• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Trawa żółta od spodu i łodygowata

Trawa żółta od spodu i łodygowata 03 Cze 2019 19:44 #660635

  • power91p
  • power91p's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
Zauważyłem że na trawniku jest pełno takich lisci.Co to takiego?


Zielone okna z estimeble.pl

Trawa żółta od spodu i łodygowata 14 Sie 2019 10:07 #671958

  • Venwife
  • Venwife's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 1
@power91p : przeczytałam twój wątek i moja trawa wygląda identycznie jak twoja - żółta od spodu, zielona dopiero gdzieś od połowy, przy ziemi łodygowata (jedyna różnica to że moja jest z rolki).
Jest bardzo gęsta, też muszę ręką ją rozchylać, żeby zobaczyć ziemię. Myślę, że to właśnie stąd bierze się problem - słońce dobrze nie dochodzi, woda gorzej się wchłania w ziemię.
U mnie dodatkowo jeszcze zaczęły pojawiać się problemy z grzybami...

Ja koszę trawę na wysokość 6 cm, bo jak próbowałam na 4 cm, to po pierwsze bardzo ciężko szło samo koszenie (przez te łodygi), a po drugie po takim skoszeniu trawa wyglądała okropnie, zdecydowanie gorzej niż u ciebie :) Wydaje mi się, że wertykulacja może dużo pomóc, ale nie wiem czy powinnam spróbować jeszcze w tym roku (pod koniec sierpnia), czy dopiero na wiosnę, tak jak się to standardowo robi. Grabienie praktycznie nic nie daje.

Mam też w swoim trawniku identyczne łodygi jak na twoim ostatnim zdjęciu; kojarzą mi się ze źdźbłami zboża, ale są zielone zamiast żółte.
Zauważyłam, że moi sąsiedzi też je u siebie mają - czy ktoś umie je zidentyfikować?

Trawa żółta od spodu i łodygowata 14 Sie 2019 13:50 #671989

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Vertykulację i aerację robi się wczesną wiosną, teraz trawa się przed zimą nie zregeneruje. Na razie pozostaje opcja grabienia, systematycznego usuwania filcu :)

Trawa żółta od spodu i łodygowata 18 Cze 2020 20:32 #715438

  • Akim84
  • Akim84's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam,
mam identyczny problem. Trawa ładna tylko u góry. Od spodu żółta i nie można jej skosić poniżej max wysokości bo wygląda fatalnie. W obecnej chwili na max wysokości ciećia zaczyna wyglądać coraz gorzej. Grzyb też się pojawił.

Identyczne objawy jak u Venwife .

Poradził sobie ktoś z tym problemem? Bardzo proszę o pomoc


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.199 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum