TEMAT: Jabłoń - uprawa, przycinanie, pielęgnacja, choroby

Jabłoń - uprawa, przycinanie, pielęgnacja, choroby 14 Paź 2020 17:20 #731214

• Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 3020
Witam serdecznie i proszę o porady nt. doboru karłowej jabłoni, ponieważ mam dużo wątpliwości co wybrać :jeez:

Zależy mi na odmianie wczesnej, najlepiej letniej, karłowej lub półkarłowej, ze względu na ograniczony metraż warzywnika.
Myślałam o takich odmianach jak:
Papierówka CZERWONA Geneva Early (tu czytałam dużo negatywnych opinii nt. opadania owoców przed dojrzeniem itp.)
Papierówka Oliwka Żółta
Ananas Berżenicki

Co do odmian kolumnowych jestem zniechęcona, miałam śliwę Imperial, została usunięta, owocowała ładnie, ale robaczywa mimo wszelkich działań prewencyjnych ...
Jak już myślałam, aby kupić jabłoń kolumnową Bolero, wiele postów na forach miało negatywny wydźwięk nt. plenności, więc nie wiem

Może ktoś posiada doświadczenie (a to na pewno, bo macie piękne drzewka!) i zechce coś doradzić ? :hearts:
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2020 17:28 przez Sylwiaaa.

Zielone okna z estimeble.pl

Jabłoń - uprawa, przycinanie, pielęgnacja, choroby 14 Paź 2020 17:48 #731219

• brodus
  • brodus's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2710
Swojego doświadczenia nie mam. Jeśli chodzi o smak to bardziej smakuje mi Ananas Berżenicki. Posadziłem go oraz papierówkę i malinówkę. Osobiście wolę jednak bardziej czereśnie, śliwki i gruszki.

Jeśli chodzi o wielkość to kup go na podkładce półkarłowej a odpowiednim cieciem ograniczysz rozmiar.
Ostatnio zmieniany: 14 Paź 2020 17:50 przez brodus.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylwiaaa

Jabłoń - uprawa, przycinanie, pielęgnacja, choroby 19 Sty 2021 18:23 #743916

• kobra
  • kobra's Avatar
  • Senior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 71
Witajcie
mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ma może u siebie jabłoń Bankroft oraz dobrej czereśni mógłby się podzielić zrazami
Z góry dziękuję
Hubert
pozdrawiam Hubert

Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.098 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum