TEMAT: Kwiaty na wschodni balkon

Kwiaty na wschodni balkon 29 Kwi 2018 17:45 #603342

  • reni
  • reni's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Witajcie, możecie mi poradzić jakie najlepsze by były kwiaty na wschodni balkon ? słońce po tej stronie mam maksymalnie do 12:00. Ostatnio miałam million bells- roślina jest przecudowna tak pięknie kwitła i rozrastała się ale nigdy nie miałam takich problemów z mszycami jak w tym przypadku, cały sezon uporczywie z nimi więc ta roślina odpada, lobelia niestety nie radziła sobie u mnie.

Tak więc licze na wasze porady :)


Zielone okna z estimeble.pl

Kwiaty na wschodni balkon 29 Kwi 2018 21:51 #603408

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Witaj Reni, masz niezłą wystawę, ja mam schody wejściowe do domu o wystawie północno-wschodniej. Są jak balkon. Słońce do 10, potem dopiero około 18. Mam zawsze wątpliwości co tam do skrzynek na balustradę wetknąć, ale o dziwo petunie dają radę, w ubiegłym roku dałam też niebieska lobelię. Dała radę, tylko zakwitła troszkę później, ale za to do końca października.
W tym roku znowu będą petunie. Może spróbuj w tym roku z inną odmianą petunii? Może ten rok nie będzie "mszycowy"...
A co myślisz o pelargoniach?
Pozdrawiam
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)

Kwiaty na wschodni balkon 29 Kwi 2018 21:59 #603412

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Na balkonie od strony wschodniej można wszystko :) To jedna z lepszych stron świata :)
Pomidorki koktajlowe, papryczki, rozmaite zioła przyprawowe, petunie, wilce, bakopy, uczep rózgowaty, kobea, itp. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM

Kwiaty na wschodni balkon 29 Kwi 2018 22:49 #603421

  • reni
  • reni's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
no właśnie w tamtym roku miałam lobelię to kwitła pięknie a potem zaczęła mi usychać, wszystkie pędy padły (oczywiście podlewałam :)
o pelargoniach też myślałam, może jakieś petunie też- choć boję się tych mszycy, z tego co czytałam to odmiana million bells jest szczególnie podatna na mszyce, a wielka szkoda bo efekt był wręcz oszałamiający gdy kwitły i rosły w dzikim pędzie. Nad bakopą też się zastanawiałam, chcę jakieś niewymagające bardzo rośliny- nie podatne tak na choroby.

a co jeszcze może być ?

Kwiaty na wschodni balkon 29 Kwi 2018 23:11 #603422

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1190
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Plektrantus może być (popularnie komarzyca), odmiana Nico ma bordowe liście z dołu, są odmiany zielone z białym. Może nie kwitnie spektakularnie ale nazwa mówi sama za siebie.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Kwiaty na wschodni balkon 30 Kwi 2018 09:19 #603469

  • amsiz
  • amsiz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 249
  • Otrzymane dziękuję: 307
Aksamitki wszędzie dadzą radę, są różnych kolorach i wielkościach.
Aga

Kwiaty na wschodni balkon 30 Kwi 2018 17:25 #603552

  • reni
  • reni's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
a coś bardziej kwiecistego ?

Kwiaty na wschodni balkon 30 Kwi 2018 22:50 #603665

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1190
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Werbena, kwiaty są w różnych kolorach. Ja bym posadziła werbenę.
Niecierpki też śliczne kolorowe.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.267 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum