TEMAT: Regulamin

Regulamin 27 Maj 2014 00:48 #264599

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 13618
  • Otrzymane dziękuję: 9150
I. Postanowienia ogólne

1. Forumogrodniczeoaza.pl jest dostępne dla wszystkich miłośników roślin, a jego podstawowym celem jest umożliwienie wymiany doświadczeń w ich pielęgnacji, ochronie i uprawie. Na Forum dyskutujemy również o sposobach spędzania wolnego czasu, rekreacji, hobby.

2. Użytkownik podczas korzystania z Forum zobowiązuje się do podejmowania działań zgodnych z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego.

3. Użytkownik wypełniając i przekazując za pośrednictwem sieci Internet formularz rejestracyjny Forum Ogrodniczego Oaza akceptuje wszystkie postanowienia niniejszego Regulaminu oraz wyraża zgodę na gromadzenie i przetwarzanie przez Forum zawartych w formularzu danych.

4. We wszystkich sprawach dotyczących korzystania z Forum mają zastosowanie odpowiednie przepisy prawa obowiązujące na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Osoby naruszające przepisy prawa oraz warunki korzystania z Forum, ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje działania.

5. Użytkownik zobowiązuje się, że w momencie wystąpienia z roszczeniami w stosunku do Forum przez osoby trzecie z tytułu naruszenia ich praw przez Użytkownika, przejmuje na siebie w całości konsekwencje ewentualnego postępowania sądowego i jego następstw.

6. Rejestracja na Forum, uczestnictwo w dyskusjach Forum jest bezpłatne.

7. Zabrania się bez zezwolenia autora kopiowania i wykorzystywania poza Forum jakichkolwiek materiałów publikowanych przez Forumowiczów na Forum.


II. Posty i wpisy

1. Publikować posty na Forum może każdy zarejestrowany Użytkownik pod warunkiem, że ich publikacja nie narusza praw osób trzecich lub obowiązujących przepisów prawa. Administrator i Moderatorzy Forum nie ponoszą odpowiedzialności za treści umieszczane na Forum przez Użytkowników.

2. Zabronione jest umieszczanie na Forum postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP, mające na celu jego obejście lub naruszające dobre obyczaje, a w szczególności obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia lub zmierzające do naruszenia praw innych osób.

3. Przyjmuje się, że Użytkownik tworzy wpisy, aby służyły innym Użytkownikom przez czas nieokreślony, dlatego z zasady posty i wątki nie będą usuwane.

4. Autor postu udziela właścicielowi serwisu Forum Ogrodniczego Oaza nieodwołalnego, nieodpłatnego, nieograniczonego czasowo i terytorialnie prawa na umieszczenie i rozpowszechnianie w serwisie forumogrodniczeoaza.pl zamieszczonych przez siebie materiałów.

5. W przypadku umieszczenia na Forum treści mających charakter utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. jedn. Dz. U. z 2006 r., nr 90, poz. 631 ze zm.) Użytkownik zrzeka się wszelkich roszczeń w stosunku do Właściciela Forum w przypadku wykorzystania i kopiowania tychże treści na stronie internetowej Forum Ogrodniczego Oaza w celach związanych z działalnością Forum, nie może również domagać się ich usunięcia.

6. Użytkownik ma możliwość zmiany treści (edycji) w poście przez 30 min. od momentu jego umieszczenia na Forum.

7. Usuwania postów i tematów na forum dokonują Administratorzy i Moderatorzy. Użytkownik nie może usunąć swojej wypowiedzi, gdy do umieszczanych na Forum treści odnoszą się w dyskusji inni Użytkownicy. Usunięcie pojedynczych postów zaburzyłoby ciągłość dyskusji oraz naruszyłoby prawa innych Użytkowników. Natomiast, gdy post jest ostatni w wątku, użytkownik ma możliwość jego usunięcia samodzielnie.

8. Jeśli Użytkownik chce wprowadzić zmiany w wątku lub poście, powinien w tym celu skontaktować się z Administratorem lub Moderatorami.

9. Niedopuszczalne są jakiekolwiek działania Użytkowników polegające na wykorzystaniu serwisu do umieszczania w serwisie niezamówionej informacji handlowej (tzw. spamu).

10. Niedopuszczalne jest prowadzenia nieuzgodnionej z Administratorem Forum działalności komercyjnej, reklamowej i promocyjnej, używanie w nazwie (loginie) Użytkownika oraz awatarze nazwy firmy, adresu e-mailowego, logo firmy lub innego znaku handlowego. Tego typu informacje będą niezwłocznie usuwane.

11. Awatary, podpisy i inne pola pozostawione do dyspozycji Użytkownika mogą być modyfikowane/blokowane, jeżeli będą zawierać niedozwolone treści, reklamy konkurencyjnych stron internetowych lub ich rozmiar będzie zmniejszał czytelność wpisów na Forum.

12. Sprzedaż na Forum mogą prowadzić wyłącznie aktywni użytkownicy, posiadający minimalny staż 1 miesiąca oraz 10 postów na kwartał o charakterze informacyjnym w działach tematycznych lub prowadzący regularnie swój wątek w jednym z działów forum. Sprzedaż może odbywać się wyłącznie w sekcji "Kupię - Sprzedam" i jedynie w zakresie hobbystycznym.

13. Jeśli użytkownik Forum chce umieścić link do swojej strony lub bloga powinien porozumieć się w tej sprawie z Administratorem oraz umieścić na swojej stronie (blogu) link (banner) do Forum Ogrodniczego Oaza.

14. Ktokolwiek uważa, że wiadomość zamieszczona na Forum (post) jest niezgodna z regulaminem jest proszony o natychmiastowe powiadomienie Administratora lub Moderatorów Forum przez mechanizm Prywatnych Wiadomości (PW) lub zgłoszenie postu do moderacji.
Administrator i Moderatorzy mają prawo do usunięcia niezwłocznie łamiących regulamin treści, jeśli uznają, że usunięcie jest konieczne.

15. W celu usprawnienia działania Forum Moderatorzy mają prawo:
- usuwać posty i topiki (wątki), edytować (moderować) posty odbiegające od tematu, lub zdublowane w różnych wątkach,
- łączyć, dzielić oraz przenosić i zamykać wątki,
- usuwać wpisy i inne elementy niezgodne z regulaminem lub będące spamem,
- zwracać uwagę Użytkownikowi na niewłaściwe zachowanie,
- usuwać z postów treści obraźliwe, niecenzuralne lub niezgodne z prawem,
- poinformować Administratora Forum o rażącym lub nagminnym naruszaniu regulaminu, netykiety lub prawa.

16. Za nieprzestrzeganie regulaminu Forum, a w szczególności za niekulturalne, złośliwe, zaczepne, zawierające wulgaryzmy, wypowiedzi pod adresem innych Użytkowników Forum będzie udzielane przez Moderatorów upomnienie.
Po kolejnym tego typu wpisie Użytkownik będzie miał zablokowaną możliwość pisania na Forum postów przez 2 dni.
W razie dalszej negatywnej aktywności nastąpi blokada pisania postów przez 7 dni.
W uzasadnionych przypadkach podjęta będzie przez Moderatorów i Administratora decyzja o zablokowaniu możliwości logowania na Forum przez 2 tygodnie lub dłużej.


III. Wytyczne dotyczące tworzenia nowych wątków i postów


Siła Forum leży w tym, że istnieją rozbudowane działy tematyczne, w których można szybko odnaleźć cenne informacje i spotkać osoby z doświadczeniem w dziedzinie ogrodnictwa, które udzielą przydatnych rad.

Aby ułatwić dostęp do informacji:

1. Należy trzymać się tematu dyskusji, w której się uczestniczy. Pisanie o rzeczach i sprawach spoza danego tematu dyskusji nie jest mile widziane. Pamiętaj, że zawsze możesz założyć nowy wątek dyskusji.

2. Zaleca się wykorzystanie opcji "Szukaj" (główne menu FORUM) przed stworzeniem wątku lub napisaniem postu z pytaniem, bowiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że dany temat był już wcześniej przedyskutowany na FORUM.

3. Nie cytuj treści z innych serwisów internetowych, nie przytaczaj wiadomości, co do których nie masz pewności, że są poprawne pod względem merytorycznym.
Jeśli wykorzystujesz w swoim poście materiały (informacje lub zdjęcia) zamieszczone przez innego forumowicza, podaj nick autora oraz link do jego postu.

4. Nie twórz postów, które zawierają jedynie przekierowanie do innych stron internetowych, a nie zawierają treści merytorycznych.

5. Na Forum obowiązuje zakaz używania obraźliwych słów, złośliwości w stosunku do innych Użytkowników, grup i społeczności rasowych, wyznaniowych czy instytucji. Spotykamy się na Forum, by rozmawiać, wymieniać doświadczenia a nie obrażać.

6. Starajmy się pisać poprawną polszczyzną. Jeżeli zobaczysz błędy po umieszczeniu wiadomości na Forum, użyj opcji "EDYTUJ", żeby je poprawić.
- Edycja postów możliwa jest w ciągu 30 min.
- Dopuszcza się w wyjątkowych wypadkach pisanie postów bez polskich znaków diakrytycznych.
Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być edytowane lub usuwane z Forum według uznania przez Moderatora/Administratora Forum.

7. Wpisy dotyczące pornografii, narkotyków, anabolików, niedozwolonych leków itp. oraz zawierające reklamy nie skonsultowane z Administratorem Forum będą usuwane lub ich treść zostanie zmieniona. Osoby zamieszczające wyżej wymienioną zawartość będą karane ostrzeżeniem, blokadą dostępu do Forum (tymczasową lub stałą) lub usunięciem konta.

8. Jeśli zapomnisz o czymś napisać, nie musisz pisać nowego postu pod dodanym przed chwilą. Warto w tej sytuacji użyć opcji "EDYTUJ" dostępnej przy napisanym przez Ciebie poście na Forum.

9. Nie pisz też WIELKIMI LITERAMI, traktowane jest to bowiem jako krzyk, a czasami wręcz uniemożliwia przeczytanie tekstu. Na Forum rozmawiamy, nie krzyczymy.

10. Nie cytuj postu bezpośrednio nad Twoją odpowiedzią. Cytując czyjś post, staraj się zostawić tylko fragment do którego się odnosisz. Nie cytuj np. długich postów ze zdjęciami, aby kogoś pochwalić.
Staraj się, aby wątki zawierały ciekawy materiał do czytania.

11. Przed publikacją zdjęć, zmniejsz ich wagę i rozmiar do 800 x 600 pixeli

12. Do pisania nie używaj koloru czerwonego i zielonego, które zarezerwowane są dla Ekipy Forum.

13. Tytuł nowego wątku powinien być skrótowym opisem jego zawartości, tak aby inni Użytkownicy łatwiej mogli skojarzyć, jakie zagadnienia będą w wątku poruszane. Nie zakładajmy tematów o tytułach, które nie mają związku z treścią wątku. Tematy takie mogą być edytowane, blokowane lub usuwane przez moderatorów.

14. Nowe wątki należy zakładać w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematykę. Jeżeli nie masz pewności, który dział jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - jeśli będzie to konieczne zostanie on przeniesiony przez moderatora do właściwego działu.

15. Wszystkim nam zależy na wysokim poziomie merytorycznym naszego Forum dlatego też, starajmy się, aby w szczególności działy tematyczne stanowiły wizytówkę naszego Forum, w związku z tym, pisząc w tych działach stosujmy się do poniższych zasad:
- nie offtopujmy,
- nie twórzmy postów, które pozbawione są treści, np. zawierają same emotikony,
- nie podbijajmy sztucznie wątków,
- wszelkie wątpliwości związane z postem lub tematem zgłaszajmy do moderacji.


IV. Reklamacje

1. Zakłócenia w funkcjonowaniu serwisu, na którym umieszczone jest Forum, problemy i uwagi związane ze świadczonymi usługami mogą być reklamowane przez Uczestnika przez zgłoszenie tego Administratorowi na konto emailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

2. Reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie nie przekraczającym 14 dni od dnia jej zgłoszenia. Administracja Forum zastrzega sobie jednak prawo do pozostawienia reklamacji bez rozpoznania, jeżeli wynikać ona będzie z nieznajomości niniejszego Regulaminu, jego załączników, przepisów prawa, lub dotyczą w istocie usług świadczonych przez osoby trzecie.


V. Postanowienia końcowe


1. Administratorzy Forum zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie. O każdej zmianie regulaminu użytkownicy będą powiadamiani drogą emailową.

2. Użytkownik serwisu zobowiązany jest do zapoznawania się ze zmianami Regulaminu.

3. Regulamin obowiązuje od 1 września 2015 r.

W razie pytań dotyczących regulaminu, prosimy o kontakt z Administratorem naszego Forum - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ostatnio zmieniany: 31 Sie 2015 23:30 przez Hiacynta. Powód: Zmiana Regulaminu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beataogrodniczka, whitedame, andora, andziasz, Sildre, Joola, czesio, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.plZielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.107 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum