Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny cz.5 2016 rok.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 26 Kwi 2016 20:44 #461679

  • Sloneczko93
  • Sloneczko93's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 10
Cześć, od czego by tutaj zacząć hmm może tak Miło mi dołączyć do Waszego grona miłośników roślin i ogrodów, mam na imię Adrian, mieszkam w okolicach Rzeszowa na podkarpaciu, odkąd pamiętam miałem zamiłowanie do roślin, fakt że podczas swojego dotychczasowego życia starałem sie jakoś od nich uciec i hmm swoją przyszłość związać z czymś innym gdyż jestem typem wizjonera/ rokefelera potrafię zarobić na wszystkim i wszędzie zwęszyć biznes no ale jednak życie znów splątało mnie z roślinami gdyż dostałem się na staż do okolicznej szkółki roślin ozdobnych no i w ten też sposób moje zamiłowanie do roślin i ogrodów wróciło i szczerze mówiąc to z podwójną siłą heh Powiem Wam że nawet udałem sie do szkoły na kierunek Architektura Krajobrazu niestety jak to czesto bywa rzeczywistość przerosła moje wyobrażenia o tej szkole , ja wpadłem w nieco gorsze tzn wagarowe towarzystwo no i zawaliłem 3 rok... po tym udałem się do ogólniaka który skończyłem i ruszyłem do pracy. Ile gość ma przezyć, ile musi miec lat z 30? pewnie tak sobie myślicie ;p jednak Was zaskoczę mam dopiero albo aż 23 lata, mieszkam wciąż w domu rodzinnym ze swoimi rodzicami, w domu otoczonym licznymi drzewami i krzewami owocowymi które to jeszcze zasadzili moi kochani pradziadkowie. Mój ogród miał juz swoje 5 minut, był już piękny, ukazał się nawet "przepisie na ogród" i "Kwietniku" . naprawdę miałem mnówstwo roślin ozdobnych w ogrodzie, piękne zadbane oczko wodne, piękny lasek przed domem, niestety z chwilą gdy zacząłem wagarować i odsuwać się od mojej pasji (roślin) ogród zaczął popadać w ruine, miedzy czasie rozpoczął się u mnie remont domu, ocieplenie itp i aktualnie na połowie ogrodu zalegają stare belki, blacha, kamienie itp, druga połowę ogrodu zajmuje warzywnik a wiec z ogrodu ozdobnego niewiele już zostało jedynie zapuszczone podziurawione oczko wodne któremu przyda się renowacja itp. Kochani moze się rozpisałem za bardzo ale chciałem byście mniej wiecej wszystko o mnie wiedzieli heh kim jestem, co ja tutaj robie i wogole :garden:
Wiem że nie mam z byt wiele do zaoferowania aktualnie z moich roślin ale jednak może cos ktoś znajdzie dla siebie i się ze mną wymieni i pomoze mi na nowo odbudować mój piękny ogrod.

JESZCZE RAZ WSZYSTKICH WAS SERDECZNIE WITAM :bye:
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2016 20:57 przez .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, VERA, edulkot, rozalia, Marysia80, Kasionek


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 28 Kwi 2016 16:33 #462540

  • Muscari
  • Muscari's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witam wszystkich serdecznie :bye: Mam na imię Ania i jestem z kujawsko - pomorskiego - okolice Torunia . Ogród jest moją pasją , ale niestety ze względu na rozpoczynającą się budowę domu, wszystkie rośliny muszą czekać w donicach na założenie ogrodu :( Moją największą słabością są byliny, szczególnie te duże. Mam zamiar korzystać z Waszej wiedzy i liczę na wyrozumiałość... :garden1:
Pozdrawiam
Ania
pozdrawiam
Ania :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, VERA, edulkot, rozalia, Marysia80, Kasionek

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 29 Kwi 2016 15:16 #463052

  • MarSz
  • MarSz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 20
Witam wszystkich,

mam na imię Marcin i jestem ze Śląska.

Roślinami interesuję się od dawna ale dopiero od niedawna wdrażam te zainteresowanie w praktykę.

Impulsów do większego zaangażowania było kilka - między innymi dużymi krokami zbliżający się termin zakończenia budowy domu i w koncu perspektywa zagospodarowania obszaru dookoła budynku.

Ponadto (związane z potencjalną przeprowadzką) musiałem nieco ograniczyć moje inne (pierwsze) hobby czyli akwarystykę. A dokładniej mówiąc - regał hodowlany z krewetkami.

Tak się złożyło, że udało mi się ten regał wymienić na rośliny do sadu.
I tak się zaczęło (albo raczej mocniej ujawniło) moje drugie zainteresowanie.

W zeszłym roku więc koło tego budowanego jeszcze domu założyłem sobie przydomowy sad - i wpadłem w temat po uszy:)

Od tego momentu mocniej przeglądałem różne fora i tak jakoś trafiłem tutaj. Po pewnym okresie bycia anonimowym postanowiłem się zarejestrować - co powinno mi znacznie ułatwić korzystanie z forum i bogatej wiedzy tu zgromadzonej.

Nie gwarantuję, że będę wyjątkowo aktywnym użytkownikiem (czasu ciągle mało) ale pewnie od czasu do czasu coś wrzucę.

Na pewno przyda się wsparcie jak zacznę zakładać ogród koło samego już budynku (na razie to jeszcze wygląda jak pole po bitwie).

A przy okazji mojej drugiej pasji - akwarystyki - widzę, że jest tu nawet dedykowany dział. Jak trochę się wyrobię z czasem to mam nadzieję, że dam radę poczytać a może i też coś dodać.
Jak już pisałem - pozbyłem się regału - ale obecnie zostało mi jeszcze całkiem duże Vivarium - to jak dla mnie idealne połączenie akwarystyki i "ogrodnictwa" :)

Nie znam jeszcze użytkowników forum - ale (w drugą stronę) - mój nick jest taki sam jak na kilkunastu bardziej lub mniej znanych forach akwarystycznych (choć ostatnio powoli rezygnowałem z kolejnych i zostałem wierny tylko jednemu bo brak czasu nie pozwalał na więcej), więc (zakładając, że świat jest mały) może ktoś mnie zna.

Przepraszam za przydługawe powitanie ale mam nadzieję, że powiedziałem co nieco o sobie.

Teraz już krótko - witam i mam nadzieję, że będę mógł korzystać z wiedzy a może kiedyś z czasem również się nią dzielić.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Adrian89, Amlos, Amarant, VERA, Adasiowa, Marysia80, janinka-n, Muscari

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 29 Kwi 2016 22:03 #463209

  • MarSz
  • MarSz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 20
Przywykłem do tego, że jak mówię o krewetkach, to zwykle jestem pytany czy je zjadam.
Jakoś tak się wszystkim w pierwszej kolejności kojarzą krewetki spożywcze.

Dopiero jak mówię, że przecież akwaryści jak hodują rybki w akwariach to niekoniecznie są to karpie, dorsze, mintaje, miruny i pangi (choć te ostatnie się zdarzają o czym często nawet właściciele nie wiedzą) to rozmówca uświadamia sobie, że mogą być krewetki inne niż spożywcze...

A tak przy okazji to krewetki to był tylko jeden z etapów mojej "akwarystyczne" drogi.Były jeszcze "podwodne ogrody", " naturę Aquarium", biotopy, ostatnio wyszedłem trochę nad wodę (eksperymenty z emersami i obecnie vivarium).

Jeszcze tylko solniczka przede mną - ale na to jeszcze nie nadszedł czas. Teraz mam odskocznię ogrodowo-sadowniczą :)

Oczywiście zdjęcia archiwalne gdzieś mam - jak już bardziej rozeznam się w strukturze forum to co nieco napiszę i pokażę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa, Emalia112, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 03 Maj 2016 15:24 #464461

  • Maniaa
  • Maniaa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 21
  • Otrzymane dziękuję: 82
Hej,
mam na imię Ania, mieszkam pod Olsztynem, w tym roku zaczynam przygodę z warzywnikiem, więc zdecydowanie należę do 'zielonych szczypiorków' i będę szukała tu informacji, porad, inspiracji :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie! :bye:
Pozdrawiam,
Ania
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Amlos, Amarant, Adasiowa, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 03 Maj 2016 18:06 #464512

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj Aniu. Dział warzywny zaprasza. Na pewno dowiesz się tu wiele ciekawych i praktycznych rzeczy, ale i my oczekujemy, ze podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami, nawet malutkimi. Sukcesami i porażkami, bo one są, a to tez nauka. Więc WITAJ.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 04 Maj 2016 00:21 #464840

  • sanderek
  • sanderek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • :) :D ;)
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witam Wszystkich, miło mi, że mogę do was dołączyć. Mam nadzieję, że będę miała możliwość dzielenia się swoją wiedzą jak i okazję do zdobywania nowych informacji. Posiadam spory ogród - drzewka i krzewy owocowe, jak również kwiaty i drzewa ozdobne.

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
Uśmiech :D
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 04 Maj 2016 18:53 #465031

  • zbynek
  • zbynek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 144
  • Otrzymane dziękuję: 356
Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Zbyszek, mieszkam w Radomiu.

Od paru lat opiekuję się małą szklarnią na dachu, Mam też kawałek ogrodu z winnicą, parę drzewek owocowych, trochę krzewów i mały ogródek ziołowy. Generalnie lubię trochę pogrzebać w ziemi ;)
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amarant, Adasiowa, otojolka, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 04 Maj 2016 22:04 #465175

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Zbynku, witam Cię serdecznie, po prostu spadłeś mi z nieba :flower1: tak na wstępie bardzo Cię proszę opisz, jak ten dach - szklarnia został zabezpieczony przed wilgocią :) Rzecz jest bardzo pilna :happy:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 05 Maj 2016 21:46 #465540

Dobry wieczór!

Za radą nieocenionej koleżanki Nutki zarejestrowałam się na Waszym forum. 28 lat w bloku, 7 lat w kamienicy, aż wreszcie stałam się najszczęśliwszą na świecie posiadaczką domku z ogrodem. Marzenia: zdrowe warzywa, owoce i zioła dla rodziny. Wiedza na temat tychże: dno i wodorosty, czyli zero. Uniżenie proszę o cierpliwość dla początkującej :thanks: , chętnie odwzajemnię się w "Kulinariach" :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Adasiowa, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 05 Maj 2016 21:56 #465550

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Więc zakasuj rękawy i do roboty, domek z ogródkiem potrzebuje kwiatów warzyw,owoców. Zapraszam do działu warzywnego, jak przeglądniesz wątek dyniowy, czy pomidorowy, to daje słowo będziesz chciała mieć te wszystkie pomidory, dynie, ogórki, . Zapraszam, a jak zdobędziesz doświadczenie i zechcesz sie potem nim dzielić z innymi tą wiedzą, to będzie najlepsza forma odwdzięczenia się. Witaj!!
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 06 Maj 2016 13:01 #465710

  • marzusia
  • marzusia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 102
Witam wszystkich :)

Wg zwyczaju tego forum chciałabym się przedstawić. Mieszkam na Górnym Śląsku, "czterdzieści lat minęło" mi parę lat temu :placze:

Od zeszłego roku próbuję coś dłubać z pomocą męża w ogrodzie, zarówno w kwiatach jak i warzywniku. Uczę się wszystkiego od zera, nastawiam się raczej na ekologiczną uprawę, chociaż nigdy nie mówię nigdy.

Forum podczytuję od dawna, ale dopiero teraz postanowiłam się ujawnić i prosić o rady :oops: Z racji braku doświadczenia pytania mogą być z serii "głupich" :club2: , ale uniżenie proszę o mądre odpowiedzi, a najlepiej wyłożenie tematu "jak krowie na rowie" :thanks:

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Marzena
Pozdrawiam, Marzena :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, Adasiowa, Marysia80, agabeata

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 06 Maj 2016 16:35 #465749

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64598
Świeżo upieczeni Oazowicze - witajcie :kiss3:
Bardzo się cieszę, że nasze grono powiększa się o nowych wielbicieli zieloności wszelakiej, zapraszam serdecznie do odwiedzin wszystkich ogrodowych wątków, podczytywania, buszowania, dzielenia się doświadczeniem i swoimi pięknymi zakątkami, ale przede wszystkim życzę Wam wszystkim, aby pobyt na Forum był dla Was wspaniałym, miłym i owocnym przeżyciem - takim, jakim był i jest dla mnie ...
Miło powitać mi zwłaszcza warzywnie zakręconych - czekamy na Was w dziale Warzywnik :bye:
pozdrawiam cieplutko....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): agabeata

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 06 Maj 2016 20:21 #465794

  • edus
  • edus's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 7
Witam Was Wszystkich :) Bardzo mi miło.

Od kilku lat mieszkam w domku jednorodzinnym więc mam możliwość i przyjemność zajmowania się ogrodem, cieszę się że mogę dołączyć do waszego grona na forum.

Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, VERA, edulkot, Adasiowa, broja, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 10 Maj 2016 09:58 #467102

  • an-ka
  • an-ka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 17
  • Otrzymane dziękuję: 17
Witam
od jakiegoś czasu poczytuję to forum, nadszedł czas się ujawnić ;P
Ten rok jest dla mnie początkiem przygody z uprawa własnych warzyw. Na mój pierwszy raz wybrałam pomidory, trochę sałat.
oby nie ostatni... :evil:
oczywiście najpierw zaczęłam działać, potem przyszła chwila na przemyślenia i tak trafiłam tutaj.
pozdrawiam
Ania
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Amlos, Amarant, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 10 Maj 2016 10:01 #467103

  • amor
  • amor's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witam wszystkich serdecznie. Bardzo fajne forum
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Amlos, Amarant, broja, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 11 Maj 2016 10:22 #467489

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Edus, Aniu, amor i Ty Katiu witajcie. Zapraszam szczególnie tych kochających warzywka do naszego działu warzywnego. Jestem pewna, ze znajdziecie tam coś dla siebie, bo realizujemy różne ( czasem szalone) projekty.Oczywiście kulinaria, dział hostowy, kwiaty, tez czekają na Was. Witam.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 11 Maj 2016 10:50 #467494

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
hehe witam wszystkich serdecznie jestem Mirek został mój nick rozpracowany to się ujawniam :coffe: ja i tak waszych imion niezapamiętanie więc po nickach będę leciał skleroza wrodzona :club2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, broja, otojolka, Marysia80


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.560 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum