TEMAT: Wysychająca trawa

Wysychająca trawa 11 Sie 2019 20:16 #671505

  • michalpe
  • michalpe's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Prezentacja2.jpg

Witam,

Mam problem z trawnikiem - wysycha.
Na początku dodam, że już dwa razy trawnik zmieniałem (od zmiany rodzaju nasion po wymianę ziemi).
Najpierw trawnik częściowo jakby gnił i trawa wysychała/obumierała.
Przed jego wymianą użyłem preparatu (nie pamiętam nazwy, polecił mi pracownik sklepu ogrodniczego). Niestety nic to nie dało i trawa po prostu wysychała dalej i gniła.

Wysiałem nową trawę i niestety po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła.
Tym razem użyłem Amistral 250SC (dwa razy, zgodnie z ulotką).

Po wysianiu trawa ładnie rosła, lecz jest zawsze bardzo delikatna i bardzo słabo zakorzeniona. Po ok. 3-4 mc trawa zaczyna wysychać. Robią się plamy
Aktualnie trawa to Barenbrug Shadow. Trawnik jest również podlewany w zależności od pogody. Jakiś czas temu był nawożony - Mila Complex.
Różnicę widać teraz każdego dnia, jak mocno wysycha.
Help
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2019 20:17 przez michalpe.


Zielone okna z estimeble.pl

Wysychająca trawa 12 Sie 2019 00:07 #671542

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Nasz działkowy trawnik wygląda gorzej :) Ale w tym roku tylko z 5 razy był podlewany.
Jeśli trawa była podlewana prawidłowo i tak wygląda, trzeba przeanalizować glebę. Na jakiej glebie ten trawnik został założony? A może podlewaliście trawę w środku słonecznego upalnego dnia? Wtedy kropelki wody działają jak soczewki i liście roślin się gotują w słońcu.

Wysychająca trawa 12 Sie 2019 08:07 #671560

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3212
  • Otrzymane dziękuję: 7903
A nie żerują tam pędraki?

Wysychająca trawa 12 Sie 2019 12:09 #671595

  • michalpe
  • michalpe's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Ziemię kupiłem za pierwszym razem w Castoramie, natomiast ostatnio w sklepie ogrodniczym - kilkanaście worków. Nie wiem jakie ph, ale była to ziemia do trawników.
Starą ziemię wybrałem.
Pędraków również nie ma.
A co do podlewania, to podlewam zawsze wieczorami, jak jest już chłodniej.

Wysychająca trawa 12 Sie 2019 13:23 #671606

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
"Barenbrug Shadow" to mieszanka traw na miejsca mocno zacienione, jakie nasłonecznienie ma Twój trawnik? Kiedy jest na nim słońce i jak długo?

Żeby wiedzieć, jakie nawozy stosować, trzeba mieć trochę danych o glebie. Kilkanaście worków z ziemią to maleńka warstewka na powierzchni. Trawy korzenią się na 20 cm i głębiej. Coś im musi nie pasować, skoro słabo rosną. Pobierz z kilku miejsc próbki gleby i daj do zbadania skład. Takie badania robią Okręgowe Stacje Rolnicze, koszt to 30-50 zł.

Doraźnie możesz wygrabić schnącą trawę, ponakłuwać podłoże widłami lub butami z kolcami. Na nawóz z azotem teraz jest już za późno, trawa przeazotowana zimą może zmarnieć, więc nie zasilaj jej.

Wysychająca trawa 12 Sie 2019 13:33 #671608

  • michalpe
  • michalpe's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Trawnik nie jest duży, dlatego kilka worków (10-12 x 20 l)
Trawa Shadow, bo przez część dnia jest sporo cienia (wilgoci nie ma).

Poniżej przesyłam zdjęcia z innej perspektywy. Dotyczą one pierwszego problemu, gdzie trawa jakby podgniwała.
Tego problemu już nie ma.
Teraz problem to wysychająca trawa - i widać z dnia na dzień jak trawa marnieje :blink:
Załączniki:

Wysychająca trawa 26 Sie 2019 10:40 #673781

  • olgus_87
  • olgus_87's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
U mnie wszelkie problemy z trawnikiem minęły od czasu, jak zamontowaliśmy system nawadniający. Też właśnie było tak, że miejscami gniła, miejscami schła... Widocznie potrzebowała systematycznego i równomiernego nawadniania :) Może tutaj tkwi problem?
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2019 08:39 przez Hiacynta. Powód: usunięcie linku reklamowego

Wysychająca trawa 26 Sie 2019 11:43 #673789

  • michalpe
  • michalpe's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
System nawadniający u mnie odpada, bo to malutki trawnik (taras do mieszkania na parterze).


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.206 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum