TEMAT: Problem z nowo założonym trawnikiem, prośba o identyfikację chwastu

Problem z nowo założonym trawnikiem, prośba o identyfikację chwastu 06 Lip 2018 13:41 #616922

  • Kosia
  • Kosia's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witajcie kochani, mam wielką prośbę o pomoc.2 miesiące temu został założony trawnik. Po około niecalym miesiącu pojawił się chwast,który ciągle się rozrasta. W załączniku dodaje zdjęcia, może ktoś wie co to jest i jak z tym walczyć. Czy można zastosować jakiś preparat?
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

Problem z nowo założonym trawnikiem, prośba o identyfikację chwastu 06 Lip 2018 13:47 #616923

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Chwastnica jednostronna, inaczej dzikie proso. Nie podejmuję się radzenia, jak z nią walczyć, gdyż sama bezskutecznie usiłuję się jej pozbyć od wielu lat. I wciąż wiosną powraca. W niektórych latach jest jej więcej, w innych mniej.

Problem z nowo założonym trawnikiem, prośba o identyfikację chwastu 01 Lut 2019 12:52 #640189

Na chwastnicę nie ma innego sposobu jak pracochłonne usuwanie ręczne... Potrzeba wiele godzin, ale z doświadczenia wiem, że pomaga. Do tego głęboka wertykulacja, regularne koszenie i nawożenie trawnika 4x w sezonie zmniejsza jej ilości i z czasem zanika :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

Problem z nowo założonym trawnikiem, prośba o identyfikację chwastu 01 Lut 2019 12:55 #640190

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Też usuwam ją z trawnika przez wyrywanie z korzeniami.

Problem z nowo założonym trawnikiem, prośba o identyfikację chwastu 01 Lut 2019 13:00 #640191

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Ooo, znajome zielsko! ;) Nawyrywałam się tego draństwa, i z tego, co czytam, jeszcze mi sporo rozrywki zapewni... Mam przykre podejrzenia, że rozrasta się częściowo z tych cienkich korzonków, dlatego trudno się jej pozbyć - nie sposób wszystko wybrać z ziemi.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

Problem z nowo założonym trawnikiem, prośba o identyfikację chwastu 01 Lut 2019 13:07 #640193

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12672
Nie można dopuścić do jej zakwitnięcia. Po zakwitnięciu (lipiec, październik) i wydaniu licznych nasion, rozsiewa się na dużym obszarze. Nasiona są też przenoszone przez zwierzęta i ptaki.
Tu jej opis i zwalczanie budujesz.info/artykul/chwastnica-jednost...zwalczanie,1518.html
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2019 13:11 przez Jan4.

Problem z nowo założonym trawnikiem, prośba o identyfikację chwastu 01 Lut 2019 13:11 #640194

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Jan4 wrote:
Nie można dopuścić do jej zakwitnięcia.

Bałam się, że ktoś to napisze... U mnie zakwitła niestety, sekatorem ścinałam te kłosy, ale obawiam się, że co rozsiały, to ich. Trudno, szczęśliwie trawnik już usunęłam, z gołej ziemi łatwiej będzie wyrywać :happy3:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

Problem z nowo założonym trawnikiem, prośba o identyfikację chwastu 01 Lut 2019 15:00 #640210

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
U mnie jest to coroczna walka z wiatrakami, sieją mi się ciągle od sąsiada lub zza płotu :mad2:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.222 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum