• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: "Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 25 Kwi 2023 21:20 #829919

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2061
  • Otrzymane dziękuję: 11205
Aniu :flower1:
Bingo, to jest Stadion Miejski w Jeleniej Górze, ale głównie chodziło mi o ulicę Złotniczą, na której mieszkałem wiele lat :teach:
Szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące, studia we Wrocławiu zawsze kojarzą mi się z domem rodzinnym przy ul.Złotniczej 6.
Na zdjęciu widoczne są nawet okna mojego mieszkania (III.piętro)
btw
Jako trampkarz grywałem w piłkę nożną w klubie "Karkonosze". Na treningi i mecze miałem bardzo blisko.... :rotfl1: :rotfl1:

Aniu - Twoja kolej na zagadkę :flower2:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos


Zielone okna z estimeble.pl

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 26 Kwi 2023 09:39 #829955

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15865
  • Otrzymane dziękuję: 12269
Ech, te wspomnienia... któż nie ma podobnych zdjęć? Były to dobre, beztroskie czasy :lev: Wcale się nie dziwię, że bliskie Twemu sercu, Mirku :bye:

_________

Znalazłam jakieś w archiwum - oczywiście nocne :devil1:


Schowek01b-38.jpg
?
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 06 Maj 2023 21:09 #831085

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15865
  • Otrzymane dziękuję: 12269
:jeez: I znów 'obstrukcja' w wątku :sad2: A tak liczyłam - szczególnie na miłośników nocnych zdjęć ;)

Ta sama ulica także w nocy - gdzie ?

Schowek01-132.jpg
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla, Mirek19

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 06 Maj 2023 21:23 #831091

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Świętojańska w Gdyni :hearts:

Edit: jak ja nie zauważyłam tej zagadki? :think: Chyba tylko pewne zawirowania zawodowe, akurat w tym czasie 'wyniknięte", tochę mnie tłumaczą.
Na pierwszym zdjęciu taż sama Świętojańska, a przy niej pomnik JP II i kościół NMP Królowej Polski.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2023 21:28 przez Mandorla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Mirek19

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 06 Maj 2023 21:37 #831095

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15865
  • Otrzymane dziękuję: 12269
:dance: W dyszkę, Ika - brawo! :bravo: Wiedziałam, że jak zajrzysz to poznasz natychmiast. :drink1:

Ps A tego co przeczytałam w wiki nie wiedziałam :oops: -> "Bazylika Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zwana także bazyliką Morską – jedna z dwóch najstarszych rzymskokatolickich świątyń w Gdyni"
Taki malutki kościółek bazyliką! :eek3:

Szykuj nam coś, Ika :bye:
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 06 Maj 2023 23:33 #831114

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Prawda, taki niepozorny?
Potrzebuję więcej czasu na zapodanie czegoś... Kusiło mnie przez chwilę, żeby wstawić zdjęcie mojego widoku z okna - byłoby nocne :happy: , ale ktoś by za szybko zgadł - nie pokażę palcem, kto :idea1: . Jutro poszukam czegoś na drugim kompie.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 07 Maj 2023 22:17 #831235

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
No, już jestem...

Nie pamiętam, czy to już wstawiałam, ale chyba jednak nie. Gdzie jesteśmy?

Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Mirek19, Darotca

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 07 Maj 2023 22:25 #831239

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2061
  • Otrzymane dziękuję: 11205
:bye:

:screem: To miasto żużlem stoi :rotfl1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 07 Maj 2023 22:48 #831241

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Owszem, owszem!
Traktujemy to jako odpowiedź czy podpowiedź? :whistle:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Darotca

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 07 Maj 2023 23:14 #831245

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2061
  • Otrzymane dziękuję: 11205
Tylko i wyłącznie jako podpowiedź :devil1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 17 Maj 2023 09:27 #832277

  • Henryk
  • Henryk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 243
  • Otrzymane dziękuję: 223
Łeb zwierzaka domowego
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 17 Maj 2023 16:00 #832346

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Owszem :) Nie droczcie się, tylko odpowiadajcie i zagadki zadawajcie ;) :drink1:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 17 Maj 2023 18:27 #832355

  • Darotca
  • Darotca's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 480
Skąd jest Apator to wiem, ale ten łeb zwierzaka :ohmy:
Pozdrawiam Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 17 Maj 2023 19:22 #832365

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
W północnych fortyfikacjach były jeszcze ongiś 4 łapy, ogon i brzuch tego zwierzaka, ale tylko łeb się zachował do naszych czasów :(
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Darotca

"Piękna nasza Polska cała..." rozpoznajesz jej fragment? część III 20 Paź 2023 19:01 #844542

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15865
  • Otrzymane dziękuję: 12269
:jeez: O rany! Aż tyle czasu czekamy z Iką/Mandorlą na odpowiedź?
Faktycznie, droczyli się droczyli, aż wątek zniknął w głębi archiwum :cry3:

Szybko nadrabiam gapiostwo i podaję rozwiązanie - na zdjęciu Iki jest Baszta Koci Łeb w Toruniu ?

Nie znałam :oops: , ale od czego jest :comp: :P

_____________

Byłby ktoś tak miły i zadał zagadkę za mnie?

W tej chwili same zagraniczne w katalogu; nowych z Polski brak :dry:
Pozdrawiam - Ania


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.370 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum