TEMAT: Paprykowy Straganik 2021/2022

Paprykowy Straganik 2021/2022 15 Lis 2021 11:57 #781988

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 11437
Dzisiaj wysłałam priorytetem:
1. KINIZI – 8 szt
2. Habanero Orange - 5 szt
3. Habanero Chcolate – 5 szt
4. Ubatuba Imambuci - 5 szt
5. Cherry Chili - 5 szt
6. Scotch Bonnet Hot - 5 szt.
Papryki WZ ale rosły w doniczkach daleko jedna od drugiej więc nasiona powinny być właściwe.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, papryczka


Zielone okna z estimeble.pl

Paprykowy Straganik 2021/2022 15 Lis 2021 12:12 #781991

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6237
  • Otrzymane dziękuję: 22826
Jest mi przykro ,ale nie wychodwałam papryczki by były nasionka .
Było piękne początki a potem koniec juz nie. Jakieś błędy .
Nie mam nasionek swoich .
;) :(
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.

Paprykowy Straganik 2021/2022 15 Lis 2021 13:36 #781998

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
W przyszłym roku na pewno się uda :hug:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Paprykowy Straganik 2021/2022 15 Lis 2021 13:38 #781999

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
Dzisiaj dotarły nasiona od Agnieszki - Szczypiorek i od Edytki - jaknieja. Dziewczyny :hearts: :kiss3:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Pestka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, jaknieja, JaKasiula

Paprykowy Straganik 2021/2022 16 Lis 2021 02:09 #782056

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5713
  • Otrzymane dziękuję: 27085
Moim zdaniem jeśli pozyskujemy nasiona z Targu trzeba mieć świadomość możliwych pomyłek i pokrzyżowanych odmian. Jak chcę mieć pewność czystości odmiany, to kupuję nasiona. Ja na ten przykład zbierałam nasiona papryk na Straganik pierwszy raz, dla siebie od kilku lat. Mogą być pokrzyżowane, mogą być pomylone, bo nie raz w biegu to robiłam, głowa moja obecnie przy chorobie też nie taka sprawna jak kiedyś, ale celowo nic nie mieszałam, a gdy papryka nie wyglądała tak jak powinna, to pisałam. U mnie trzmiele nawet pomidory krzyżują, bo Aurija już nie taka jak oryginał, na co w stosownym wątku zwrócił uwagę Janusz KaLo.

Papryczka czemu w sezonie nie wstawiłeś zdjęcia z pytaniem. Przykro mi, że się zawiodłeś na Straganiku, bo idea wymiany nasion w takiej formie jest piękna i nas integruje. Ja też miałam pomylone nasiona, ale fotografowałam i pytałam. Zresztą, jeśli chodzi o ostre, to ta czy inna, wszystkie są "pieronice" i czuje się tylko, że pali :devil1:. Papryczka nie irytuj się, to nie ma większego znaczenia, biorąc pod uwagę, że jesteśmy śmiertelnym pyłkiem zawieszonym na skale we wszechświecie. Cieszmy się chwilą, ideą Straganika i wyczekiwaniem na przesyłkę od Janinki, a potem na liścienie, pierwsze listki, kwiaty i w końcu owoce :garden1: .
:flower2: W tych nasionach zamknięte są dobre uczucia i tchnięta w nie jest dobra pozytywna energia :flower2:
One być może są z jakimś prawdopodobieństwem niezgodne odmianowo, ale za to będą dobrze rosły, jeśli wzejdą, bo taka możliwość, że nie wzejdą też istnieje, pomimo że dokładamy wszelkich starań.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2021 02:34 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.

Paprykowy Straganik 2021/2022 17 Lis 2021 00:07 #782159

  • papryczka
  • papryczka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 486
  • Otrzymane dziękuję: 928
Alu chyba nie zrozumiałaś jednak tego co napisałem musisz przeczytać jeszcze raz.Nie zawiodłem się na nasionkach ze straganiku -idea , pomysł i wykonanie jest super. Krzyżówki to też nie problem - nikt nie narzeka na krzyżówki KOZULI na przykład.
Odchyłki w ostrości - przecież wiadomo że na jednej roślinie zdarzają się papryczki o różnej sile ostrości , wygląd może się nieco różnić ale jednak minimalnie.Moim przesłaniem było by osoby bez wiedzy i doświadczenia takiego jak WY w uprawie papryki ,początkujący na forum jak np. ja ale z działką i rolnictwem związany 50+ nie wysyłali
na straganik wyhodowanych nasion jeśli nie mają 100 % pewności co do odmiany którą uprawiali. Wydaje mi się że co nie którzy chcą wysłać byle co by się odwdzięczyć lub zaistnieć jako darczyńca a to nie ma sensu. Ale jeśli wyślą pod swoją nazwą to nie mam zastrzeżeń . Ps. otrzymane papryczki z forum Trakijska i Gabi były czyste genetycznie czyli takie jak powinny. Reszta jak by co to na pw.
Staszek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala

Paprykowy Straganik 2021/2022 17 Lis 2021 11:37 #782183

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
No nie do końca jest tak jak piszesz. Każdy z nas swoje papryki pielęgnuje z należytą starannością i z sercem podchodzi do każdego krzaczka i pisząc ,że niektórzy przysyłają byle co aby zaistnieć na straganiku to moim zdaniem bardzo krzywdzące dla każdego Oazowicza i bez znaczenia jest tu staż na Oazie. Tak jak napisała Alicja papryczki mogą się krzyżować i na to wpływu nie mamy ,pomyłka (w opisie) to też rzecz ludzka Nie zawsze da się wszystko ogarnąć ,mimo naszych starań, tak jak by się chciało. Straganik jest dla pasjonatów działkowania, traktujemy nasze uprawy jako hobby i nawet te papryki które niewiele mają cech odmianowych też chętnie sadzimy i cieszymy się nimi.
Jeśli komuś zależy i chce uprawiać tylko i wyłącznie papryki zgodne odmianowo to najlepiej zakupić oryginalne nasiona i kontrolować zapylenie.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 17 Lis 2021 11:51 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, Zielona, olegowa, del, Prządka, ewakatarzyna, JaKasiula, renons

Paprykowy Straganik 2021/2022 17 Lis 2021 13:56 #782191

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
Dzisiaj dotarły koperty od Joasi - Jonatanka, Stasi - Stasunia, Eli - bietkae i Eli - Kajtkowa. Dziękuję nie tylko za nasionka :hearts:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Pestka, del, ewakatarzyna

Paprykowy Straganik 2021/2022 17 Lis 2021 15:13 #782201

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Janeczko, czy przyjmiesz jeszcze parę dilerek z nasionkami ?
Kurczę, przepraszam, zakręciłam się jak słoik z pesto :oops:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, del, ewakatarzyna

Paprykowy Straganik 2021/2022 17 Lis 2021 16:48 #782207

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
Aniu, przyjmę każdą ilość nasionek z radością :)
Ja też nie mogę się jakoś ogarnąć i jeszcze nie wprowadziłam nasionek do formularza.
Nasionka pomidorów i innych warzyw też czekają na wysyłkę i nie mam jakoś kiedy wyskoczyć na pocztę :oops:
Ale w weekend postanowiłam wszystko nadrobić. Ot, takie życie emerytki ;)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, obeata, del, Prządka, ewakatarzyna

Paprykowy Straganik 2021/2022 18 Lis 2021 12:23 #782294

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 11437
Janeczko zapomniałam napisać, że nie wysyłałam koperty zwrotnej bo ograniczam się sama na przyszły rok :)
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2021 12:23 przez bietkae. Powód: poprawiono stylistykę wypowiedzi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, del, ewakatarzyna, zwykły chłop

Paprykowy Straganik 2021/2022 18 Lis 2021 13:11 #782297

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2683
  • Otrzymane dziękuję: 17730
Janinko, wysłałam dzisiaj nasiona papryk . :)
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2021 13:11 przez Marlenka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Pestka, JaNina, del, ewakatarzyna

Paprykowy Straganik 2021/2022 21 Lis 2021 11:29 #782555

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Babcia Ala wrote:
Nie wiem gdzie umieścić mój post, czy tu, czy w uprawie, w razie czego proszę o przeniesienie.
Mam ze Straganika paprykę Zolotoy Fazan, ale to nie jest ona i teraz nie wiem czy ja coś pomieszałam :jeez: , czy papryka się pokrzyżowała, mam dwie rośliny i ten trzeci owoc z tej drugiej też jakby inny. Czy ktoś jeszcze uprawiał tę paprykę z tych nasion co na zdjęciu?
Edit: Nasiona zasłoniły rok, pisze Armasza 2019
20210917_1029222.jpg
Z całą pewnością doszło u mnie do przypadkowego zapylenia :oops: . Zolotoy Fazan powinien być zdecydowanie żółty.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, obeata, Pestka, JaNina, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, jaknieja

Paprykowy Straganik 2021/2022 21 Lis 2021 18:53 #782580

  • jaknieja
  • jaknieja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 413
  • Otrzymane dziękuję: 1832
Amasza ja również miałam nasionka od Ciebie i moje dwa krzaczki wydały takie same owoce jak u Babci Ali. Na początku byłam zawiedziona, że nie będę miała żółtej papryki w tym sezonie, ale potem spróbowałam tych "kundelków" i bardzo mi posmakowały. Zebrałam nasionka i postaram się zrobić w przyszłym sezonie eksperyment żeby zobaczyć co z nich wyjdzie w drugim pokoleniu.
Edyta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, bietkae, JaNina, Prządka, ewakatarzyna

Paprykowy Straganik 2021/2022 21 Lis 2021 19:44 #782587

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Biorąc pod uwagę oskarżenia, z którymi się spotkałam informuję, że nie będę brać udziału w Straganiku.
Wysieję kilka zachowanych nasion z moich nieszczęsnych papryk tak jak Jaknieja i poobserwuję 'podejrzanych' ;) Cokolwiek wyrośnie, będzie ostre :devil1: - ciekawych efektów uprawy zapraszam do obserwowania moich przyszłorocznych postów :)
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, del, ewakatarzyna, Aurora Borealis

Paprykowy Straganik 2021/2022 21 Lis 2021 20:31 #782596

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
Bardzo Cię proszę nie pisz, że nie będziesz brała udziału w Straganiku :hug: To, że nie przyślesz nasionek, to nie znaczy, że nie możesz zamówić innych nasionek. A i ja mam dla Ciebie odłożone moje "niepewne" :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna, PomiDorka

Paprykowy Straganik 2021/2022 21 Lis 2021 20:41 #782598

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52319
Dzisiaj dotarły do mnie nasionka od Jędrusia - renons. I co z tego, że niedziela, mam prywatną pocztę :happy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Pestka, del, ewakatarzyna

Paprykowy Straganik 2021/2022 21 Lis 2021 21:03 #782600

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5713
  • Otrzymane dziękuję: 27085
Prządka wrote:
Biorąc pod uwagę oskarżenia, z którymi się spotkałam informuję, że nie będę brać udziału w Straganiku.
Wysieję kilka zachowanych nasion z moich nieszczęsnych papryk tak jak Jaknieja i poobserwuję 'podejrzanych' ;) Cokolwiek wyrośnie, będzie ostre :devil1: - ciekawych efektów uprawy zapraszam do obserwowania moich przyszłorocznych postów :)

O niczym nie wiem, coś mi umknęło, czy to jakieś "stare pieczki"? ;) Weź nie obrażaj się :flower2: , za starzy jesteśmy na to, szkoda życia, napisz czego szukasz, jak nie chcesz tu, to napisz na priv, ja w swoich zasobach coś mam, czy będzie kiełkować czas pokaże, zdaje się, że nasz Straganik Paprykowy bywa dobrze zaopatrzony, a Janinka bardzo dobra gospodyni, wszystko zagospodarowywuje i nas sprawiedliwie podzieli. Przecież nie będziemy sadzić po 50 szt. z jednej odmiany :jeez: , a odmian jest wiele :flower1: :bye:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 21 Lis 2021 21:04 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jonatanka, Armasza, Kasionek, bietkae, Pestka, JaNina, del, ewakatarzyna, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.364 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum