TEMAT: Jaka to jabłoń?

Jaka to jabłoń? 03 Sty 2023 16:27 #819910

  • TessGa
  • TessGa's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
Prośba o identyfikację, pomóżcie proszę.
Ponad 10 lat temu miałam działkę, na której posadziłam jabłonkę, kupioną na allegro . Sprzedawca nazwał ją ,, antonówka ukraińska,, . Jabłka były przepyszne. Dojrzewały ok. października /Mazury/ skórka zielono żółta , na niektórych leciutki rumieniec. W pełni dojrzałe były soczyste, chrupiące niezbyt słodkie , lekko winne ale też nie kwaśne jak zwykła antonówka.
Mam teraz inną działkę i chciałabym ją ponownie posadzić ... ale nie mogę nigdzie znaleźć jabłonki pod tą nazwą. Nie pamiętam sprzedawcy . Czy ktoś może zetknął się z tą nazwą albo zna inną nazwę?


Zielone okna z estimeble.pl

Jaka to jabłoń? 03 Sty 2023 16:50 #819913

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15864
  • Otrzymane dziękuję: 12268
Witaj u nas :bye:

Miałam podobną do opisywanej przez Ciebie na poprzednim ogrodzie. Fakt! - niebo w gębie, a i przetwory, a szczególnie szarlotka, niezapomniane :yummi:
Sąsiad nazywał ją antonówką śmietankową :ohmy:

Może to ta? - zajrzyj tutaj -> twojesady.pl/jablonie/237-jablon-antonowka-poltorafuntowa.html
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, TessGa

Jaka to jabłoń? 04 Sty 2023 20:57 #819992

  • TessGa
  • TessGa's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
Serdeczne dzięki. Poszukałam , poczytałam - fatycznie wszystko pasuje ... no może poza jednym - to termin dojrzewania. Może dlatego, że w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich jest późniejsza wegetacja.
Pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: lucysia
Wygenerowano w 0.239 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum