TEMAT: Irysy TB - 2013

Irysy TB - 2013 27 Cze 2013 00:09 #173320

  • bajtek
  • bajtek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 453
Witam. Robert uważam że mimo iż irysy z poziomymi płatkami nie są już nowością to nie powinno się ich całkowicie skreślać. Posiadają swój urok, zwłaszcza jak dołożysz im więcej falbanek. U mnie po kilkudniowej nieobecności rabaty niezbyt się prezentują.
P6263448.JPG

Ale mimo dwudniowych intensywnych opadów właśnie przedstawiciele takich odmian kończą sezon.
P6263446.JPG

Irys SILVERADO
P6263444.JPG

I dla mnie jeden z ładniejszych QUEEN OF ANGELS
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert, barashka


Zielone okna z estimeble.pl

Irysy TB - 2013 28 Cze 2013 09:39 #173662

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Witaj bajtek po przerwie :). Powiedz mi, zawiązały Ci się jakieś "bezimienne" nasienniki w tej "gęstwinie smutku" ? Zostawiasz je, czy wycinasz ?
Temat został zablokowany.

Irysy TB - 2013 28 Cze 2013 15:53 #173736

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
I jak też tak do nich podchodzę, z pewnym dystansem ale nie przekreślam ich całkowicie. Ba, nawet jednego rejestruję:

_DSC1244.JPG


_DSC1243.JPG


PRZYSTOJNIAK (Piątek'13)

A teraz rozwiązanie zagadki:

1. CARTOUCHE(Cayeux’09)

_DSC1217.JPG


2. COULEE BREEZE(Roberts ’02)HM’07


_DSC1223_2013-06-28.JPG


3. WILD JASMINE(Hamner ’83)HM’88 AM’90


DSCF0068.JPG


4.OWYHEE DESERT(Pinkston’96)HM ’99 AM’01


DSCF0241.JPG


5. HONY HAUSE(Blyth ’03)


DSCF0247.JPG


Dziękuję za komentarze i za udział w zabawie Barashce :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka, kero, ewa1953, bajtek, romantroc11

Irysy TB - 2013 29 Cze 2013 01:11 #173939

  • bajtek
  • bajtek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 453
PRZYSTOJNIAK w moim guście zwłaszcza że lubię takie zestawienie kolorów. Co do zagadki to byłem przekonany że po barashce nie trzeba nic poprawiać ,że nawet nie próbowałem :P :P :bravo: Gęstwina smutku została już wycięta , nigdy jej nie zostawiałem , niestety pszczółki byłe w tym roku bardziej leniwe niż ja i niestety nic nie zapyliły. Ale pewnie to nie ich lenistwo a ciągłe opady to spowodowały. Natomiast ja próbuje poprawić moje dwie siewki z ubiegłych lat, niestety też bez większych efektów . Tylko dwie na pięć prób są udane, więcej niestety nie wykonałem bo ojcowie kwitły w czasie mojej nieobecności. Mam tylko nadzieję że przyszły rok będzie lepszy.Pozdrawiam :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Irysy TB - 2013 29 Cze 2013 12:31 #173976

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
To ja specjalnie dwa byki strzeliłam ;) , żeby mnie ktoś poprawił, a tu nic ... żadnego odzewu :screem: . Nie no, żartuję, nie wiedziałam.

W wolnych chwilach "robię" w irysach, matko, ale mokro !!! U Was też ? To cud, że jeszcze "żyją" ...
Temat został zablokowany.

Irysy TB - 2013 30 Cze 2013 00:49 #174106

  • bajtek
  • bajtek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 453
Niestety ale u mnie również bardzo mokro, W tym roku pewnie bym mógł hodować ryż. Ala jak na taką wilgoć to jest niewiele plamistości liści a pryskałem tylko raz na wiosnę, czyżby wirusy się potopiły. W innych latach było dużo więcej mimo kilkukrotnego pryskania. Jak to wygląda u was.Pozdrawiam :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Irysy TB - 2013 30 Cze 2013 05:58 #174112

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
bajtek, Ty nie patrz na liście tylko na kłącza, w takich warunkach lubi się przyplątac zgnilizna. Co do liści, niczym nie pryskam, raczej przycinam, zresztą w tym roku było to i tak nieuniknione, bo bardzo zniszczył je grad, były całe w "siniakach". Ale wczoraj tak stanęłam w tych irysach i aż się uśmiechnęłam, że wreszcie "wracamy do normy" :) Dobra, kończę tą kawę i ... uciekam do pracy. Miłego dzionka, słońce się zapowiada ;)
Temat został zablokowany.

Irysy TB - 2013 02 Lip 2013 00:03 #174827

  • bajtek
  • bajtek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 453
Oczywiście patrzę na kłącza.Zgnilizna pokazała się na wiosnę, na szczęście na 3 starszych odmianach które od razu wyrzuciłem w całości i na razie na szczęście więcej nie widać.Mam nadzieję że już na tym się skończy. Pozdrawiam :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Irysy TB - 2013 04 Lip 2013 22:00 #175710

  • bajtek
  • bajtek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 453
Dwa ostatnie kwiaty
P7043518.JPG

QUEEN OF ANGELS -niezbyt okazały
P7043521.JPG

Niestety NN. I żeby nie było mi smutno to rozwinął się pierwszy liliowiec.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Irysy TB - 2013 05 Lip 2013 16:11 #175909

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Dawno mnie nie było w irysowym bo tzw. przeciwności losu no i postsezonowa - irysowa deprecha. Teraz ze zdumieniem obserwuję klucie się Australijczyków. Nie wiem bać się czy cieszyć, czy w przyszłym roku to spóźnione tegoroczne kwitnienie może się skończyć brakiem kwiatów w maju czy czerwcu? :supr: :dazed:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka, ewa1953

Irysy TB - 2013 05 Lip 2013 16:52 #175914

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
A co to za różnica, czy zobaczysz kwiat teraz czy za rok w sezonie ? Nie jest też powiedziane, że po zimie nie padnie. Dlatego wg mnie należy się teraz cieszyć kwiatem, ta radość będzie po stokroć większa aniżeli w bujnym sezonie, gdzie mamy multum irysowego kwiecia. A teraz jak widzę te pąki to normalnie wymiękam, radość na maksa !!! Lipy kwitną, maciejka pachnie, totalne zmysłowe wariactwo, brakuje tylko irysów do tego trio ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, pasla3, ewa1953

Irysy TB - 2013 05 Lip 2013 21:06 #175986

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Proszę natychmiast odpluć i trzy razy się okręcić przez lewe ramię a przede wszystkim wyrzucić z myśli brzydkie słowa "Nie jest też powiedziane, że po zimie nie padnie.". To jest defetyzm i sianie paniki czyli paniczenie! :wink4: :devil1: :happy3: Będzie kwitł 'Oratorio'i 'Stop Flirting', 'Platinum Class' kulturalnie buduje kłączko i sobie odpuszcza lipcowe ekscesy
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka, pasla3

Irysy TB - 2013 06 Lip 2013 11:17 #176107

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Łoj, panikę sieję ? :jeez: Gdzież tam !!! :crazy: Raczej tłumaczę sobie i Tobie przy okazji, to lipcowe kwitnienie. Kłącza są dorodne, z mnóstwem nowych przyrostów, więc to kwiecie powinno zobaczyc światło dzienne, dając przy okazji upust naszym emocjom :hearts: U mnie 'PLATINUM CLASS' będzie kwitł jako pierwszy, następny to "CAMEO MINX', a trzeci w kolejce to 'FRILED TO BITS'. Na 'MANDOLIN WIND' to Tabaaza rzuciła urok :happy-old: ( :rotfl1: ), bo ciężko rośnie i o kwieciu nie ma mowy ... Ale za to te z "uczuciami" w nazwie ;) będą kwitły, więc wybaczam te czary i uroki :)
Temat został zablokowany.

Irysy TB - 2013 06 Lip 2013 13:42 #176115

  • pasla3
  • pasla3's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 112
  • Otrzymane dziękuję: 334
Witam!A u mnie zakwitł irys ORATORIO.I co teraz robić oprócz podziwiania? Ciąć czy zapylać,tylko czym?
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, barashka

Irysy TB - 2013 06 Lip 2013 15:49 #176126

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
barashka wrote:
Na 'MANDOLIN WIND' to Tabaaza rzuciła urok :happy-old: ( :rotfl1: ), bo ciężko rośnie i o kwieciu nie ma mowy ... :)
Potwarz, kalumnia i jeszcze raz potwarz! :wink4: :funnyface: :happy3: :rotfl1: Publicznie oświadczam że nie nakłuwałam wydrukowanych zdjęć Mandoliny szpilką, nie oplwałam ich jadem żmiji oraz nie paliłam czarnych świec w celu zniszczenia sił żywotnych wiadomego kłączka. Ba , przeciwnie - kibicowałam zajadle i ciekawość mnie skręcała jak też Mandolina wygląda w realu czyli w barashkowych irysoowych łanach! Mandolina na dzień dobry okazała się wybrednym kłączkiem. Może za to okaże się powalającym kwitnieniem irysem! Nadzieja Barashkonku, nadzieja! :wink4:
barashka wrote:
Ale za to te z "uczuciami" w nazwie ;) będą kwitły, więc wybaczam te czary i uroki :)
No proszę jak to sprzyjające okoliczności przyrody dobrze wpływają na słodycz charakteru. :wink4: :happy3: Foć Barashkonku wszystkie uczuciowe, wyoglądam dokładnie. :yummi: U mnie teraz kwitnie IB 'Backchat', zdjątka zrobiłam mu aparatem Dżizaasa, od którego zadziałam kabelek czyli nie mam co pokazać, a szkoda bo niziołek niezły. :supr: 'Oratorio'z tą czerwonawą bródką wygląda cool, ja ograniczę się do podziwiania. Pierwszy sezon to bym mu odpuściła z tym zapylaniem.
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Irysy TB - 2013 06 Lip 2013 21:19 #176195

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Tabaazo, nie przejmuj się, irys się przełamał i nabrał chęci życiowych. Jeszcze będą z niego "ludzie".
Krzysiek się zastanawia, czy przepylić 'ORATORIO', nawet nie ma czym, ale myśli o jednym :rotfl1: Cały facet. Ja bym mu jednak odpuściła, nie ładnie tak na pierwszej randce ten tego ... Fakt, piękny, kusi pewnie, ale ... Najwyżej do sypialni go zaproś, ale do wazonu :flower1:
Ja na takie kuszenie muszę jeszcze kilka dni poczekać, ale za to napotykam coraz to nowsze "wybrzuszenia" w listowiu i tak z ośmiu odmian pewnych na maksa do kwitnienia, nagle zrobiło mi się 11 !!! Masakra ! Żebym ja tylko to przeżyła !!! A 'Expose' nie miał czym zakwitnąć, bo jakaś słaba ta jego główna rozeta liści, to wydał kwiecie ... w nowym przyroście !!! Wariat jeden.
Krzysiek, ile ma pąków kwiatowych ten Twój "Oratorio' ?
Ostatnio zmieniany: 06 Lip 2013 21:26 przez barashka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, Irysek Robert

Irysy TB - 2013 06 Lip 2013 21:53 #176203

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
U mnie duże i średniaki się zbierają ( 'Jo Bangles' wypączył :supr: ) ale maluchy są twarde - ani jednego kfiota tylko masa liści. Za to ładnie przyrastają te esdebiaczki, mam nadzieję że w przyszłym roku będą łany karzełków. A wspominkowo to teraz powklejam zdjątka irysów od Ewandki. :hearts: Bardziej niebieski odcień niebieskiego. :wink4: :happy3:





Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert, barashka

Irysy TB - 2013 06 Lip 2013 22:09 #176214

  • pasla3
  • pasla3's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 112
  • Otrzymane dziękuję: 334
Ma 4 pąki.Pyłek chyba pozbieram i wykorzystam jak zakwitnie STOP FLIRTING.Chciałem krzyżować STOP FLIRT. z THUNDERMAKER'em , ale mi chyba nie zakwitnie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.337 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum