TEMAT: <D> Ogórek gruntowy.

Ogórek gruntowy. 25 Maj 2013 07:39 #160749

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Gdy ogórki już wzejdą nie podlewam wcale, chyba, że jest długo susza. Dziś mi podlewa z nieba, więc ze 2 tygodnie podlewać nie będzie trzeba. Niech korzenie szukają wody niżej.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogórek gruntowy. 25 Maj 2013 10:26 #160808

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42082
Ja nie sieję wprost do gruntu,a wysadzam sadzonki z doniczek.Teraz też nie podlewam często.Ale jak przyjdzie +30,to w słońcu częstotliwość jest większa,a nawet codziennie i z reguły zawsze rano. :by
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 25 Maj 2013 17:57 #160972

  • Wolusia
  • Wolusia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 218
  • Otrzymane dziękuję: 57
Dwa dni temu dosiewałam ogóreczki. Słabo wzeszły, a u sąsiadów takie piękne...
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 26 Maj 2013 08:45 #161227

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42082
Kłaniają się porady Pomodoro.Siejesz w doniczkach,jesteś Panią swoich ogórasków.Wiesz co masz,sadzisz
kiedy chcesz,nie boisz się przymrozków itd.Przemyśl to na przyszłość.ogórki naprawdę nie zajmują dużo
miejsca na parapetach. :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 26 Maj 2013 09:36 #161255

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
masz rację, tylko parapety nie są z gumy... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 26 Maj 2013 09:49 #161265

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42082
Niestety nie są gumowe,ani rozciągalne.Jeśli jednak zachowa się terminy wysiewów,to z chwilą kiełkowania ogórków,pomidorki i inne siewki są już na balkonie,gdzie zresztą po kilku dniach trafia fasolka i ogórki.Jest to osiagalne,bo tak w br.robiłem. :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Terri

Ogórek gruntowy. 05 Cze 2013 12:45 #165351

  • róża róża
  • róża róża's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 4
u mnie w biedronce jest przecena agrowłókniny wiosennej , zakupiłam z myślą o przyszłym roku ale zastanawiam się czy nie nakryć jeszcze dziś ogórków? , sąsiedzi mają różnie i pod przykryciem i bez ale moje są troche mniejsze , narazie zapowiadają ciągle jakieś deszcze ale nie wiem czy to nie głupio dopiero teraz je przykrywac? drugie moje pytanie dotyczy tego że coś mi podjada liście a właściwie liścienie, naszczęście po drugim wysianiu mam sporo sadzonek i ciągle je przesadzam w miejsce tych wyjedzonych, co to mogą być za robale i co na nie stosować?
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 05 Cze 2013 13:14 #165362

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42082
Oczywiście że możesz(powinnaś)przykryć.A nie będzie bardziej śmiesznie jak ogórasy Ci padną z zimna i nadmiaru wilgoci?
Głupio będzie jak agrowłóknina będzie ładnie ułożona w domu,a ogórki dostaną febry z zimna.
Liście prawdopodobnie podjadają Ci ślimaki.Jest ich b.dużo a pogoda jest sprzyjająca.Jak przykryjesz uchronisz je też przed
tymi żarłokami. :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 05 Cze 2013 16:23 #165413

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
róża róża wrote:
u mnie w biedronce jest przecena agrowłókniny wiosennej , zakupiłam z myślą o przyszłym roku ale zastanawiam się czy nie nakryć jeszcze dziś ogórków? , sąsiedzi mają różnie i pod przykryciem i bez ale moje są troche mniejsze , narazie zapowiadają ciągle jakieś deszcze ale nie wiem czy to nie głupio dopiero teraz je przykrywac? drugie moje pytanie dotyczy tego że coś mi podjada liście a właściwie liścienie, naszczęście po drugim wysianiu mam sporo sadzonek i ciągle je przesadzam w miejsce tych wyjedzonych, co to mogą być za robale i co na nie stosować?
Ja dodam jeszcze do wypowiedzi mojego poprzednika,ze możesz tą włókninę trzymać na ogórkach do czasu pojawienia się pierwszych kwiatów i zdjąć dopiero w tym okresie.Wpłynie to bardzo korzystnie na wzrost ogórków,szczególnie przy tak kapryśnej wiośnie.
Jeżeli chodzi o szkodniki to trudno tak na podstawie opisu stwierdzić,bo jet ich trochę :ślimaki ,pędraki,drutowce,turkucie podjadki itp.Często na podstawie pozostawionych śladów można ustalić co to za szkodnik.Ja np. na swojej działce miałem do czynienia z turkuciem podjadkiem,który zrobił mi trochę szkód.Można go złapać w ten sposób ,że zalewa się otwór w ziemi w którym siedzi wodą ,dodając do otworu kilka kropel płynu do mycia naczyń.Z reguły po wlaniu kilku litrów wody delikwent wychodzi z norki,wtedy należy go unieszkodliwić.
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 06 Cze 2013 07:39 #165669

  • róża róża
  • róża róża's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 4
dziękuję bardzo za porady :thanks: wczoraj zrobiłam moim ogórkom takie namiociki z tej agrowłókniny , więc mają tam spory luz i według porad chyba tak je narazie pozotawię, nie wiedziałam o tym sposobie o którym pisze d3flo i podejrzewam że coś takiego wypróbuję u siebie bo lato ponoć ma być deszczowe, mam jeszcze jedno techniczne pytanko, otóż wiem że ta agrowłóknina przepuszcza powietrze i światło i podobno wodę ale co to znaczy? że jak będzie ulewa to ona to wszystko przepuści i ogórki dostaną tę całą wodę? czy tylko jaki procent przesiąka? a jeśli będzie susza to co z podlewaniem-czy leję na tę agrowłókninę i ona przesiąka? teraz mam te namiociki całe naokoło obsypane ziemią i nie uśmiecha mi się je jakoś ściągać do podlewania, jak wygląda ta kwestia? za rok pomyślę o czymś znacznie praktyczniejszym ale póki co na szybko musiałam wymyśleć coś takiego. i jeszcze jedno- gdzieś czytałam że ktoś pisał że tę włókninę sobie wyprał i służyła następny sezon, też tak myślałam zrobić ale piszecie że nie bardzo....hm pomyślę co z tym zrobić, a czy ktoś się orientuje czy ta agrowłóknina to to samo co flizelina krawiecka /bez kleju/
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 06 Cze 2013 09:21 #165680

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
róża róża
Włóknina jest bardzo lekka więc najlepiej obłożyć jej końce drewnianymi listewkami lub kamieniami,wtedy bez problemu po usunięciu listewek z jednej strony można zdjąć włókninę i podlać ogórki nie mocząc jej i ogórków.
Na twoim miejscu usunąłbym ziemie z włókniny przynajmniej z jednej strony.Włóknina jest lekka i nie uszkodzi roślin. :)
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 06 Cze 2013 11:57 #165745

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1275
  • Otrzymane dziękuję: 4764
A co sądzicie o agrowłókninie P-50 tak zwanej zimowej. Można ją stosować do ogórków, czy jest troszkę za gruba?
Piotr :)
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 06 Cze 2013 13:00 #165761

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Stosowałem w jednym roku,ale nie byłem zadowolony,wydaje mi się jednak trochę za ciężka. :)
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 06 Cze 2013 13:20 #165762

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1275
  • Otrzymane dziękuję: 4764
Ja ma zrobiony taki tunelik, więc o ciężar się nie martwię, ale zastanawia mnie przenikliwość promieni słonecznych czy przypadkiem nie będzie za ciemno.
Piotr :)
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 07 Cze 2013 21:19 #166352

  • rupert
  • rupert's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 5
Mam problem coś dla moich ogórków zjada korzenie. Już straciłem 2 sadzonki . Co to może być ? Jak z tym walczyć ?
Pozdrawiam Patryk
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 07 Cze 2013 22:31 #166390

  • Keram2504
  • Keram2504's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 14
Obserwowałeś teren? Jakieś norki zauważyłeś? Podejrzewam turkucia.
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 08 Cze 2013 04:55 #166464

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15445
  • Otrzymane dziękuję: 51320
rupert wrote:
Mam problem coś dla moich ogórków zjada korzenie. Już straciłem 2 sadzonki . Co to może być ? Jak z tym walczyć ?

Jesteś pewny, że coś zjada Twoje korzenie ?.

A może po prostu one gniją, o co nietrudno przy takiej pogodzie .
Temat został zablokowany.

Ogórek gruntowy. 12 Cze 2013 10:03 #168109

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42082
A to moje octopusy po deszczach pryskane mleczanem wapnia,tuż przed mżawką

12062013212.jpg

Nie widać żadnych zmian po oprysku,aktualnie wzrost jest ok.1 cm. na dobę(przynajmiej jeden tak rośnie}.Dziś zerwałem poniżej stożka wzrostu wszystkie nowe odrosty.Wieczorem dostaną dolistnie florovit.
Wracając do poniższych postów dodam,że jeden krzak innej odmiany rozpracowały mi mrówki(sałatę też).Został usunięty.
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2013 10:06 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie informacji
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Daro65


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.752 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum