TEMAT: UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 22 Cze 2023 21:42 #835920

  • Pedro110
  • Pedro110's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 57
  • Otrzymane dziękuję: 290
To ja tez się pochwale :) Tylko pytanie czy jest czym :)
Co powiecie o tym pomidorze ? Mam go pierwszy raz i zastanawiam się czy jest poprostu dobry :)
6BA143AE-BF64-40B6-9DC0-EB2A2A861E0C.jpeg
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 22 Cze 2023 22:50 #835928

  • del
  • del's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1806
  • Otrzymane dziękuję: 12536
Pedro,
podpisuj zdjęcia, bo nie będę wiedział co mam na następny sezon ściągnąć :comp: ;) .
pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2023 22:54 przez del.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, jagodka27, ewakatarzyna, Bobka, Mejra

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 22 Cze 2023 23:07 #835929

  • Chiarodiluna
  • Chiarodiluna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 2179
Przypomina Rebel Starfighter VT16. Jeśli to ten to należy spodziewać się potężnie ekspansywnego wzrostu. Do tego zwykle dobre plonowanie. Tyle tylko, że dla mnie mało smaczny. Zielony, ale z tych pstrokato oryginalnych. Szybko robi się nadmiernie miękki. Wygląd owocu to najmocniejszy punkt. Wszystko inne dla mnie osobiście mocno tu rozczarowuje.
Paweł

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...od-w-dolinie-wieprza

Google Maps
51°34'03.9"N 22°04'53.1"E
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, jagodka27, Jaedda, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, Mejra, Lulu, Emilia, Chajtarma

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 23 Cze 2023 05:24 #835933

  • Lulu
  • Lulu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 1569
U mnie jest w tym roku Rebel Starfigter Prine i krzakiem najbardziej wątłym i wygląda jak by miał za chwilę umrzeć :lol: porównując resztę krzaków ten wypada najgorzej i jeszcze kas/21 wygląda podobnie. Dwa zdechlaczki :happy:
Pozdrawiam Patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, del, ewakatarzyna, Bobka, Mejra

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 23 Cze 2023 07:09 #835943

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 852
  • Otrzymane dziękuję: 3295
Misiula wrote:
A tak bardziej z profilu? żeby było widać jak wyglądają kwiaty "z boku":)

Na ten moment obstawiam mimo wszystko regularne befsztyki.
Do tego mimo, że rozsada rośnie w doniczce, ma dość krótkie międzywęźla, co również dodatkowo może wskazywać na befsztyki.
Bawole serca w przeważającej większości mają je dłuższe, a sama roślina jest bardziej wątła...

p.s. na pierwszym planie jest już przekwitający kwiat. Spróbuj delikatnie go ściagnąć dzisiaj lub jutroa okaże się co jest w środku.

Mialem tego samego w gruncie i tam już pomidor się zawiązał .
IMG20230623063323.jpg
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, jagodka27, del, ewakatarzyna, Bobka

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 23 Cze 2023 10:02 #835966

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 1261
Misiula wrote:
Lulu, Twoje pomidory zapowiadają się naprawdę nieźle...

Woda dla owadów to szczytny pomysł, godny pochwały

jednak pomidory nie są zapylane przez "zapylacze".

Wiatropylność czy owady?
,

Pomidory są zapylane przez zapylacze, co można wyczytać w artykule znajdującym się w linku powyżej. Mechanizm jest inny niż przy zapylaniu obcym pyłkiem i robotę zapylacza może wykonać wiatr ale zapylacze podnoszą plenność i jakość plonu. U mnie zapylaczami są dzikie trzmiele i oswojone murarki ogrodowe.
Pozdrawiam, Krzysiek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, jagodka27, del, ewakatarzyna, Bobka, Lulu, Chajtarma

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 23 Cze 2023 10:30 #835974

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
W nocy we Wrocławiu i pod Wrocławiem była potężna nawałnica z deszczem i gradem... mam nadzieję, że nie znajdę naszych pomidorów w gruncie wpitych w ziemię...
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, rozalia, PaulaPola, jagodka27, del, ewakatarzyna, Lulu, Grzebuła

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 23 Cze 2023 11:31 #835989

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
No więc widać lekko karbowanego befsztyczka.
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, del, ewakatarzyna, Grzebuła

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 23 Cze 2023 12:00 #835995

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 852
  • Otrzymane dziękuję: 3295
To mi pasuje, bo wypadła mi jedna sadzonka ispolina i po za tym z większych mam Red Pear, malinowe retro, m. Szkatułkę, Amana Orange i złoty ożarowski, choć befsztykami nie są .
Dziękuję za zainteresowanie . :thanks:
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, ewakatarzyna

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 23 Cze 2023 15:55 #836018

  • Anka-skakanka
  • Anka-skakanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 998
Zjedliśmy pierwsze pomidory Jake's red cherry, bush beefsteak, indigo cherry drops niestety okazuje sie, że niekoniecznie to nasze smaki, zobaczę może jak będzie ich więcej to będą lepsze, wbrew temu, że pierwsze to wszystkie dobre. Poczekam jeszcze na pomidory w gruncie bo owoce na razie są z pomidorów doniczkowych, a tutaj z nawozeniem średnio mi wychodzi
Anka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, del, ewakatarzyna, Tajga dzika, Grzebuła

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 24 Cze 2023 11:33 #836091

  • efta18
  • efta18's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 792
U mnie na kwiaty pomidorów w tunelu weszła już szara. U wujka już usunięta połowa liści :hammer: dla pomidorów sezon w naszej miejscowości mocno niekorzystny. Długie deszcze z zimnymi nocami,później upały z dużą wilgotnością powietrza a teraz znów dolało mocno wody i temperatura sprzyja grzybom. Oby udało się zebrać chociaż trochę plonów
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, jagodka27, del, ewakatarzyna, Lulu

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 24 Cze 2023 11:47 #836093

  • Lulu
  • Lulu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Coraz więcej widzę w ostatnich dniach jak ludzie wstawiają zdjęcia z zz. Ja dziś wieczorem już robię oprysk z Cabrio Duo lub revus . Tylko to dziś mam pod ręką.
Pozdrawiam Patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, jagodka27, del, ewakatarzyna, jack90

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 24 Cze 2023 12:25 #836096

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 895
  • Otrzymane dziękuję: 2952
U mnie w gruncie oprysk mocniejszy jest co roku po wydsadzeniu sadzonek. Ponieważ było długo zimno i wilgotno (jak to u mnie) to były dwa. Teraz dłuższy czas już nic, bo upały. W folii kwiatki przy początku upałów zaczęły opadać, więc pryskam Boraksolem, mocno pilnuję, by były 2 pędy i przewiew. Pierwszy raz mam folię z drzwiami z obu stron i zapowiada się, że z krzaków zbiorę ładny plon. Podlewam mimo upałów tylko 1-2 razy w tygodniu w niej (krzaki nie mdleją), owoce się ciut powiększą to wapnowitem będę pryskać, bo kilka odmian w niej podatnych na SZW. Do tej pory zawsze w gruncie miałam lepsze uprawy niż w foliaku, ale widzę, że 90% to jednak foliak, te chińskie to mi się rośliny gotowały.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Marlenka, jagodka27, del, ewakatarzyna

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 24 Cze 2023 12:51 #836099

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 990
  • Otrzymane dziękuję: 9115
Rudy idzie na Mistrza,

Rudy-2.jpg


a Heaven Oregon na mistera

20230624_121002.jpg


:hearts: :)
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2023 12:54 przez jack90.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, PaulaPola, Marlenka, jagodka27, bastis, Zygowa, efta18, del, ewakatarzyna, magdalkaj, Lulu

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 24 Cze 2023 13:10 #836101

  • efta18
  • efta18's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 792
Lulu wrote:
Coraz więcej widzę w ostatnich dniach jak ludzie wstawiają zdjęcia z zz. Ja dziś wieczorem już robię oprysk z Cabrio Duo lub revus . Tylko to dziś mam pod ręką.
U mnie revus poszedł tydzień temu. Teraz muszę zastosować coś innego w gruncie bo do tunelu pójdzie oprysk na szarą. W zeszłym roku narzekało się na suszę ale nie musiałam niczym pryskać i martwić się że zaraz mogę nie mieć uprawy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, jagodka27, ewakatarzyna, Lulu

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 24 Cze 2023 13:53 #836102

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1719
  • Otrzymane dziękuję: 7808
Lilith preparatem wapniowym nie ma co pryskać pomidorków tylko kwiaty. Na zawiązane pomidory to już za późno podobno.
efta18 też mam podobną sytuację z pogodą i chyba nie będzie tak spokojnie jak rok temu
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2023 13:55 przez jagodka27.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, Marlenka, ewakatarzyna

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 24 Cze 2023 14:05 #836103

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 895
  • Otrzymane dziękuję: 2952
Ja wiem, że nie cała roślinę, ale pryskam całe grona od kwiatów po owoce. W zeszłym roku mimo upałów nawet na San Marzano s. Redorta nie było jej dzięki temu, a rosły w miejscu, gdzie ziemia strasznie przesycha. No i nie czekam aż się SZW pojawi, jak wiem, że dana odmiana jest na nią podatna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, jagodka27, ewakatarzyna

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 24 Cze 2023 15:01 #836104

  • Lulu
  • Lulu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 1569
efta18 wrote:
U mnie revus poszedł tydzień temu. Teraz muszę zastosować coś innego w gruncie bo do tunelu pójdzie oprysk na szarą. W zeszłym roku narzekało się na suszę ale nie musiałam niczym pryskać i martwić się że zaraz mogę nie mieć uprawy.


Ja .islam zrobić oprysk ponad tydzień temu ale cały czas coś. Mam dwójkę maluchów więc ciężko się tak wyrwać wieczorem :silly: czasami padam szybciej jak one :happy4:
Dziś nie ma bata . Oprysk będę choćbym miała z latarką robić.

Na szarą też już powinnam ,no nic. Dziś revus a za jakis tydzień na szarą pleśń.
Pozdrawiam Patrycja.
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2023 15:04 przez Lulu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.909 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum