TEMAT: Kwitnące fiołki afrykańskie forumowiczów - sępolia, saintpaulia

Kwitnące fiołki afrykańskie forumowiczów - sępolia, saintpaulia 17 Sty 2024 20:20 #849266

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
O kurczę, a gdzieś Ty ją dostała??? Wygooglałam sobie i same rosyjskie strony wychodzą. :supr3:
Ja właśnie nie wiem, czy można fiołki jodyną... W zeszłym roku wypróbowałam ją na pomidorach i było super, więc tak sobie pomyślałam, że może wprowadzić i dla domowych. Spróbuję coś znaleźć... na rosyjskich stronach ;)
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Kwitnące fiołki afrykańskie forumowiczów - sępolia, saintpaulia 17 Sty 2024 21:52 #849277

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5666
  • Otrzymane dziękuję: 26825
Ika, a TO, to nie jest to?
Na eBay`u jeszcze ZNALAZŁAM
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2024 21:57 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mandorla, ewakatarzyna

Kwitnące fiołki afrykańskie forumowiczów - sępolia, saintpaulia 17 Sty 2024 22:10 #849282

  • doras
  • doras's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 77
  • Otrzymane dziękuję: 326
Mi koleżanka przywiozła z Ukrainy jeszcze przed wojną. To była płaska paczuszka, a preparat był w formie gęstej pasty. Wg instrukcji tę pastę rozrobiłam z wodą i mam teraz butelkę takiej dość gęstej cieczy. No i dolewam jej trochę do wody do podlewania. Myślę, że w internetach jest to do znalezienia, niekoniecznie z Rosji.
Pozdrawiam, Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, bietkae, Mandorla, ewakatarzyna

Kwitnące fiołki afrykańskie forumowiczów - sępolia, saintpaulia 18 Sty 2024 21:48 #849337

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Ha, kto by pomyślał, tajemniczy preparat :garden1: Alu, to chyba nie to samo, ale też interesujące bardzo!
Szkoda, że nie wiedziałam o tym, gdy miałam moją grupę... Dziewczyny jeździły do Ukrainy, do domu, na pewno by mi któraś przywiozła.
Na razie spróbuję chyba delikatnie z jodyną.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Kwitnące fiołki afrykańskie forumowiczów - sępolia, saintpaulia 18 Sty 2024 22:51 #849338

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5666
  • Otrzymane dziękuję: 26825
Mogą się różnić zawartością pożytecznych organizmów, ale zasada działania ta sama.

1. Lactobacillus, Bacillus megaterium, Bacillus subtilis, odpowiednio dobrane mikroorganizmy ryzosferyczne
2. Na jednym z nich, tam gdzie było zdjęcie odwrotnej strony Bacillus subtilis i mikroelementy Cu, Mn, B

Nasze krajowe Polyversum WP zawiera Pythium oligandrum
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2024 22:57 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

Kwitnące fiołki afrykańskie forumowiczów - sępolia, saintpaulia 19 Sty 2024 07:25 #849339

  • doras
  • doras's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 77
  • Otrzymane dziękuję: 326
Ten mój preparat to był dokładnie ten, który Babcia Ala znalazła na eBay, pierwsza pozycja w takim turkusowym opakowaniu. I na Ukrainie kosztowało to grosze dosłownie, kupione było w kwiaciarni.
Pozdrawiam, Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

Kwitnące fiołki afrykańskie forumowiczów - sępolia, saintpaulia 14 Mar 2024 13:04 #853096

  • renaa
  • renaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 868
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Zakwitły
IMG_20240308_172608.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam,
Renia
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2024 13:08 przez renaa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, doras

Kwitnące fiołki afrykańskie forumowiczów - sępolia, saintpaulia 14 Mar 2024 18:45 #853122

  • doras
  • doras's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 77
  • Otrzymane dziękuję: 326
Już chwaliłam ich urodę na fb :) ale tutaj jeszcze raz muszę to zrobić. Śliczności!
Pozdrawiam, Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, renaa, bietkae, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.604 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum