TEMAT: Gasteria

Gasteria 05 Cze 2021 19:48 #764672

  • Kaczor
  • Kaczor's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 8
Cześć ! :) w biedronce rzucił mi się w oczy taki kwiatek na karteczce jest napisane że to gasteria by od wiosny do jesieni regularnie zawozić i podlewać raz na dwa tygodnie mógłby ktoś podać dokładną nazwę tego kwiatka bym mógł o nim poczytać lub sam udzieli mi jakiś wskazówek ? :)
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

Gasteria 05 Cze 2021 20:05 #764676

  • mataan
  • mataan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 459
  • Otrzymane dziękuję: 1207
Twoja roślina to gasteria lub jakiś jej mieszaniec. Roślina prosta w uprawie - potrzebuje przepuszczalnego substratu oraz słonecznego stanowiska. Podlewaj po wyschnięciu podłoża. Nie przesadzaj z nawożeniem.
W sieci znajdziesz sporo informacji o uprawie gasterii.
Mateusz
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaczor

Gasteria 05 Cze 2021 21:33 #764690

  • Kaczor
  • Kaczor's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 8
Jest strasznie dużo odmian tych gasteri jak myślisz kiedy mogę ja przesadzić w coś większego ? bo doniczka jest bardzo malutka i widziałem że już korzonki na dole wystają ( dziś ją kupiłem i przyniosłem do domu )

Gasteria 05 Cze 2021 23:55 #764705

  • mataan
  • mataan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 459
  • Otrzymane dziękuję: 1207
Przesadź ją teraz, pora jest jak najbardziej odpowiednia. Od razu sprawdzisz, czy w korzeniach nie ma wełnowców. Rośliny z masowej produkcji często miewają nieproszonych gości, więc należy być czujnym. Łatwo jest ściągnąć problem do domu, pozbyć się go - znacznie trudniej. Jeżeli masz możliwość, zawsze przeprowadzaj kwarantannę nowo nabytych roślin.
Mateusz
Za tę wiadomość podziękował(a): Peteri, Kaczor


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.244 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum