TEMAT: Grubosz od babci

Grubosz od babci 13 Kwi 2021 16:11 #757422

Dzień dobry,
Dostałam od babci grubsza już jakiś rok, półtorej roku temu. Rósł dobrze, ale od kilku miesięcy zaczął żółknac. Przesadziłam go do nowej doniczki tydzień temu. Pomieszałem ziemie uniwersalna z piaskiem i keramzytem, na spod również 2 cm keramzytu. W starej ziemi znalazłam 3 dżdżownice. Oprócz głównej bryły korzeniowej był tylko jeden lub dwa osobne małe korzonki. Czy to przelanie? Podlewalam zima raz na ok 2 -2,5 tygodnia..
prosze o pomoc jak go uratować.


Zielone okna z estimeble.pl

Grubosz od babci 13 Kwi 2021 18:26 #757446

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3454
  • Otrzymane dziękuję: 7374
Pewnie to z powodu pozycji uprawy. Zmień na "zielonym do góry" :rotfl1:
Jezeli korzenie podczas przesadzania były zdrowe to nie można mówić o zalaniu. Żółkną najstarsze dolne liście a młode są zielone ale drobnieją. Jest na głodzie. Po przesadzeniu powinno się poprawić ale dokarmiać trzeba bo z głodu to jeszcze nikt się nie zesr...
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2021 18:28 przez KaLo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Peteri, Babcia Ala

Grubosz od babci 14 Kwi 2021 20:13 #757680

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo ładnie wyglądająca roślinka. Najstarsze liście grubosza zawsze schną i odpadają, w tych miejscach tworzą się później nowe gałązki. Nie podlewaj zbyt mocno, bo sukulenty tego nie lubią, postaw w miejscu, gdzie będzie dużo światła, od czasu do czasu zasilaj nawozem dla kaktusów i sukulentów. Będzie pięknie rósł.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Grubosz od babci 19 Kwi 2021 13:21 #758423

  • Kaczor
  • Kaczor's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 8
Dla mnie te liście wyglądają na stare nie widzę by coś działo się z twoim gruboszem ale coś za dużo jest tych żółtych liści u mnie czegoś takiego nie ma zdarza się że odpada jeden listek czy dwa ale to raz na kilka miesięcy


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.170 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum