TEMAT: Aloes tygrysi.

Aloes tygrysi. 12 Mar 2014 19:07 #233034

• Olek_CK
  • Olek_CK's Avatar
  • Fresh Boarder
Witam. Mam w domu aloes tygrysi. Kwiat rośnie, kwitnie jak powinien. Jedyne co mnie zastanawia to to, że cały czas przekrzywia się w lewą stronę. Jak był przesadzany, korzeń był taką bulwą, bez rozgałęzień. Co zrobić, żeby rósł poprawnie, czyli nie przekrzywiał się? W załączniku dodaję zdjęcie.
2014-03-1213.45.04.jpg
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2014 19:10 przez Olek_CK.

Aloes tygrysi. 12 Mar 2014 19:29 #233039

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 8189
Chyba w młodości ten aloes próbował kierować się do słońca, dlatego dolne listki i łodygę ma przekrzywione na bok. Teraz dodatkowo ciągnie go siła ciężkości :)

Spróbuj ustawiać go tak do słońca, aby pęd kierował się w stronę doniczki. Dolnej części to już nie naprostuje, ale może góra zacznie rosnąć bardziej ku środkowi ciężkości.

Drugi wariant bardziej radykalny, to odcięcie krzywej części i ukorzenienie prostego wierzchołka, ale tego nie polecam, bo różnie może się skończyć ;)

Aloes tygrysi. 27 Lip 2018 09:24 #619893

• selena
  • selena's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 10
Mam to samo. Rośliny wszystkie u mnie przekrzywiają się w kierunku słońca. Nic nie zrobisz, no chyba że zmienisz nasłonecznienie.

Mam pytanie - bo szukam ale nie znajduje - zakupiłam taki właśnie aloes i po przeniesieniu do domu po tygodniu zauważyłam że pień robi się lekko różowy? Czy to oznacza że trafiłam na chorą roślinkę?

Dziś rozsadziłam aloes drzewiasty - musiałam porozcinać go nożem, bo nie mogłam powyjmować małych aloesików. Myślicie że się przyjmie? Nie chcę zakładać specjalnie kolejnego wątku. Wolę trzymać się grupy - sukulenty.

Wygenerowano w 0.528 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum