TEMAT: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 20:23 #89053

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
... zaraz pewnie nowe terminologie w świat irysowy wprowadzę (hi,hi ...) Kopułka ma "wąską szyjkę" (ups!) i jest głęboko osadzona w nasadzie dolnych płatków, dzięki temu ingerencja owadów-zapylaczy pomocniczych jest ograniczona, a hodowca ... spokojniejszy ... ?
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 20:30 #89057

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Jak większość Polaków staracie się zagłębiać i drążyć, drążyć temat od środka a odpowiedź jest banalnie prosta …

Zastanówcie się po co Iryskowi są potrzebne irysy innych hodowców (specjalnie wybrałem zdjęcia gdzie widok irysa jest niczym nie upiększony – by później pokazać tego samego irysa już specjalnie obrobionego do katalogu )
….
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2012 20:46 przez Irysek Robert.

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 20:31 #89060

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
A ja patrzę tylko bo ja też po burzy, tylko że w innych wątkach i usiłuję dostrzec ukryte znamię w kopułce. No tak wiedziałam, stary poczciwy seks. :jeez: Ale powiem Wam że się wgapiam i nic nie widzę. Chyba czas na szkiełka. :unsure:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 20:42 #89069

  • bajtek
  • bajtek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 453
Ostatni strzał.Czyżby zestaw kolorów :jeez: :happy4: :happy4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 21:19 #89096

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Może jutro jakiaś "świeża istota" rozwiąże zagadkę ... Albo się komuś przyśni odpowiedź ? Niemniej dla złagodzenia emocji Roberta powiem po cichutku tylko tyle, że skoro z takiej ilości różnorodnych odmian wybrałeś akurat te, to dla nas laików hodowlanych, jest niezły orzech do zgryzienia. Można pomyślec, że chcesz udoskonalic pewne odmiany, wprowadzając do swego królestwa nowe i inne zasoby o nowych wartościowych cechach, ale o tym pisałeś już niejednokrotnie, więc odpowiedź wydaje się oczywista. Dlatego szukamy głębiej. Może to i błąd. Na pewno ogólnikowo zamykając temat, widziałbyś swoje irysy naturalnie piękne, bez potrzeby wabienia odbiorców przetworzonymi fotkami. A teraz dla rozluźnienia sytuacji, idę do postu Tabaazy, szukac Twoich nowych odmian w gąszczu irysowej braci (ten ociekający łzami już mam ...) Dobranoc ...

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 21:20 #89098

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Nie – nie chodzi również o kolory bo to co raz zamieszczę jeszcze bardziej Wam sprawę …
Ułatwi ? albo gorzej Znienawidzicie mnie? (ha,ha)
Wybrałem jeszcze takie np.:

3d74eb.jpg

FASHIONISTA

CCI20121116_00000.jpg

DANCE A DANCE

013543.jpg

POSTER GIRL

296e37.jpg

SUGAR STREET

i co Wy na to...??

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 21:23 #89104

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Ważka napisała;

że chcesz udoskonalic pewne odmiany, wprowadzając do swego królestwa nowe i inne zasoby o nowych wartościowych cechach, ale o tym pisałeś już niejednokrotnie, więc odpowiedź wydaje się oczywista.

I to jest TA idealna odpowiedź Kasiu.
Brawo , brawo , brawo…
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2012 21:24 przez Irysek Robert.

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 21:29 #89115

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Odmiany, które wybrałem na samym początku są to te które wydawało mi się że mogę coś jeszcze z nimi LEPSZEGO - ŁADNIEJSZEGO osiągnąć i to są cele każdego hodowcy.

Kasiu jesteś na bardzo dobrej drodze ku pierwszej w Polsce hodowczyni irysów

Druga lista to już odmiany IDEAŁY - które zamówiłem dla przyjemności - bo w nich nie ma co ulepszać!
Dziękuję Wam za udział a zwyciężczyni serdecznie gratuluję.
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2012 21:31 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 21:44 #89130

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
To było podławe, posdstępne i jeszcze raz podławe. :hammer: :wink4: A teraz please, co masz zamiar "podkręcić" w 'Samarkand Road'. Pytam bo to ciekawa dla mnie odmiana i jestem zainteresowana ewentualnymi ulepszeniami w Twoim wykonaniu. Osobiście to by mi się marzył jakiś ciekawy akcent na kopułce. Z kim będzie ten seks czyli jakie są Twoje typy partnerów do krzyżówek. I co to za odmiana z delikatnym złotawym halo na zdjątku w naszych irysowych rabatach? :wink4: :happy3:
Pozdrówczanki
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): Irysek Robert

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 21:59 #89150

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Od samego początku mówiłem że to jest banalnie prosta odpowiedź ale lubimy sobie pogrzebać dogłębniej (tak jak w Kalendarzu 2013 – trzeba się urodzić Polakiem bo tylko Polak tak potrafi).
Co do planów krzyżówkowych nie mogę się już dziś wypowiadać – bo nie wiem kiedy będą irysy czy w kwietniu jak tego roku, czy np. w połowie maja jak w 2011 roku. Kiedyś zimą zawsze robiłem – snułem WIELKIE plany krzyżówkowe (którego z którym) - jednak nie jest to takie proste, mając na uwadze naszą ZIMĘ. Gdybym mieszkał w Australii to co innego tam można plany robić na dwa lata do przodu (co czyni Barry).
Jednak gdyby przyleciały już w połowie kwietnia ( i zakwitły ok. 7 – 10 lipca to będzie Irysek – otwierał SZAMPANA).
Co do siewki, o którą pytałaś to raczej KOMOPST – bo nie zwróciłem na nią uwagi, upsss…
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2012 22:09 przez Irysek Robert.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 22:17 #89171

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)


Wywaliłeś?! :jeez: To jest megoizm! :devil1:

Pozdrówka zszokowane
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 16 Lis 2012 22:21 #89177

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Chyba tak, ale jutro sprawdzę - bo to jest rabata, którą pozostawiłem na rok 2013 - jednak wysyłałem z niej irysy KONKURSOWE i kto wie czy go nie wysłałem jako nagroda w konkursie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 18 Lis 2012 14:29 #89878

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Tabaazo sprawdziłem tą siewkę i tak jak przypuszczałem wyjechała z mojego ogródka w postacji nagrody w KONKURSIE, a wiesz do kogo ?
No zgaduj, zagadula.

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 18 Lis 2012 14:39 #89885

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Tylko nie strasz że do Ważki, bo wtedy nie mam szans na wymianę. Obbarshkuje czyli zobaczy gdzie jej pasi na rabacie i przez trzy lata od niej nie wyciagnę bo się będzie w kępe irysek rozrastać. :wink4: :happy3:
Pozdrówczanki
K. :P
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2012 15:11 przez Tabaaza.

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 18 Lis 2012 14:58 #89886

  • Irysek Robert
  • Irysek Robert's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1369
  • Otrzymane dziękuję: 4203
Chyba trenowałaś łucznictwo - strzał w sam środek tarczy. Ważkę musiało zaboleć, auu…
Jednak to jest trochę inny irys nie KONKURS , ale też jest pod jej opieką
A Ważce - przepraszam ale KONKURSA dałem innego - teraz widzę wyraźnie, że to jest irys już wcześniej prezentowany na forum – poszukaj a znajdziesz go na pewno we wcześniejszych postach. forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/7...ja?limit=18&start=90
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2012 15:19 przez Irysek Robert.

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 18 Lis 2012 15:10 #89888

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Ważki teraz nic nie ruszy, żaden ból, wyrwała irysa i triumfuje! :wink4: :happy3: On ma zresztą taki ważkowy wygląd, pole ostrzału było ograniczone. :wink4: :happy4: Qrcze, czyżby to Akwarelek? :happy3: Barashko gratulejszony, jestem podstępnie przymilna licząc na podział kłącza w przyszłości. :wink4: :happy3: :happy3: :happy3:
Pozdrówka akwarelowe
K. :woohoo:
P.S. Zerknęłam i strach mnie obeciał. To mój 666 post, stąd pewnie to diabelskie knucie przy ważkowym irysie. :devil1: :happy3:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2012 15:16 przez Tabaaza.

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 29 Lis 2012 18:55 #94969

  • barashka
  • barashka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1075
  • Otrzymane dziękuję: 1675
Spotkał się ktoś z irysem w odcieniach turkusu ... ? Głupie pytanie, które ma już kilka lat, ale z drugiej strony ... może tego szukam ? Dlatego zadaję to pytanie w "marzeniach". A co ...

Odp: Irysowe plany, marzenia, chciejstwa 29 Lis 2012 19:14 #94981

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Jakby trochę tak ( to się nazywa enigmatyczna odpowiedź :wink4: :happy3: ). Z tym że to nie był bródkowy tylko sybirak 'Cambridge', który jest taki turusopodobny. No i z tego co mi wiadomo w jednym z naszych irysowych ogrodów będzie testowany pod kątem koloru dolnych płatków niejaki 'Santorini'.
Pozdrówczanki info - info
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): barashka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.440 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum