Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Prośba o linki i opisy w postach - dlaczego linki są ważne

Prośba o linki i opisy w postach - dlaczego linki są ważne 22 Kwi 2016 13:57 #459572

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 12441
  • Otrzymane dziękuję: 7707
Dlaczego tak ważna jest dla forum sprawa linków?

Otóż rozwój każdego serwisu społecznościowego zależy od 3 rzeczy:
-użytkowników
-sprawnego sprzętu i oprogramowania (czyli admin :) )
- wyszukiwarki Google

Na oficjalnej stronie wyszukiwarki można przeczytać, że jednym z ważniejszych wskaźników jest PageRank – jeden z pierwszych algorytmów Google, który analizuje linki między stronami, by ocenić ich trafność.

Im więcej do danej strony prowadzi linków z innych serwisów, tym strona ta zyskuje opinię wiarygodniejszej i tym częściej jest umieszczana na początku listy wyświetlanych wyników.
Zazwyczaj osoby szukające informacji przeglądają pierwsze 5 wyświetlanych wyników.


Dlatego każdy link prowadzący do forum z wartościowych stron jest ważny. W związku z tym zwracam się z prośbą do osób prowadzących blogi i udzielających się u nas, aby na zasadzie wzajemności, gdy linkują swój blog, w swoich tekstach na blogu umieszczali link do naszego forum.

Kolejna zasada wyszukiwarki Google to ignorowanie zaparkowanych domen, czyli witryn powstałych na potrzeby linkowania. Google analizuje, czy dana witryna jest z niewielką ilością unikalnej treści i z przewagą linków wychodzących. Google zwykle nie umieszcza takich witryn w wynikach wyszukiwania.

Dlatego też w naszym regulaminie znalazł się też zapis, aby nie tworzyć postów pozbawionych treści, a zawierających jedynie link.

Ponieważ zależy nam na propagowaniu pasji ogrodniczych, na szerzeniu wiadomości związanych z uprawą roślin, na dzieleniu się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, lepiej jest, gdy forum jest odwiedzane.
A odwiedziny osób poszukujących informacji zależą od tego, jak zaklasyfikują nas algorytmy wyszukiwarki.

Wiele osób tak zrobiło i jestem im za to ogromnie wdzięczna, bo przyczynili się do wzrostu wiarygodności naszego forum dla algorytmów wyszukiwarki.

Dla algorytmów Google są również ważne słowa kluczowe. Jeśli w postach umieszczane są same zdjęcia bez informacji o tym, co one przedstawiają, taki wpis jest dla przeglądarki pozbawiony treści.

Osoby tworzące posty i biorące pod uwagę moją prośbę zawartą w wątku:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...cych-wpisy-w-watkach

również budują siłę forum, gdyż takie wpisy są ciekawe, przekazują informacje, pozwalają na wzbogacenie wiedzy osobom z mniejszym doświadczeniem ogrodniczym. Tak utworzone posty są również odnotowywane pozytywnie przez wyszukiwarkę Google, przyczyniając się do wzrostu rankingu.
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2016 09:05 przez Hiacynta. Powód: naprawienie linku
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Emalia112, Sildre, Dino_saur


Wygenerowano w 0.142 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum