• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szczawiki /Oxalis/

Szczawiki /Oxalis/ 06 Lut 2018 20:24 #588060

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Cebulki szczawiku dostałam w gratisie...trzy rosły na skalniaku...zostały na zimę. Pozostałe rosły w dwu doniczkach...zimują w chłodnym pomieszczeniu. Z tego co przeczytałam można je podpędzić, postawić na parapecie. Czy przynieść je już teraz czy jeszcze poczekać.
OXALIS DEPPEI


Koniec Sierpnia


Początek Sierpnia


Koniec Lipca, Początek Lipca




Maj


Zielone okna z estimeble.pl

Szczawiki /Oxalis/ 06 Lut 2018 21:16 #588069

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Aniu, poczekaj z przynoszeniem. Jak będą miały za ciepło, to będą szybko rosły, będą wyciągały się i pokładały. Szczawiki bardzo szybko rosną. W ubiegłym roku zawieruszyło mi się jedno pudełko ze szczawikami i posadziłam dopiero w lipcu. Po kilku dniach już było je widać, a po pewnym czasie nie różniły się od posadzonych wcześniej. Moje sobie śpią w piaseczku w piwnicy. Do ziemi posadzę w kwietniu. Gorzej mają Twoje pozostawione w ziemi na zimę. Jak będzie dłuższy i silniejszy mróz bez śniegu, to mogą wymarznąć. ;)

Szczawiki /Oxalis/ 06 Lut 2018 21:59 #588083

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Zostały zostawione w gruncie na zimę...tak z ciekawości... żeby zobaczyć czy przetrwają. Opinie na ten temat są różne, czytałam że u kogoś w ogrodzie przezimowały :silly:
W takim razie niech te w doniczkach, czekają do wiosny. Wiosną dostaną nową ziemię. Wznowią wegetację. Nawet nie myślałam że te roślinki są takie ładne, bez problemowe w uprawie. Jak spotkam cebulki dojdą jeszcze inne kolory :happy4:

Szczawiki /Oxalis/ 06 Lut 2018 22:15 #588085

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Posadzone szczawiki nie wymagają później żadnej pracy. Przy sadzeniu daję im trochę nawozu, sadzę i przysypuję ziemią z kompostem. Rosną jak na drożdżach. Jeżeli chcesz to mogę Ci wysłać bordowe. :hug:

Szczawiki /Oxalis/ 28 Maj 2019 05:13 #659589

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4020
  • Otrzymane dziękuję: 4069
Szczawik chilijski:

bez
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.230 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum