TEMAT: Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja

Odp: Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 21 Sty 2013 19:37 #113728

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
"You Remember This" niestety nie, albowiem mieszka w Akacjolanie...
Ale już masz dwie.Brawo
podpowiedź jedna jest w pięknych pąkach.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka, bajtek


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 21 Sty 2013 21:49 #113826

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Ponoc widzi się to, co chce się zobaczyc ... A terrakotę o wdzięcznej nazwie "Get My Heart" widziałam bez podpowiedzi, nawet pisałam o niej w poprzednim poście, który niestety nie zapisał mi się i pisząc jeszcze raz odpowiedź, na szybkiego ograniczyłam się do dwóch wspomnianych wcześniej odmian ...
Ale Twoje spracowane dłonie, w uścisku niemiłosiernej matki ziemi, dostrzegłam - szacun z całego serca !
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert, kero, bajtek

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 08 Lut 2013 21:04 #120880

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Moje krzyżówki 2011 w obrazkach...

Beztytuu_2013-02-08.jpg


Siewki2011.jpg


Beztytuu2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, kero, bajtek, VikiAG, REJA

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 08 Lut 2013 21:19 #120895

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Beztytuu3.jpg


Beztytuu4.jpg


Beztytuu6.jpg


Beztytuu5.jpg


Beztytuu7.jpg


Tak powstały niektóre moje irysy...
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2013 21:22 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, adamian, pasla3, kero, bajtek, REJA

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 11 Lut 2013 18:27 #122326

  • REJA
  • REJA's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 65
  • Otrzymane dziękuję: 26
Program Mai włączył mi się przez przypadek, akurat w momencie krzyżowania irysów. I znieruchomiałam do końca programu - na stojąco, pół metra od kanapy, z pilotem w jednym ręku i stygnącą kawą w drugim. Zahipnotyzowana. W sumie to nie wiem czemu tak zareagowałam, przecież widziałam irysy już wcześniej. Ale... to bogactwo barw, kształtów, odmian i poetyckich nazw... Zakręciło mi się w głowie. Dopiero wtedy dostrzegłam w nich to "coś". Jak ja mogłam wcześnie tego nie widzieć?

Najpierw znalazłam stronę www.irysek.com, potem w końcu zebrałam się na odwagę i napisałam do pana Roberta - polecił mi to forum. Zarejestrowałam się tu, a potem czytałam, czytałam, czytałam... Myślałam: "przejdzie mi, to chwilowe". Akurat. Im więcej tu siedzę tym bardziej mnie bierze...

Panie Robercie - chylę czoła przed mistrzem. I proszę o mnie pamiętać przy sporządzaniu listy z nadwyżkami. Muszę zdobyć choć odrobinę lekarstwa na tę moją chorobę, która i brakiem snu się objawia, i zaczerwienionymi policzkami podczas pisania o niej...

Pozdrowienia serdeczne :flower2:
Pozdrawiam - Renata
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 11 Lut 2013 20:33 #122425

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Dziękuję Reja :)
Tym razem to ja czytałem Twój post z buzią szeroko otwartą i czułem jak ciepło Twoich słów spływa na moją duszę.
Dziękuję raz jeszcze i witaj w Klubie Irysomaniaków
Irysek
Za tę wiadomość podziękował(a): REJA

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 11 Lut 2013 21:14 #122457

  • REJA
  • REJA's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 65
  • Otrzymane dziękuję: 26
Z całego serducha mojego dziękuję za ciepłe powitanie :) I już czuję się jak "u siebie"...
Pozdrawiam - Renata

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 11 Lut 2013 21:18 #122460

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Moi kochani czuję w kościach, że zbliżający się nowy sezon będzie dedykowany pastelowym różom…
A teraz mała historyjka:

Drobnyromans.jpg

Nawet "drobny romans" nie powinien wpłynać na to byś,

Nigdynieprzestawajwierzy.jpg

"nigdy nie przestawał wierzyć", że

Wiernytobie.jpg

jestem "wierny tobie"...

wszyskie irysy to najnowsze odmiany T.Johnsona 2013!
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2013 21:32 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, pasla3, kero, ewa1953, bajtek, REJA

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 11 Lut 2013 21:51 #122491

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Potupałam do Mid Americano a tam dyskretny kopniaczek na fejsową stronkę. :supr: Teraz się będę musiała lognąć, nie ma wyjścia.
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 12 Lut 2013 10:42 #122642

  • pasla3
  • pasla3's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 112
  • Otrzymane dziękuję: 334
Witam!
Czemu drobny a nie piekny,a drugi to czas terazniejszy a nie przeszly.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 12 Lut 2013 10:57 #122649

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Nie traktujcie tłumaczeń dosłownie!!! ( to na potrzebę historyjki – ha, ha)
Dzięki za czytanie tekstu nie tylko pod zdjęciami.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa1953

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 15 Lut 2013 15:32 #124016

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Oblookawszy u dworu Mid Americano :wink4: "najnowsze nówki" uprzejmie donoszę że dla mnie królewiczem TB - iastym jest niejaki 'Bronze Heart', przecudniak z tzw. parantelami czyli koligacjami. Ponadto przemówił do mnie 'Fred And Ginger' ( Fred nawet śpiewał "Heaven, I'm in heaven" :wink4: :rotfl1: ). Potem się przyjrzałam bliżej 'Man Are From Mars' ( sama nazwa niezła :devil1: :rotfl1: ). Po czym wymknęłam się do niższych kategorii, o których to napiszę później. :wink4: :yummi:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): adamian, Irysek Robert

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 15 Lut 2013 17:38 #124057

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Może różnimy się w kwestii filmów czy muzyki, czy nawet problemów bardziej egzystencjalnych, ale przy irysach ... WCALE !
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 15 Lut 2013 20:24 #124169

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Pewnie mamy podobne połączenia synaps w części mózgu odpowiedzialnej za przetwarzanie bodźców wzrokowych. :wink4: :rotfl1: Mnie te irysy Barashkonku przypadły jakoś najbardziej do serca z dwóch powodów: kolorów i infuzji. Zaraz zabieram się za bardzo dokładne oględziny niższych kategorii. :yummi:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 19 Lut 2013 15:23 #126290

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
z niższymi nie poszło mi wcale tak łatwo. O ile TB mogłam wytypować natychmiast to wybór niziołków sprawił mi problem. Wybieram inaczej niż Robert to znaczy pula genów przemawia do mnie ciszej niż wygląd delikwenta. :blink: Najbardziej podobały mi się takie które za nic u nas się nie utrzymają, zawsze oglądam irysy AB OGB z poczuciem pewnej niesprawiedliwości jaka spotkała miejsce w którym mieszkam i ogród uprawiam. :silly: :evil: Nie ten klimat, niestety! :( Dobra, przchodzimy do weselszych rzeczy:
MDB - 'Beetlejuice'
SDB - 'Green Oasis', 'Fashion Baby','Rain In Spain', 'Going In Cirkles' ( ten z lekkim oporem, ale to podkreślenie w opisie czerwieni na dolnych jakoś mnie przekonało )
IB - 'No Restraint' ( mam nadzieję że bezproblemowy bo wielce urodny z niego ibiak )
MTB - poczekam sobie na moje kolorki :wink4: :rotfl1:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 19 Lut 2013 20:18 #126418

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Tabaazo w TB rozjechaliśmy się maksymalnie, ale już w IB oraz pozostałych maluszkach RP znów nadaje na tych samych falach.
Ale nie byłbym Iryskiem gdybym coś jeszcze nie dorzucił:
SDB – GIFT OF GAB (luminata w SDB!!!)
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 19 Lut 2013 21:19 #126471

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Robert, Irysku luby mam wrażenie że ja jestem skrzyżowaniem ulicy Barashkowej z ulicą Roberciastą, ot rondko malutkie im. Tabazelli. :wink4: :happy3: Ja oglądałam dosyć mocno 'Gift Of Gab' ale przyznam się bezczelnie że ten odcień fioletu mnie odrzuca, nawet luminata nie jest w stanie tego mojego "blleee" pokonać. :supr: Żebyż on był bardziej niebieski..... :dry: Natomiast to genialne "ibię" mną potrząsnęło. Ciekawam jaki jest w realu, w każdym razie kły sobie na niego ostrzę. Takoż samo na te esdębieta ( zawsze mieli genialne maluchy w Mid Americano :yummi: ). Roberto a cóż Ty masz do zarzucenia mojemu królewiczowi TB 'Bronze Heart', toż on z dobrej rodziny ( przodki bardzo porządne )umaszczony ciekawie, no może leciutko niższy niż reszta towarzycha, pąki w normie. Same różowe landrynki tralalala Roberto wybrał a mój królewicz bleee! :hammer: :wink4: :rotfl1: Nie szkodzi, mam certyfikat od Barashkonka, landrynkuj sobie, my i tak wiemy że królewicz najpiękniejszy! :wink4: :rotfl1: :happy3:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert, barashka

Irysy - krzyżowanie, wysiew, pielęgnacja 20 Lut 2013 08:21 #126657

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Tabaazo z wyglądu jest ok. kolor w rzeczywistości może być bardziej bledszy. Brązowe i żółte hafty jeszcze 10 lat temu były NIEDOPUSZCZALNE i idę w zakład, że wtedy taki irys trafiłby na kompost!!! 100% a jeszcze 6 pąków!!! Dobiłoby go bardziej.
Świat się zmienia a z nim moda. To co kiedyś uważano za cechy negatywne teraz są NOWYM WZOREM.
Cayeux wrócił do swojej starej linii irysów bez falbanek.
Irysy, które niegdyś miały płatki dolne ustawione horyzontalnie w tej chwili lądują w kompoście a jeszcze w 2005 roku ludzie się o nie dobijali.
Patrząc na rodowód Bronze Heart, wydaje się być wprost idealny, jednak bardzo często właśnie wśród nich można nieźle się rozczarować.
Bronze Heart jest irysem, który w ogrodzie, na rabacie wniesie ciekawy zestaw barw i większość kupi go z tego powodu. Dla hodowcy oryginalnie wyglądający irys, niekoniecznie musi stanowić obiekt pożądania.
Oczywiście to jest tylko moja ocena i mogę się w niej mylić, a dlaczego? Wiele razy widziałem piękne irysy w katalogu, które w realu były okropne i odwrotnie. Patrząc na kwiat irysa, którego można dotknąć, poczuć jego zapach, sprawdzić strukturę w palcach jest 1000 razy celniejszą oceną, niż gapienie się w ekran monitora.
Irysek.
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2013 08:34 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza, barashka, kero


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.665 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum