TEMAT: Ochrona owoców przed szpakami

Ochrona owoców przed szpakami 04 Maj 2016 00:28 #464841

  • sanderek
  • sanderek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • :) :D ;)
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 3
Mam do Was pytanie, jak poradzić sobie z ptakami w ogrodzie, osobiście je uwielbiam, ale moje drzewka owocowe co roku są w opłakanym stanie. Niestety szpaki nie oszczędzają owoców. Co zastosować na odstraszenie szpaków?
Uśmiech :D


Zielone okna z estimeble.pl

Ochrona owoców przed szpakami 04 Maj 2016 13:34 #464949

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
U mnie egzamin zdała siatka ochronna zakładana na gałęzie. Do wszelkich odstraszaczy szpaki przyzwyczajają się, potwierdziły to osoby posiadające w naszych okolicach sady czereśniowe :)

Jedyna możliwość, to sadzić czereśnie o kolorze żółtawym, ptaki traktują je jako niedojrzałe lub uniemożliwić dostęp do owoców.
Za tę wiadomość podziękował(a): sanderek

Ochrona owoców przed szpakami 05 Maj 2016 23:52 #465616

  • sanderek
  • sanderek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • :) :D ;)
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 3
Testowałam już przeróżne rzeczy - szczególnie wynalazki własnej roboty, ale czas na coś konkretnego i siatka chyba będzie najlepsza, inaczej musiałabym siedzieć i pilnować ogrodu 24h na dobę :P a i to by nie bardzo pomogło ...
Uśmiech :D

Ochrona owoców przed szpakami 09 Maj 2016 10:08 #466768

  • edus
  • edus's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 7
U mnie podobnie, rozne sposoby odstraszania przerobione. Malo pomagalo odstraszanie reczne, dopiero siatki zdzialaly cuda.

Ochrona owoców przed szpakami 17 Sie 2016 11:49 #497092

  • Akacja
  • Akacja's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 1
O ignorowaniu żółtego koloru czereśni nie wiedziałam :-)
Nigdy nie wyrzucam starych firanek. Doskonale nadają się do osłony czereśni.

Ochrona owoców przed szpakami 18 Paź 2016 16:17 #506641

  • kartoflisko
  • kartoflisko's Avatar
U mnie też pomogła siatka na ptaki.
Ostatnio zmieniany: 18 Paź 2016 16:31 przez Hiacynta. Powód: reklama usunięta

Ochrona owoców przed szpakami 26 Kwi 2017 17:38 #537550

  • andziasz
  • andziasz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 263
  • Otrzymane dziękuję: 738
To co napisze moze wdać się kontrowersyjne ale działa a mianowicie najlepszą metodą na szpaki jest : powieszenie budki aby zagnieżdżała się tam szpacza rodzinka .

Szpak to ptak terytorialny jeśli bedzie gdzieś mieszkał bedzie odganiał wszystkie inne szpaki.

Pisze to z doświadczenia.

Jak kupiliśmy działkę było na niej 3 stare czereśnie i mnóstwo samosiejek. I gniazdo szpaka w starej jabłonce. I mówiliśmy ooo nie pojemy czereśni jak tu szpaki mieszkaj. I wtedy pewien pan co ma sady czereśniowe powiedział nam ze to jest najlepsza metod. Ludzie tez patrzyli na niego jak na wariata jak w sadzie przeznaczonym na handel zawieszał budki dla szpaków. Widowo te rodzinki coś zjedzą ale nie tyle co cała hamra.

I tak u mnie mimo ogromu czereśni najadamy się my, rodzinka znajomi i szpaki. Mało tego wielu owoców spada z drzewa niezjedzonych.


A pan kilkanascie metrów od mojej działki ma nawet specjalne stelaże na siatkę przeciw szpakom i wchodzą mu an wet pod spodem najmniejsza szpara.
Nic tak nie cieszy jak dłubanie w ziemi :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...czescia?limitstart=0
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.305 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum