• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: jeżyny nie dojrzewają

jeżyny nie dojrzewają 01 Lis 2020 12:22 #733012

• KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2268
Za prawidłowe dojrzewanie wszelakich owoców odpowiedzialny jest potas i przy jego niedoborze dojrzewanie nie przebiega prawidłowo. Środki olejowe stosuje się wczesną wiosną w momencie wznowienia czynności życiowych w jajach szkodników. W tym okresie wzrasta zapotrzebowanie na tlen a olej go odcina. Nie wszystkie jednak szkodniki składają jaja zimowe, u niektórych z nich zimują zapłodnione samice i opryski olejem nic nie dają. Nie wszyscy wiedzą, siarka oprócz właściwości grzybobójczych ogranicza również występowanie różnego rodzaju szpecieli. W starych programach ochrony roślin sadowniczych do zwalczania pordzewiaczy na śliwach, jabłoniach i gruszach zalecany był Siarkol, Tiotar, Tiowol ,środki zawierajace 60% siarki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, bietkae, Babcia Ala

Zielone okna z estimeble.pl

jeżyny nie dojrzewają 01 Lis 2020 22:34 #733091

• KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2268
Przepraszam za pomyłkę, 80% siarki ale szpecielom to wszystko jedno. :lol:

jeżyny nie dojrzewają 02 Lis 2020 14:35 #733124

• Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 7931
Dzięki za podpowiedź, KaLo :) . Zdaję sobie sprawę, że szpecielom "to wszystko jedno" , ale jeśli chodzi o mnie, to już raczej mniej ;)

Staram się unikać chemii - więc bardziej na początek skłaniam się ku ekologicznemu EMULPAR 940 EC , którego wyżej polecał Przemek.

Oprócz nas dorosłych, na ogrodzie bywają dzieci i zwierzęta - koty, jeże, sarenki, czasem piesek - stąd moje wątpliwości :ohmy:

Przemku 1136,
jeśli masz jakieś doświadczenia z tym preparatem, to proszę opisz . Ciekawi mnie Twoje zdanie :thanks:
Pozdrawiam

Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): JaKasiula

Zielone okna z estimeble.pl

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.094 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum