TEMAT: Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 18 Mar 2021 17:58 #753354

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Iwonko, mój też tak zabarwiał wodę, wacik. Widocznie tak ma. Teraz mam już ładne sadzoneczki, tak że się nie przejmuj.
Mój pochodzi z tego samego źródła ;) (dzięki Aga :bye: )
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, aga, ewakatarzyna, Biedronka, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 18 Mar 2021 19:47 #753368

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
Kasieńko, skoro takie samo Agusiowe :hug: źródło, to zdradź tajemnicę kiełkowania. Skrobałaś? Czy w ziemi ruszył? Pierwszy raz zaczynam z nim przygodę i nie chciałabym zmarnować...
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aga, ewakatarzyna, Babcia Ala

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 18 Mar 2021 20:08 #753374

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Biedroneczko, cofnij się do strony 36 tego wątku. Tam podzieliłam się swoimi spostrzeżeniami :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Biedronka, Babcia Ala

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 17:18 #753689

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1701
  • Otrzymane dziękuję: 10248
20210320_130216.jpg


Moje rozsady jeszcze w przedszkolu (jak nie w żłobku :rotfl1: ):
Kilka ostrych papryk - beros, corazon, jalapeno chili, biquinho yellow.
Dziś popikowane słodkie papryki - lombardo, quadrato d'asti rosso, jalapeno, palermo, podłużna zielona z Netto, żółta z Biedrony, pomarańczowa mini. Ociąga się Barbórka.
Trzy sztuki bakłażana Tsatsoniki.
Bazylia, kwiatki (cynie, astry, lobelie). Malabar rozłożyłam na dwa pojemniki: w jednym nasiona łuskane, w drugim niełuskane - zobaczymy...
Dziś posiałam majeranek do perlitu; w przyszłym roku tak zrobię z lobelią.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2021 17:21 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): apal100, Marlenka, Nimfa, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 17:35 #753692

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
JaKasiulko! A ja się martwiłam, że może za wcześnie zebrałam nasionka ( bo w 2019 miałam go pierwszy raz) i nikomu nie wykiełkuje. :jeez: To kamień z serca...
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2021 17:36 przez aga.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 18:27 #753697

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15757
  • Otrzymane dziękuję: 53056
Słodka papryka z Potworowa fajnie wzeszła.


IMG_27361.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, pszczolka, lucioperca, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula, Eleni

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 19:14 #753705

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
aga wrote:
JaKasiulko! A ja się martwiłam, że może za wcześnie zebrałam nasionka ( bo w 2019 miałam go pierwszy raz) i nikomu nie wykiełkuje. :jeez: To kamień z serca...
Aguś, rosną ładnie :hug: Jutro cyknę fotkę i wstawię.
To mój pierwszy sezon z Malabarem,więc cały czas się go uczę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 19:25 #753708

  • rupert
  • rupert's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 5
Jakiej pojemności doniczki będą optymalne do uprawy rozsady pomidorów? Tak, aby mogły w nich rosnąć, aż do wysadzenia do gruntu.
Pozdrawiam Patryk
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Fina

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 20:05 #753714

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 8208
  • Otrzymane dziękuję: 54085
Moje docelowe doniczki na rozsadę pomidora mają pojemność 0,5 l. Co jednak muszę zaznaczyć, przesadzam pomidory dwa razy. Najpierw, do czasu pokazania się pierwszego liścia właściwego, rosną w malutkich komórkach wielodoniczki. Następnie przesadzam je do pojemniczków 200 ml. I w końcu do pojemników 500 ml. Robię tak dlarego, że przy braku dostatecznej ilości światła, pomidory wybiegają. Przy każdym przesadzaniu mogę pomidory posadzić głębiej niż rosły, więc koniec końców rozsada nie jest taka wysoka. Ma też większą bryłę korzeniową, bo nowe korzonki wyrastają z łodygi, która znalazła się w ziemi.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 20:23 #753718

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
jest to mocno racjonalne, jednak mocno czasochłonne - dlatego lepiej siać ciut później

choć i teraz tego słonka, jak na lekarstwo i cholera wie co robić - bo mam odmiany, co idą w górę .....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 20:29 #753719

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 6160
  • Otrzymane dziękuję: 29050
Edyta, widzę jakąś konstrukcję rozszerzającą parapet do 60 cm czy mi się zdaje. Jeśli tak, zdradź szczegóły.
Zygowa wrote:
20210320_130216.jpg


Moje rozsady jeszcze w przedszkolu (jak nie w żłobku :rotfl1: ):
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2021 20:29 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 21:16 #753734

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1701
  • Otrzymane dziękuję: 10248
Aluś, mam komodę (w posiadaniu Męża - na Jego pierd...), która stoi pod oknem. Mąż pociął mi styropian z odpadów na "wymiar" - od parapetu do tejże komody. Szeroki na 70 cm. Muszę tylko książki podłożyć , żeby rozsady stały bardziej do światła.

W skrócie: te rozszerzenie parapetu to komoda ;)
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2021 21:23 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 21:22 #753738

  • Fina
  • Fina's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 275
  • Otrzymane dziękuję: 1330
Rupert
Jak dla mnie optymalne są pojemniki 0,4l takie po jogurcie czy śmietanie, ze względu na kształt można ich optymalnie wykorzystać na powierzchni. Jeśli zastosujesz ziemię z nawozem ja używam z B to w ogóle nie nawożę sadzonek a do wysadzenia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 20 Mar 2021 21:46 #753745

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 8208
  • Otrzymane dziękuję: 54085
Lukas79 wrote:
jest to mocno racjonalne, jednak mocno czasochłonne - dlatego lepiej siać ciut później
Jestem babcia emerytka, więc na brak czasu nie narzekam ;) Żebym tak miała tyle siły, co czasu, to byłoby super :happy:
Nasiona pomidorów wysiewam dopiero za 10 dni :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, Babcia Ala, Kapka, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Mar 2021 07:57 #753767

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 5161
Ja też czekam. W ubiegłym roku siałam 23 marca, a wybiegły jak żyrafy w zoo. W tym zdecydowanie mniej będzie rozsad pomidorów i poczekam do kwietnia.
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Anielka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 21 Mar 2021 08:46 #753772

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3808
  • Otrzymane dziękuję: 20306
Aga , malabarki z nasionek od Ciebie
IMG_20210321_084104.jpg

Wiem, muszę je porozsadzać :oops:
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2021 08:47 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 22 Mar 2021 13:05 #754024

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Aniu :hug: Jak miło oglądać i czytać, że jednak coś się zieleni na Twoich parapetach :hug:
Nieodmiennie mój wzrok przyciągnęły Tricolorki :hearts:
Swoje dziś popikuje :flower:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Szczypiorek, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 22 Mar 2021 13:23 #754026

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 8208
  • Otrzymane dziękuję: 54085
Jestem zaskoczona, jak ładnie rośnie cukinia na strychu. To była próba kiełkowania, ale jak rośnie, to niech rośnie. Później przesadzę ostrożnie do większej doniczki. Jestem ciekawa rozwoju sytuacji :happy:

C033370E-930F-441C-83A2-FC7A0EF4ED95.jpeg

Będę jeszcze miała jedną sadzonkę. To będzie cukinia Zebra. Ona miała kłopoty z kiełkowaniem, ale w końcu jedno nasionko wypuściło kiełek.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Marlenka, Szczypiorek, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.884 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum