TEMAT: Świdośliwa

Świdośliwa 12 Mar 2018 21:59 #595180

• Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 588
Posadziłam świdośliwę w 2015 roku,ale od początku marnie rośnie. sadzonka była słaba i może dlatego nie chce rosnąć. Chyba ją wykopiemy i posadzimy inną,ale nie wiem jaką wybrać?
Lepsza jest olcholistna,czy kanadyjska?

Świdośliwa 02 Kwi 2018 20:39 #598664

• Azbi
  • Azbi's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 55
Niestety nie pomogę w wyborze, ale napisze o swoich świdosliwach, mam trzy świdośliwy, dwie posadzone z malutkiego patyczka na wiosnę 4 lata temu, w pierwszym roku te malutkie patyczki zakwitły i wydały po 4 czy 5 owoców. Jedna to olcholistna, tak była opisana a druga Smoky, posadziłam je obok borówki kanadyjskiej w miejscu nasłonecznionym. Obie pomimo ze jeszcze młodziutkie owocowały co roku i w trzecim roku miały dość sporo owoców (nie na tyle aby coś z nich zrobić, ale smak można było już sprawdzić), pomimo ze prawie zaczynały kwitnąc gdy przyszedł mróz majowy -7. Mnie te owoce smakowały. Natomiast trzecia zakupiłam na jesieni w zeszłym roku i tez otrzymałam malutki patyczek, który był ukorzeniony tak jak te poprzednie w doniczce. Ta trzecia to własnie jest kanadyjska, o owocach nic nie mogę jeszcze powiedzieć bo to dopiero pierwszy rok uprawy i na wiosnę przekonam się czy jakiś kwiatek pojawi się czy nie.

Twoje świdosliwy są młodziutkie, ja dałabym im szansę jeszcze, poczekaj na wiosnę może w tym roku zakwitną
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, minohiki

Świdośliwa 08 Maj 2018 22:11 #605253

• Azbi
  • Azbi's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 55
Moja świdośliwa kanadyjska w tym roku nie zakwitła, chociaż ładnie zazieleniła się i wypuściła sporo nowych gałązek. Wydaje mi się że w porównaniu olcholistnych i kanadyjskich to kanadyjskie świdośliwy potrzebują trochę więcej czasu zanim zaczną owocować

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.129 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum