TEMAT: Trawa żółta od spodu i łodygowata

Trawa żółta od spodu i łodygowata 22 Maj 2019 17:34 #658693

  • power91p
  • power91p's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
Witam.
Trawnik siany w tamtym roku pod koniec lata barenbrug elite.
Na początku pięknie rósł i wyglądał tak



teraz też wygląda niby ładnie ale mając porównanie to wg. mnie coś jest nie tak.
Na chwilę obecną trawnik wygląda tak przed koszeniem.

Trawa koszona od początku na najwyższy z możliwych wysokości czyli tak jak na pierwszym zdjęciu widać.Zależało mi na tym aby chodząc po niej nie wyczuwało się twardego podłoża tylko tzw poduszkę. Myślę że po skoszeniu może mieć maks 8cm wysokości od samej ziemi. Problem zaczął się chyba od nowego roku ale chyba najbardziej teraz jest to widoczne. Trawa jakby straciła te piękne liście. Chodzi o to że oczywiście liście są ale jakby dopiero od połowy wysokości trawy. Piersza część zaraz od podłoża jest jakby bardzie w postaci łodyg tj okrągłych twardszych części. potem dopiero mamy liście. Trawa jest bardzo silnie zakrzewiona do takiego stopnia ze dopiero po odsłonięciu jej obiema rękoma widać ziemie. Niestety pod tymi nazwijmy to łodygami trawa jest żółta słomkowa jakby obumarła. Na pierwszy rzut oka tego nie widać trzeba odkryć tą trawę.
Proszę o pomoc co robię źle.
Czy winą tak zakrzewionej mocno trawy mogło być np. zbyt duże jej rozsianie?
Co jest przyczyną że trawa jest od ziemi jakby żółta słomkowa a dopiero potem zielona?
Czemu trawa niema ładnych liści tylko jest taka gruba łodygowata od spodu czy może być to powód zbyt wysokiego koszenia i co można zrobić aby trawa nie rosła tak łodygowato ?

P.S. Trawa nawożona na wiosnę florovit complex.

Dodatkowe zdjęcia po skoszeniu z poziomu nr6 kosiarki na poziom 4.








Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2019 19:59 przez power91p. Powód: dodano zdjecia


Zielone okna z estimeble.pl



Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.257 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum