TEMAT: grzyby z domowej uprawy

grzyby z domowej uprawy 11 Kwi 2015 22:48 #357138

  • donica
  • donica's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 7
Nie zauważyłam takiego tematu na forum, może nieudolnie szukałam, że nie znalazłam jeśli jest, ale chciałam poruszyć temat domowo uprawianych grzybów, są teraz m.in. w sklepach ogrodniczych takie gotowe zestawy z podłożem i grzybnią różnych grzybków lub gotowe baloty przerośnięte grzybnią i można sobie takie zakupić i w domciu hodować. Ja jestem właśnie na etapie eksperymentowania z czymś takim i nie znajduję na necie relacji z takich upraw. Ja próbuje uprawiać reishi oraz boczniaka ostrygowatego od podstaw tzn. kupiłam zestaw podłoże plus grzybnia i sama zaszczepiałam, już minął miesiąc, zobaczymy co z tego będzie, na razie moje reishi jest na etapie szoku termicznego, by wywołać owocowanie a boczniak to jeszcze w fazie przerastania podłoża grzybnia. Czy ktoś ma jakieś w tej kwestii doświadczenia?


Zielone okna z estimeble.pl

grzyby z domowej uprawy 12 Kwi 2015 15:36 #357310

  • donica
  • donica's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 7
bo chodzi o to, ze grzybnia przyszła mi zakażona pleśnią, a ja z niewiedzy, ze to choroba i ze tak być nie powinno rozpakowałam opakowanie i było już za późno na zwrot, wiec przebrałam ziarenka zzieleniałe od czystych i wsypałam do podłoża tylko te czyste, niestety jak widać trochę pleśni się dostało i teraz się rozrosła. Nie wiem, co zrobić, myślę być przepołowić ten balot i ten bardziej spleśniały wyrzucić, a z reszty może coś wyrośnie? i tak trzeba worek ściągnąć do owocowania...czy taka pleśń jest szkodliwa dla grzybów jadalnych?

CIMG1264.jpg


CIMG1263.jpg
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2015 15:41 przez donica. Powód: lepsze zdjecia

grzyby z domowej uprawy 13 Kwi 2015 17:03 #357704

  • donica
  • donica's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 7
no w każdym razie zrobiłam tak :think:


IMG20150413_002.jpg


i zobaczę, co będzie dalej, :search:
teraz to już tylko czekać mogę :lev:

grzyby z domowej uprawy 17 Kwi 2015 02:00 #358979

  • donica
  • donica's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 7
jednak się tego pozbyłam :jeez: , kupie nową i zacznę od początku :idea2:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.321 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum