TEMAT: Piwonia (Paeonia )- ogólnie, dyskusje, itd.

Piwonia (Paeonia )- ogólnie, dyskusje, itd. 23 Mar 2024 13:28 #853848

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19241
  • Otrzymane dziękuję: 79424
Elu, prawie jak Bond, tajna misja. :lol:
Bardzo jestem ciekawa tych . Dobrze, że je ocalisz - choć wykopane teraz na pewno będą w stresie i potrwa, nim zakwitną.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Piwonia (Paeonia )- ogólnie, dyskusje, itd. 24 Mar 2024 10:41 #853951

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2243
  • Otrzymane dziękuję: 8321
Karmie kosy jabłkami i mimo że kot je przegania kopią mi na rabatach i tym sposobem zniszczyły pędy piwonii z pąkiem kwiatowym :cry3: ; zatem każdej zrobiłam wigwam z patyków wygląda to uroczo :(

24marzec21.jpg


24marzec22.jpg
MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Piwonia (Paeonia )- ogólnie, dyskusje, itd. 24 Mar 2024 12:51 #853959

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11322
IMG_20240323_144032.jpg


IMG_20240323_145618-2.jpg
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Lilu, doras

Piwonia (Paeonia )- ogólnie, dyskusje, itd. 24 Mar 2024 12:54 #853961

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5636
  • Otrzymane dziękuję: 26665
W takich chaszczach nie miały szans na długie życie. Elu :thanks:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Piwonia (Paeonia )- ogólnie, dyskusje, itd. 24 Mar 2024 13:00 #853963

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11322
Od wczoraj coś mam problemy z wysyłaniem zdjęć, a dzisiaj też nie jest lepiej. To piwonie wykopane na ugorze, rosły na głębokości ok. 30 cm czyli ponad głębokość szpadla bo od lat spadały tam liście, suche chwasty i gałęzie. Pokręciłam nieźle bo zdjęcia wysyłałam z telefonu bez tekstu, teraz chciałam to poprawić i mi nie wychodzi. Jeżeli Ania pomoże to proszę o pozostawienie zdjęć z rosnących piwonii i już umieszczonych w kastrze.
Pozdrawiam Ela

Piwonia (Paeonia )- ogólnie, dyskusje, itd. 24 Mar 2024 14:08 #853970

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19241
  • Otrzymane dziękuję: 79424
Usunęłam, choć nie wiem na 100%, czy to, o co Ci chodziło.
Piwonie faktycznie zbidzone, pod Twoją czułą opieką mają jakieś szanse, tam żadnych.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Piwonia (Paeonia )- ogólnie, dyskusje, itd. 24 Mar 2024 14:58 #853977

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11322
O to chodziło Aniu, dziękuję :). Korzenie tych zdziczałych piwonii są cieniutkie, do grubszych kłączy nie dokopałam się o ile w ogóle gdzieś tam są. Po prostu nie chciały umrzeć i próbowały jak mogły wydostać się na światło dzienne. Pojęcia nie mam ile dziesiątek lat temu mógł być w tym miejscu jakiś ogródek, bo resztki połamanych ławeczek też leżą w chaszczach . Szkoda, że zapomniałam o nich na początku września ubiegłego roku kiedy je wcześniej wypatrzyłam wiosną bo już były by nieco do przodu.
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala, doras

Piwonia (Paeonia )- ogólnie, dyskusje, itd. 25 Mar 2024 07:00 #854012

  • doras
  • doras's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 300
Elu, wnioskuję, że chłopcy z SOK Cię nie złapali i nie trzeba posyłać paczek do aresztu :wink2:
Podziwiam gorąco Twoje zacięcie w ratowaniu tych sadzonek. Jestem bardzo ciekawa co z nich wyrośnie.
Moje wszystkie piwonie też już pokazały kiełki i piętnaście razy dziennie chodzę zaglądać, czy widać jakieś pączki. Szczególnie jednej koleżance się przyglądam, która przyjechała do mnie od Mirki :hearts: chyba dwa (?) lata temu i jeszcze nie kwitła. Mirka uprzedzała, że na nią to sobie poczekam :)
Mirko droga, wiesz, że ja nie mam głowy do zapamiętywania nazw, ale może Ty pamiętasz co to mogła być za odmiana?

A już największą niespodzianką będzie dla mnie moja jedyna piwonia drzewiasta. Trzy lata temu na urodziny dostałam od mamy pieniądze i za nie kupiłam sobie taki prezent. Na etykietce na zdjęciu kwiat był czerwony w białe ciapki. Piwonia długo się u mnie aklimatyzowała, musiałam ją przesadzić, później jakiś kret czy nornica ją sobie upatrzył i dopiero ta wiosna jest jakaś spokojniejsza. No i pojawił się jeden pąk :P mam nadzieję, że się rozwinie, i że będzie to ta odmiana co na zdjęciu.
Pozdrawiam, Dorota
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2024 07:14 przez doras.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, bietkae, MARRY, ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Fafka
Wygenerowano w 0.463 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum