• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wizualizacje i projekty ogrodów ,,Oazy"

Wizualizacje i projekty ogrodów ,,Oazy" 19 Cze 2013 16:49 #170764

  • magda86
  • magda86's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 1
Niestety obecnie nie mam możliwości dodania zdjęć:(

Tak jak planowałam w skrajnie prawej części (ok 3.5-4m) urządziłam wrzosowisko: 3 rodzaje wrzosów, niebieskie trawy ozdobne plus jałowce.

Ta część rabaty może stanowić jakby odrębną część. Potrzebuję więc pomysłu na pozostałe 14m :(
Chciałabym, aby były to zróżnicowane nasadzenia, niekoniecznie w każdej fali to samo. Tak aby stanowiło to ładną całość.

Ta część która jest widoczna na zdjęciu jest cała do zaaranżowania, na pozostałej jest już właśnie wspomniane przeze mnie wrzosowisko. Bardzo prosiłabym o Twoją własną aranżację, pomysł, na tą rabatę :) Od razy proszę o podanie nazw użytych rośinek;)


Zielone okna z estimeble.pl

Wizualizacje i projekty ogrodów ,,Oazy" 20 Cze 2013 12:51 #171070

  • magda86
  • magda86's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 1
waldek727 wrote:
Magdo.
W tej wizualizacji wykorzystałem opisywany kształt rabat i rośliny wymienione w temacie. W pół łukach utworzonych przez tawułki ,,golden princess" umieściłem wrzosy. Wiem, że to wszystko będzie później rozmieszczone na długości 18 metrów i w zakolach znajdzie się miejsce jeszcze na inne rośliny takie jak np niskie trawy ozdobne czy płożące rośliny iglaste lub clematisy.

magda86napisała:
Dziś przerobiłam nieco kształt rabaty, tzn jest mniej pofalowana. Ma 5 większych części zamiast tych 7 małych.
Jak możesz to zamieść fotkę przerobionej rabaty i napisz jak zamierzasz urządzić swój ogród w dalszej jego części.


Niestety nie mogę aktualnie dodać nowych zdjęć:(

Mam prośbę, abyś zrobił wizualizację tej części rabaty wg własnego uznania.
Pozostała część, która jest nie widoczna na zdjęciu, jest już zrobiona jako wrzosowisko: 3 rodzaje wrzosów, niebieskie trawki plus jałowce.

Chciałabym, aby rabata była zróżnicowana, tzn aby nasadzenia w poszczególnych falach nie były jednakowe, a zarazem ładnie współgrały ze sobą.

Wizualizacje i projekty ogrodów ,,Oazy" 20 Cze 2013 23:20 #171253

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Smutnym jest fakt, że przy tak dużej liczbie pięknych ogrodów często z kilkudziesięcioletnią historią, nikt nie kwapi się do tego aby pomóc mniej doświadczonej pasjonatce ogrodów w znalezieniu tropu do zagospodarowania wolnej przestrzeni ogrodu tuż przy żywopłocie.

Magdo
W wolnej chwili postaram się naszkicować coś co przyjdzie mi do głowy. Będzie to widziane z mojej perspektywy ponieważ mam za mało wiadomości o Twoim ogrodzie. Nie wiem jaki ma mieć charakter i w jakim stylu chciałabyś go urządzić.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Wizualizacje i projekty ogrodów ,,Oazy" 21 Cze 2013 17:15 #171461

  • magda86
  • magda86's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 1
waldek727 wrote:
Smutnym jest fakt, że przy tak dużej liczbie pięknych ogrodów często z kilkudziesięcioletnią historią, nikt nie kwapi się do tego aby pomóc mniej doświadczonej pasjonatce ogrodów w znalezieniu tropu do zagospodarowania wolnej przestrzeni ogrodu tuż przy żywopłocie.

Magdo
W wolnej chwili postaram się naszkicować coś co przyjdzie mi do głowy. Będzie to widziane z mojej perspektywy ponieważ mam za mało wiadomości o Twoim ogrodzie. Nie wiem jaki ma mieć charakter i w jakim stylu chciałabyś go urządzić.


Sama do końca nie wiem :) to są moje początki także nie bardzo wiem co i jak.

Tak jak widać po lewej stronie rabaty znajduje się tunel. Przed rabatą urządzony jest przydomowy plac zabaw.

Chciałabym, żeby to była kolorowa rabata, ciesząca oko przez cały rok.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.223 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum