TEMAT: UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 25 Cze 2023 21:34 #836223

  • efta18
  • efta18's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 792
Cherokee chocolate

IMG20230625165106.jpg


Ruby surprise
IMG20230625165141.jpg

Jd's special c-tex
IMG20230625165206.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Lilith, rozalia, Marlenka, jagodka27, Jaedda, ewakatarzyna, Bobka, jack90, magdalkaj, Lulu, Emilia


Zielone okna z estimeble.pl

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 04:31 #836247

  • Tajga dzika
  • Tajga dzika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Zielarz z dziczy
  • Posty: 437
  • Otrzymane dziękuję: 1980
W obiegu jest kilka wersji red pear dlatego są i różne opinie. Rok temu w tunelu go miałem był bez smaku i marne 3kg może z niego było.
Pozdrawiam Sylwester
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Marlenka, Jaedda, ewakatarzyna, Bobka, jack90, Lulu

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 08:39 #836264

  • Lulu
  • Lulu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Lilith wrote:
Wielu z Was uprawia Red Pear (ten większy) i sie zastanawiamjak u Was jest z sadzeniem go w folii. Spotkałam się z opinią, że część osób go nei poleca do uprawy w folii. Miałam go kiedyś w foliaku (jedne drzwi, typowy Chińczyk) i u mnei miał po 20+ owoców na krzaku. Mam teraz i też już ma sporo zawiązanych owocow.

Miałam w zeszłym roku w szklarni , rósł na potęgę i wiązał na potęgę. Po mimo że szala u mnie szara pleśń dawał radę mało problemowy
Pozdrawiam Patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, Kaja, Marlenka, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90, Emilia

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 08:53 #836266

  • Lulu
  • Lulu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Tajga dzika wrote:
W obiegu jest kilka wersji red pear dlatego są i różne opinie. Rok temu w tunelu go miałem był bez smaku i marne 3kg może z niego było.
Ja miałam w zeszłym roku Red Pearl wysiałam go ze sklepowych nasionek i miałam też rosamunde kupiona.wiazaly spore grona. Były wyjątkowo smaczne , słodkie i soczyste takie prosto z krzaka. Jak pokazały robiły się takie kapciowate :lol: . Smakowy mi tak samo jak rosamunda.
Pozdrawiam Patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Marlenka, Jaedda, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 09:01 #836267

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1849
  • Otrzymane dziękuję: 6170
W zeszłym roku także miałam (w szklarni) Red Pear. Wyrzuciłam , jak dojrzało pierwsze grono i okazało się że niestety wszystkie były tak samo niesmaczne. Nasiona z Firmy Legutko.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, Marlenka, Jaedda, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 09:16 #836271

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6123
  • Otrzymane dziękuję: 22311
Ciekawa obserwacja .
Ten pomidor wysadzony
do gruntu pośród róż i innych roślin ,
tak po prostu ,nie okrywany, nawożony 2 kristalonami
żyje i ma się pięknie .Przetrwał wszystkie zmiany pogodowe ,ulewy
min spiekotę, zimne i ciepłe noce .

Podobne w skrzyniach daleko za nim w kwitnieniu .
Niestety musieliśmy wczoraj otoczyć siatką, ubić wkoło ziemię nisko
,ponieważ bezdomnych zatrzęsienie .
Czy by to oznaczało ,że grunt, że nie rozpieszczanie, nakrywanie etc
przynosi lepsze efekty ?
Inne przy rabacie kwiatowej min :happy4: zabezpieczone też .
Bezdomny próbował przeleźć przez siatkę i zaklinował się w jej oczku ,za gruby .
[
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Kaja, Marlenka, del, ewakatarzyna, jack90

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 09:29 #836274

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1849
  • Otrzymane dziękuję: 6170
U mnie już od ponad miesiąca nie pada, a więc ślimaki gołe się pochowały a skorupowe leżą zasklepione. Jeden goły schował się do takiego najprostszego zraszacza, bo tam była wilgoć. Jak urósł to zatkał wszystkie otworki. Kilka godzin trwało zanim dało się przepchać urządzenie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 09:48 #836281

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6123
  • Otrzymane dziękuję: 22311
U nas totalna plaga :jeez:
Już nawet nie patrzę na te zbiory męża :hammer:
W gruncie nawet w tym roku Jolki :wink2:
Pozostałe w doniczkach .
Późno kwitną ,późno były wysiane .
Za rok wysieję dużo wcześniej jednak .


[

Miejsce nie odpowiednie ,słońce do ok 13 tylko .
Zmienię miejscówkę za rok .
Natomiast zdrowotnie ok .
Powinny teraz już ruszyć z kopyta .
Najdłużej czekalismy by zakwitły .

[

Marzeniem jest zgrabny tunelik, hm tylko byłby w centrum działki na trawniku :happy:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2023 09:50 przez Bobka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Marlenka, koma, Jaedda, del, ewakatarzyna, jack90, Lulu

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 10:22 #836286

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Ładnie wiąże owoce,wcześnie dojrzewający ,rosnący w gruncie pomidor
Sanka


20230626_100854.jpg


20230626_100822.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, rozalia, Marlenka, Jaedda, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, jack90, Lulu, Grzebuła, Emilia

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 14:24 #836303

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 984
  • Otrzymane dziękuję: 9011
Moje grunciaki gonią tunelowe, ale ciężko będzie, bo w tunelach już jest sporo zapalonych :wink2:
Budenowka
Budenowka.jpg

Cherokee Purple
Cherokeepurple.jpg

NN Iran
Iran.jpg

Katja
Katja.jpg

Lima
Lima.jpg

Maszeńka
Maszeka.jpg

Sputnik
Sputnik.jpg
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2023 15:49 przez jack90.
Temat został zablokowany.

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 14:56 #836307

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Pięknie wiążą u Was pomidory :)
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, ewakatarzyna, jack90, Grzebuła

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 14:58 #836308

  • Lulu
  • Lulu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Piękne już macie pomidorki . U mnie dopiero maluszki zawiązują.
Pozdrawiam Patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, ewakatarzyna, jack90, Grzebuła

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 17:56 #836324

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Dzięki za odpowiedzi co do Red Pear - u mnie najpierw z moich nasion były (od forumowicza lata temu), teraz z Franchi - ten sam smak - jak dla mnei jedne z najlepszych. Z Legutko miałam raz i tyle. Jeszcze koktajlowe pod tą nazwą, ale też tylko raz.

U mnie też pomidory malutkie, niestety początek czerwca dał popalić. W folii żadnych wczesnych sobie nie zasadziłam i to był mój błąd :( Jedynie koktajlowe w wiaderkach (też w tym roku zapóźno wysiałam) niedługo powinny zacząć się przebarwiać. Ale już wiem, że jak chcę szybciej pojeść to siać je w styczniu jak rok temu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Jaedda, del, ewakatarzyna, jack90, Tajga dzika, Grzebuła

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 22:41 #836358

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
Mieszkamy zdecydowanie w innych strefach klimatycznych :wink2:
Atol
IMG_20230625_110848.jpg

Rumba ożarowska wiąże i kwitnie na całego

IMG_20230625_111012.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, Marlenka, del, ewakatarzyna, jack90

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 22:41 #836359

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Ja mam Red Pear od jakiejś osoby, zobaczę jaki będzie smak i wigor, chyba zawiazął już owoc w gruncie.
Ja mogłem mieć lepsze sadzonki, gdyby nie fakt, że zawaliłem przy pH pożywki do perlitu i brakowało fosforu przez pewien czas. A było część nasion siać w jakieś gotowe podłoże to by może nie było takich ekscesów .
Ja siałem swoje po 25 marca . W między czasie dostałem w prezencie dwie sadzonki dwarfów koktajlowych i teraz mogę sobie podjadać, nie ma tego dużo, ale zawsze coś. Później jeszcze wuj mnie obdarował sadzonkami z jego foliowców, on to już, któryś rok handluje na targu swoimi pomidorami i ogórkami. Dzięki niemu będę miał pierwsze owoce od jego sadzonek, są już wielkości brzoskwini pierwsze owoce, odmiana boderine f1.
Największe owoce z moich sadzonek są na odmianie Amana orange, jako pierwsza ruszyła z zawiązanymi owocami, są wielkości piłeczki pingpongowej, wyprzedziła nawet karłowe odmiany, Promyk, Malinowy Bosman, Szejk.
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, Marlenka, Jaedda, del, ewakatarzyna, jack90

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 26 Cze 2023 23:13 #836360

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Misiula wrote:
No więc widać lekko karbowanego befsztyczka.

Może przypominasz sobie jak próbowałaś pomóc mi w określeniu odmiany, czy rodzaju pomidora. W gruncie na pierwszym gronie pokazał 12 kwiatów, nie wiem do końca ile zawiązał, ale pewnie trzeba będzie mu usunąć, tylko nie wiem jak dużo mogę, czy jeszcze poczekać aż zawiążę więcej i decydować jak będą większe owoce pierwsze, a nie zawiązane inne?
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 27 Cze 2023 09:59 #836391

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 502
  • Otrzymane dziękuję: 1231
Też tak mi się liście zawijają, jak na twoich zdjęciach. Myślę że to wysokie temperatury i za mało podlewania.
Czy mam rację co do przyczyny i co z tym robisz? Obrywasz?
jack90 wrote:
Moje grunciaki gonią tunelowe, ale ciężko będzie, bo w tunelach już jest sporo zapalonych :wink2:
Budenowka
Budenowka.jpg

Cherokee Purple
Cherokeepurple.jpg

[
Pozdrawiam, Krzysiek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna, IrenaP76

UPRAWA POMIDORÓW W GRUNCIE I POD OSŁONAMI sezon 2022 część II 27 Cze 2023 10:15 #836395

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 687
  • Otrzymane dziękuję: 3788
Ostatnio gdzieś trafiłam na informację, że w wysokich temperaturach pomidory pobierają więcej składników pokarmowych, czyli są przeżarte, a jak są przeżarte to zwijają im sie liście.
Reasumując: w wysokich temperaturach lepiej nawozić mniej albo przynajmniej te odmiany nawozimy mniej, które w ten sposób reagują :think:

Nie widzę powodu aby obrywać takie zwinięte liście, dojdą do siebie za jakiś czas.
Pozdrawiam
Emilia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.781 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum