TEMAT: Oliwnik baldaszkowaty

Oliwnik baldaszkowaty 16 Lis 2017 18:38 #574954

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3212
  • Otrzymane dziękuję: 7903
Czy ktoś słyszał, uprawia planuje uprawiać?? :silly: przypadkiem natrafiłem na tą roślinę w znanej szkółce sprzedającej clematisy. Dość oryginalne muszę przyznać.


Zielone okna z estimeble.pl

Oliwnik baldaszkowaty 19 Lis 2017 21:57 #575431

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1190
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Ooo, ciekawe, muszę się przyjrzeć.
Mam w ogrodzie oliwnika wąskolistnego, podobno też jadalny.



Poczytałam ociupinkę- wymaga zapylenia krzyżowego a więc trzeba sadzić dwie rośliny różnych odmian.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2017 22:14 przez Malkar. Powód: dodanie tekstu

Oliwnik baldaszkowaty 19 Lis 2017 23:02 #575441

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Na forum mamy króciutki watek o tej roślinie, ale wpisów w nim mało, pewnie krzew niezbyt popularny :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...-elaeagnus-umbellata

Mnie niepokoi późne owocowanie tego oliwnika. Jagody goi też dojrzewają u mnie w październiku, ale zanim dojrzeją, nocne przymrozki zdążą je zniszczyć.

Oliwnik baldaszkowaty 20 Lis 2017 14:51 #575482

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3212
  • Otrzymane dziękuję: 7903
Alino, a wpisałem w wyszukiwarce na forum i nie znalazłem opisu. :club2: Widzę że na jednym foto w owym wątku jest oliwnik wąskolistny a to co innego. No nic wiosną kupię dwie sadzonki. Chciałem już w październiku, ale stwierdziłem że przed zimą lepiej nie ryzykować :silly: bardzo ciekawy jestem tego smaku, podobne niby do porzeczek ale słodsze, fakt że pora owocowania późna ale dla mnie to akurat atut bo już wtedy tego typu owoców mało. Szkoda że nie idzie ich gdzieś skosztować, podobnie nigdzie nie potrafię znaleźć owoców mini kiwi, chciałbym je uprawiać ale bez znajomości smaku nie wiem czy podjąć ryzyko :lol: Sam oliwnik ciekawy bo pisze że jego obecność zwiększa wzrost produkcji w sadach ze względu na swoją miododajną naturę :flower2:

Oliwnik baldaszkowaty 20 Lis 2017 19:13 #575550

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1190
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Adrian
mini kiwi czyli aktinidia - miałam, właściwie to gdzieś jeszcze w żywopłocie rośnie. Powiem tak: dość smaczne ale nie powalające, przypomina w smaku sklepowe kiwi. Owocków mało, bardzo późno dojrzewają. Szkoda zachodu, bo pnącze rośnie silnie.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.171 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum