TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 19 Mar 2023 20:12 #826403

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52007
Poprzednia część wątku przekroczyła magiczne 100 stron, więc pora na nową odsłonę tego wątku :)
Serdecznie zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami w uprawie tego wspaniałego warzywa :)
Poprzednia część jest tutaj

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

Jeszcze dodam spis nasion które zostały po ostatniej wymianie nasion. Może ktoś zechce odnowić brakujące odmiany :)

Wykaz nasion papryki słodkiej
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2023 21:10 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, koma, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, renons


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 19 Mar 2023 21:06 #826413

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52007
No to ja zacznę ;)
Jutro wykładam na waciki nasiona papryk. W tym roku będą to:
Carliston i Tyrkiet do suszenia /i nie tylko suszenia/
Lesya i Dumas do marynowania i do przetworów. Z tym samym przeznaczeniem dojdzie jeszcze TopGirl. Jest wczesna, więc może zagości na dłużej.
Do tego jeszcze Dolmalik do nadziewania. Te na cudowne letnio jesienne obiady :yummi:
No i Python do chrupania marynowania.
Razem będzie 34 krzaczki. Reszta, czyli 10 sztuk, będzie ostra :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2023 09:52 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Miragoral, koma, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 19 Mar 2023 21:11 #826415

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Moje nasionka- te ze straganiku jak i kilka z zeszłych lat, zaczęły dziś pomalutku kiełkować - mam nadzieję, że uda mi się wyhodować sadzonki na czas :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, koma, JaNina, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, calineczka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 20 Mar 2023 09:51 #826461

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52007
Tak jak wczoraj pisałam, tak dzisiaj zrobiłam :)

IMG_6044.jpg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 20 Mar 2023 10:24 #826470

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
U mnie dzisiaj pikowanie.Z wysłanych 21 odmian nie wykielkowaly nasionka tylko jednej papryczki i to tej,którą dostałam do odnowienia-Bolszoje zołoto. Nadal czekam.


20230320_060950.jpg


20230320_101049.jpg
Maria

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 20 Mar 2023 14:47 #826500

  • Madziula
  • Madziula's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 66
  • Otrzymane dziękuję: 164
Grudzienszal moje Mini Bell Red to 2019 rocznik.
Pozdrawiam
Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, del, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 20 Mar 2023 19:08 #826536

  • Izzaa
  • Izzaa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 215
  • Otrzymane dziękuję: 751
Ja w tym roku papryki sieję po raz pierwszy i standardowo brak umiaru B)
Wczoraj przepikowałam pierwsze papryki, z małego pojemnika wyszło finalnie 55 szt., a to dopiero pierwsza część, dwie kolejne jeszcze przed pikowaniem bo brak miejsca. Najstarsze już się dusiły :happy:

papryka2003.jpg
Pozdrawiam,
Iza

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 23 Mar 2023 16:43 #826829

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2059
  • Otrzymane dziękuję: 11189
:bye:

jeszcze dwa miesiące (?) i pójdą do gruntu...

20230323_rozsada_papryka.jpg


:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 26 Mar 2023 11:38 #827121

  • Madziula
  • Madziula's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 66
  • Otrzymane dziękuję: 164
To tak samo jak ja, pierwszy raz i bez umiaru, 38 odmian, większość że straganiku, tylko chyba 6 odmian od mojej mamy że zbieranych nasion. Dziś tylko doniosę, ,że już wszystkie wykiełkowane, w większości w 100 procentach. Wykladałam na waciki po 6 nasionek B)
Izzaa wrote:
Ja w tym roku papryki sieję po raz pierwszy i standardowo brak umiaru B)
Wczoraj przepikowałam pierwsze papryki, z małego pojemnika wyszło finalnie 55 szt., a to dopiero pierwsza część, dwie kolejne jeszcze przed pikowaniem bo brak miejsca. Najstarsze już się dusiły :happy:

papryka2003.jpg
Pozdrawiam
Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, PaulaPola, Marlenka, ewcia12, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 26 Mar 2023 20:34 #827202

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
Udało mi się wysiać pierwsze nasiona papryki słodkiej. Będę je uprawiał w gruncie.

W dniu 22 marca wysiałem cztery odmiany:
papryka Roberta
papryka Trapez
papryka Calipso
papryka Oleńka


Sezon paprykowy u nas rozpoczęty. Teraz tylko żeby wszystkie nasiona powschodziły.
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, PaulaPola, Marlenka, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 26 Mar 2023 21:15 #827222

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Ja papryki mam w takiej fazie:

336772260_1621949551580064_5064581566414466611_n.jpg

Kiełkowałam na ręcznikach papierowych, nawet jak jakiś kiełek był duży, to bez problemu dał się"posadzić". Z wacikami bywało róźnie :jeez:
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2023 21:18 przez Marzenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, PaulaPola, Marlenka, Jaedda, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 27 Mar 2023 01:08 #827237

  • EwG
  • EwG's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 354
  • Otrzymane dziękuję: 1330
Bardzo słabo mi wschodzi papryka w tym roku. Siana 25.02. Część dopiero co wschodzi. Miesiąc po wysianiu.
Czy jeśli tak długo wschodzi, to papryka nie będzie jakaś słaba?
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa

Podlasie
Strefa: 6b

Cierpię na nieprzerwany brak miejsca do uprawy, brak wolnych parapetów oraz brak czasu ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, ewakatarzyna

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 27 Mar 2023 01:58 #827238

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5678
  • Otrzymane dziękuję: 26908
Jak liścienie będą zdrowe, to nic jej nie będzie.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, ewakatarzyna, Tajga dzika, EwG

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 27 Mar 2023 07:32 #827245

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19569
Papryki wysiewałam 6 marca od razu do podłoża.
Większość nasion wykiełkowała.
Wczoraj zostały przepikowane. Niestety,żeby zaoszczędzić trochę miejsca na parapetach sadzę po dwie roślinki do doniczki
IMG_20230326_133433-2.jpg

W poprzednich sezonach też tak robiłam i mimo to sadzonki rosły ładnie, a później pięknie owocowały.
U mnie skromniutko, tylko 20 odmian ;)
Część straganikowych, część zebranych przeze mnie z odmian, które się u mnie sprawdziły.
Papryki uprawiam w gruncie.
Ostatnio zmieniany: 27 Mar 2023 07:33 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Marlenka, ewcia12, JaNina, del, ewakatarzyna, renmanka, Mirek19, Emilia, Madziula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 27 Mar 2023 20:54 #827343

  • EwG
  • EwG's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 354
  • Otrzymane dziękuję: 1330
To potem, na ostateczne miejsce będą też sadzone po dwie razem? czy pojedynczo?
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa

Podlasie
Strefa: 6b

Cierpię na nieprzerwany brak miejsca do uprawy, brak wolnych parapetów oraz brak czasu ....

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 27 Mar 2023 21:10 #827353

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19569
Ewo, do gruntu to już pojedyńczo.
Może dwie rośliny w doniczce to nie najlepszy sposób, ale inaczej nie starczyłoby mi miejsca.
Dwa poprzednie sezony moje sadzonki miały identyczne warunki i sobie poradziły ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, del, ewakatarzyna, Madziula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 27 Mar 2023 21:28 #827359

  • EwG
  • EwG's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 354
  • Otrzymane dziękuję: 1330
JaKasiula wrote:
U mnie skromniutko, tylko 20 odmian ;)
Z tego co się zorientowałam na forum są i wielcy "producenci" :) Co wysadzają setki roślin.
I są posiadacze małych ogródków, którzy wysadzają kilka sztuk.

To Twoje tylko 20 odmian, to wcale nie skromniutko :P
Ja wysiałam 4 odmiany, w tym jedną ostrą. Po około 15 nasionek z każdej. Paprykę sadzę do dużych donic. Stawiam je pomiędzy pomidorami w tunelu foliowym.
Pewnie u siebie zasadzę z 15 donic, a resztę rozsad rozdam.
Pozdrawiam cieplutko,
Ewa

Podlasie
Strefa: 6b

Cierpię na nieprzerwany brak miejsca do uprawy, brak wolnych parapetów oraz brak czasu ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, JaNina, del, ewakatarzyna, JaKasiula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa papryki słodkiej w gruncie i pod folią cz.II 28 Mar 2023 06:32 #827376

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19569
Wysiałam kilka nowości straganikowych(po dwa nasiona) i odmiany, które już u mnie się sprawdziły(tych po kilka).
Docelowo planuję około 50 roślin. Taka ilość jest dla mnie optymalna. Zbiory wystarczają na bieżące potrzeby i na przetwory.
To będzie mój trzeci sezon paprykowy z Oazą i mam nadzieję, że będzie równie udany jak dwa poprzednie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, bastis, JaNina, del, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.606 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum