TEMAT: Graptopetalum bellum / Tacyt /Tacitus bellus/

Graptopetalum bellum / Tacyt /Tacitus bellus/ 01 Lut 2015 11:00 #335849

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3997
  • Otrzymane dziękuję: 3994
Na jednym z forów wmawiano mi, że starzec bluszczolistny jest sukulentem. W tym roku zrobiłem eksperyment i potraktowałem go jak inne sukulenty tzn. ostatnie podlewanie było w październiku 2014. Oto rezultat:


Wątpię, żeby dożył wiosny.


Prawdziwe sukulenty /także nie podlewane od X/ świetnie sobie radzą a tacyt /w głębi/ nawet założył pąki kwiatowe:



Mam nadzieje, że wkrótce będę mógł zaprezentować kwiaty
bez


Zielone okna z estimeble.pl

Graptopetalum bellum / Tacyt /Tacitus bellus/ 10 Mar 2015 20:40 #347622

  • raflezja
  • raflezja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 174
  • Otrzymane dziękuję: 145
Nikt nie musiał Ci wmawiać, gdyż to prawda. Senecio macroglossus variegata sukulentem jest niewątpliwie. A to że zasuszyłeś go na pieprz...No cóż....
Ja swoje sukulenty umiarkowanie, delikatnie zwilżam w zimie, w zależności od potrzeb. Decyzję o podlewaniu podejmuję w oparciu o obserwację rośliny. Bywa tak, że nie podlewam wcale.

Proponuję używanie nazwy Graptopetalum bellum, która jest ogólnie przyjętą nazwą gatunkową, również jest nazwą naukową.Tacitus bellus jest mniej znanym synonimem.
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2015 20:43 przez raflezja.

Graptopetalum bellum / Tacyt /Tacitus bellus/ 11 Mar 2015 05:46 #347742

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3997
  • Otrzymane dziękuję: 3994
raflezja wrote:
Nikt nie musiał Ci wmawiać, gdyż to prawda. Senecio macroglossus variegata sukulentem jest niewątpliwie. A to że zasuszyłeś go na pieprz...No cóż....

Gdyby to była prawda, to zapasy wody pozwoliły by mu przetrwać.
raflezja wrote:
Ja swoje sukulenty umiarkowanie, delikatnie zwilżam w zimie, w zależności od potrzeb. Decyzję o podlewaniu podejmuję w oparciu o obserwację rośliny. Bywa tak, że nie podlewam wcale.

Ja zimą nie podlewam ich wcale, bo wilgoć przy niskiej temperaturze i braku światła bardziej szkodzi niż pomaga.
raflezja wrote:
Proponuję używanie nazwy Graptopetalum bellum, która jest ogólnie przyjętą nazwą gatunkową, również jest nazwą naukową.Tacitus bellus jest mniej znanym synonimem.

A ja wolę Tacicus bellus.
Nazwa też jest używana i też poprawna a najważniejsze, że wszyscy zainteresowani wiedzą o jaką roślinę chodzi.
A że jest mniej znana...
bez
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Graptopetalum bellum / Tacyt /Tacitus bellus/ 13 Kwi 2015 18:50 #357757

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3997
  • Otrzymane dziękuję: 3994
Zaczyna kwitnienie:

bez


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.324 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum