.08-2.jpg

Dwarf Confetti.
Sztywny krzak o wysokości ok.1 metra,plenny,żywotny.Najpierw zachwycił mnie kolor owoców,ale smak to wielkie łał.Po dłuższych opadach owoce pękały,długo nie poleżały.Średniopóżny.Dojrzały pomidor był bardziej pomarańczowy z zielonymi paskami.
dw.confetti20.082-2.jpg

Sakiewka NN od Komy.
Krzak ogromny,silny i plenny.Owoce liczne,dość duże.Pierwszy dojrzały zerwany w tunelu po niemal 3 miesiącach ,a ostatnie przyniosłam pod koniec pażdziernika.
U mnie pomidor rekordzista.Z 4 krzaków zebrałam ponad 16 kilogramów .Nadaje się ns kanapkę i do sosu.
sakiewkakomy22.07-2.jpg

sakiewkakomyrekord30.08-2.jpg

sakiewkaodkomy18.08-2.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Marlenka, bietkae, olegowa, rybur58, ewakatarzyna, Szczypiorek, ama, Mejra

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 30 Lis 2020 02:30 #736539

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9262
Budienovka Rozowaja.
Niewysoki krzak,rodził duże owoce w kształcie serca.Mięsiste,smaczne.Wysadzę go w przyszłym roku,bo w tym sezonie był siany na póżny zbiór i niewiele posmakowaliśmy.
budienovkarozowaja13.08-2.jpg

budienovkaroz.20.09.jpg

budienovkaroz.26.09.jpg

Chlebosolnyj.
Wysiany na póżny zbiór,rozrósł się na kilka pędów.Plenny,a przede wszystkim pyszne owoce.
Muszę powtórzyć uprawę.
chlebosolnyj13.08-3.jpg

chlebosolnyj4.jpg

Moya Noir.
Krzak wysoki,silny.Owoce dość duże,soczyste,miękkie,podatne na wgniecenia.Mogły jednak trochę poleżeć.Miałam go w tunelu i myślę,że powinnam go posadzić w gruncie,by dostał więcej słońca.Plenność średnia,nadrabiał urodą.
moyanoir24.07-2.jpg

moyanoir16.08-2.jpg

moyanoir21.08-2.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2020 02:33 przez anaka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, pouder, Marlenka, bietkae, Jaedda, rybur58, ewakatarzyna, Szczypiorek, ama, Mejra

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 11 Gru 2020 00:27 #738046

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
Poszukuję informacji o pomidorach (arkusz AWN) :( :

Boudyo,
Moldavian - czy to jest Moldavian Green czy Sandul Moldovan?
Minusinskije Serdce Oranżewoje Ostroje,
Semper z Ukrainy,
Verace.

Pozdrawiam.
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 11 Gru 2020 09:36 #738057

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
Moldavian to Sandula Moldavian
Nasiona były w zeszłym roku ode mnie wysłane na straganik , przez niewyrażenie opisaną dilerkę używałam tylko nazwy Moldavian i stad ten błąd. Piałam o tym już przy okazji zeszłorocznego straganiku.
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, olegowa, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 11 Gru 2020 09:47 #738060

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Semper



20200826_202236-2.jpg


Krzak bardzo wysoki, silny, zdrowy. Odbijał nawet po ogłowieniu. Plenny, całosezonowy. Zaczynał jako jeden z pierwszych, a owocował do likwidacji uprawy.Pomidorek raczej przerobowy, ale smak OK i taki z tych "niezatapialnych". Uda się każdemu i w każdą pogodę.


Minusinskije Serdce Oranżewoje Ostroje




20200921_090322.jpg


Krzak średniej wielkości ( tak ok. 1,5 m ).Plenny, raczej późny, bardzo smaczny.Wart wypróbowania.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 11 Gru 2020 13:19 #738075

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2670
  • Otrzymane dziękuję: 17604
andziasz wrote:
Moldavian to Sandula Moldavian
Nasiona były w zeszłym roku ode mnie wysłane na straganik , przez niewyrażenie opisaną dilerkę używałam tylko nazwy Moldavian i stad ten błąd. Piałam o tym już przy okazji zeszłorocznego straganiku.


Andziasz, nasiona są rzeczywiście od Ciebie. W takim razie wykreślę z formularza Moldavian, a nasiona przełoże do odmiany Sandul Moldovan.
Dziękuję za wyjaśnienie. :)
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2020 13:20 przez Marlenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): andziasz, bietkae, olegowa, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 11 Gru 2020 18:47 #738118

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
Wrócę na chwilę do takiego pomidora o nazwie Boudyo.
Szukałem w necie informacji i znalazłem że jest to "fabryka pomidorów gigantów/olbrzymów - od 1500 do 2500 g." Nic poza tym.
Jeśli ktoś wie coś więcej, to bardzo proszę o informację. Pozdrawiam.
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, olegowa, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 11 Gru 2020 19:24 #738123

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Kaziku, poszperałam trochę. To nazwisko hodowcy pomidorów gigantów. Według informacji z grudnia 2015, Fabrice Boudyo z Francji wyhodował dwa pomidory odmiany Big Zac, powyżej 4 kg każdy i pobił rekord, który ustanowiony został 20 lat wcześniej.
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2020 19:25 przez Horti.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 17 Gru 2020 10:44 #738729

  • Joanna555
  • Joanna555's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 23
  • Otrzymane dziękuję: 68
Czy pomidor E/6f4 to krzyżówka mająca powiązanie z odmianą Aurija?
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 17 Gru 2020 10:48 #738730

  • Joanna555
  • Joanna555's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 23
  • Otrzymane dziękuję: 68
Kapka, do tej pory myślałam, że Aurija i Kazanowa to dokładnie to samo, tylko jedne z nazwy rosyjskie, drugie ukraińskie, a z Twojego zdjęcia wynika, że Kazanowa jest jeszcze okazalsza !
Doskonałe odmiany. A smak, podobny?
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 17 Gru 2020 12:53 #738742

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Joasiu, miałabym taką uprzejmą prośbę: w sezonie 2018/2019 zamówiłaś jako nowicjuszka na Pomidorowym Targu niemal 100 odmian pomidorków, ale nigdzie nie natknęłam się na Twoją opinię czy relację z uprawy. Czy mogłabyś Ty polecić nam jakiegoś pomidorka, który utkwił szczególnie w Twojej pamięci ? Jeśli nie pamiętasz całej listy zamówienia, chętnie służę spisem :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 17 Gru 2020 16:56 #738760

  • Kapka
  • Kapka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 293
  • Otrzymane dziękuję: 2259
Joanna , pierwszy raz miałam pomidory Kazanowa i Aurija , nasina kupione z netu , Kazanowa rósł w gruncie krzak mniejszy - owoce wieksze i smaczniejsze , Auria w tunelu potężny krzaczor . Kusi mnie żeby posadzić oba w tunelu dla porównania ale mam tyle nowych odmian i ... zobaczymy wiosną , mam silną wolę-powstrzymam się :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, Mamma, ewakatarzyna, Bobka

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 17 Gru 2020 20:28 #738790

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Chciałam tutaj, jako ubiegłoroczny Świstak napisać słów parę, przypomnieć zasady Pomidorowego Targu, które obowiązują i w tym roku.

Od chwili, gdy Ania Adasiowa założyła straganiki prosiła o dzielenie się swoimi doświadczeniami.
Jeżeli uczestniczę w Targu, to akceptuję jego reguły. Jeżeli zamawiam nasiona, otrzymane nasiona rozmnażam, wysyłam na kolejny Targ i co bardzo ważne, piszę o swoich doświadczeniach na Forum. O dobrych i o złych, razem uczymy się, poznajemy nowe odmiany.

Pomidorowy Targ skierowany jest do aktywnych Forumowiczów, piszących przez cały sezon, a nie tylko w czasie, gdy działają straganiki. Forum działa od lat, w życiu każdego z nas dzieje się bardzo wiele, więc gdy Świstak ma jakieś wątpliwości, może skonsultować się z Moderatorami.

Osobom, które zarejestrowały się jakiś czas temu, a z różnych przyczyn nie uczestniczą aktywnie w Forum, Świstak może (ale nie musi) zaproponować "pakiecik startowy". To zestaw kilku odmian, które dobiera Świstak, sposób na powrót do aktywnego uczestnictwa w Forum.
Pozdrawiam,
Dorota

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 17 Gru 2020 21:05 #738796

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2670
  • Otrzymane dziękuję: 17604
Aniu, Dorotko :hug: dziękuję za wsparcie. Jako nowy świstak wiem, że mogę liczyć na Waszą pomoc i radę. :)

Do słów Horti dodam, że po otrzymaniu nasion powinno być nie tylko obowiązkiem, ale i dobrym zwyczajem pokazać w sezonie jaki zrobiliśmy użytek z nasion.
Napisanie kilku postów w sezonie nie jest jakimś wielkim wysiłkiem i przy odrobinie chęci da się zrobić.
Pozdrawiam Marzena

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 05:22 #738814

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Podobny dylemat mam i ja i nie chodzi mi o nowych członków. Co zrobić, gdy forumowicz zarejestrowany prawie 3 lata temu nie ma postów, nie uczestniczy w ogóle w forum, a prosi o adres do wysłania koperty?
Ja rozumiem nowe osoby, sama zarejestrowałam się rok temu, ale osoby z prawie trzyletnim stażem bez postów? Dziwne!
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 06:28 #738815

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3564
  • Otrzymane dziękuję: 30075
Agnieszko,takim osobom w/g mnie,nasionek nie powinno się wysyłać.
Maria

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 18 Gru 2020 07:19 #738816

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5268
Koma ma rację, bo to jest ewidentne pasożytnictwo. To nie jest żaden obowiązek żeby wysyłać nasiona każdemu kto tylko się zarejestruje. Agnieszka, jesteś na forum rok, ale oprócz Ciebie przybyło od tamtej pory ok. 700 osób. Ile z nich dało się nam poznać tak jak Ty? Uzbiera się chociaż 50? Jesteś doskonałym przykładem tego, że gdy się chce to można i takim forumowiczom zawsze chętnie wyślę nasiona, bo wiem co o nich myśleć.
Ostatnio zmieniany: 18 Gru 2020 07:29 przez Kaskawel.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.412 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum