TEMAT: Rozmowy o liliowcach

Rozmowy o liliowcach 16 Kwi 2015 19:40 #358800

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
mam tez kilkanascie sztuk do posadzenia i na razie leza w wanience z woda i nawozem ... ma byc ok 10 st wiec nie jest zle byle nie lało...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Rozmowy o liliowcach 17 Kwi 2015 19:56 #359138

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Może ktoś będzie zainteresowany pojechaniem na zjazd miłośników liliowców w tym roku w maju?

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,
Zgodnie z tradycją wspólnych spotkań członków Hemerocallis Club, trzecie, kolejne spotkanie zaplanowaliśmy zorganizować w dniach 16-17 maja br. w Arboretum w Rogowie.
Spotkanie nasze pod nazwą Konferencja pt: „Postęp w hodowli polskich odmian liliowców” odbywa się pod auspicjami Arboretum Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW i umieszczone zostało w programie „The third international "Fascination of Plants Day" 2015, pod patronatem International Society for Horticultural Science.
Do dyspozycji uczestników konferencji i osób towarzyszących pozostaje hotel
przy Arboretum. Ceny noclegu w pokojach 1 i 2 osobowych 75 zł/osoba/doba.
Zalecamy dokonanie wczesnej rezerwacji miejsc noclegowych na adres:
Leśny Zakład Doświadczalny SGGW
Arboretum, ul. Leśna 5b
95-063 Rogów

Na zakończenie pierwszego dnia spotkania przewidzieliśmy wspólną kolację uczestników w cenie około 70 zł/osoby.
Planowany program Konferencji poniżej.
Koleżanki i Kolegów nie objętych programem pierwszego dnia Konferencji prosimy o przygotowanie prezentacji własnych osiągnięć hodowlanych, które zaprezentujemy w drugim dniu o godz. 9.00


PROGRAM
Konferencja „ Postęp w hodowli polskich odmian liliowców”
Sobota 16 maja
Budynek Centrum Edukacji Przyrodniczo-leśnej sala nr 116
Sesja referatowa godz. 15.00 – 19.30
Otwarcie konferencji
Emil Gwizdała: Postęp w hodowli liliowców diploidalnych – 30 min
Jerzy Bodalski: Anatomia postępu w hodowli liliowców – 45 min
Dyskusja 15 min.
Przerwa na kawę 15 min
Artur Jasiński: Niestandardowe metody wprowadzania postępu w hodowli liliowców 30 min
Adam Łopyta: – Mutageneza – droga pozyskiwania niekonwencjonalnych klonów liliowców 15 min.
Tadeusz Kosmus: Propozycja intensyfikacji nawożenia, ochrony oraz stymulacji zapyleń w hodowli liliowców - 30 min
Dyskusja 15 min
Przerwa na kawę 15 min.
Michał Jadczyk: Miejsce Polski w liliowcowych organizacjach na świecie 30 min.
Andrzej Celichowski: Procedura rejestracji liliowców w American Hemerocallis Society – 15 min
Dyskusja 15 min
Zakończenie konferencji
Wspólna kolacja 20.00 – 22.00

Niedziela 17 maja
Budynek Centrum Edukacji Przyrodniczo-leśnej sala 116
Sesja referatowa godz. 9.00 – 10.00
Prezentacja osiągnięć hodowlanych członków Hemerocallis Club – 30 min
Piotr Banaszczak: Arboretum w Rogowie – dendrologiczna perła Polski 30 min

Zwiedzanie Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW godz. 11.00 -13.00
- zwiedzanie Arboretum i Alpinarium z przewodnikiem
- Muzeum Przyrodnicze Lasu i Drewna
- Punkt sprzedaży roślin (sadzonki drzew i krzewów ozdobnych o udokumentowanym pochodzeniu)

Wszelkie pytania związane z organizacją spotkania proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2015 20:00 przez Orszulkaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): adamian, babaewa, Flora, robinhood66

Rozmowy o liliowcach 18 Kwi 2015 09:40 #359270

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
nooo... ciekawe... do Rogowa nie jest tak daleko ,to prawie posrodku Polski..ciekawe czy jest przewidziany jakis kiermasz? (oprocz tego sklepiku)..
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 21 Kwi 2015 09:41 #360314

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Mam jednego liliowca bardzo wczesnego :supr3: Tak wyglądał wczoraj



Niby Brata Franczaka, ale nie jestem pewna :think: Zobaczymy jak zakwitnie to spróbujecie potwierdzić czy to ta odmiana :unsure:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga, badusia, robinhood66

Rozmowy o liliowcach 21 Kwi 2015 14:29 #360369

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
u mnie tez kilka pozniejszych wypuszcza pedy kwiatowe rownoczesnie z liścmi... obawiam sie jednak ze sa jeszcze za zimne noce (2 ostatnie było ponizej zera) aby cos dotrwało do kwitnienia..
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 05 Maj 2015 14:05 #365030

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
Robi sie coraz cieplej i liliowce rosna w oczach (co mnie osobiscie bardzo cieszy) .... wiele ma juz zawiązane całkiem pokażne kwiatostany.. lekka zima spowodowała ze nawet nasadzenia póżnojesienne rozwijają sie bardzo ładnie... :thanks: moze to tez efekt wyłożenia agrowłokniną - zawsze ziemia sie szybciej nagrzeje..

_DSC7442.jpg


_DSC7443.jpg


_DSC7570.jpg


_DSC7610.jpg

najnowsze nabytki z jesieni
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2015 14:07 przez robinhood66.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Jadwiga, babaewa, Flora, badusia, AGUS74, beataogrodniczka

Rozmowy o liliowcach 06 Maj 2015 15:02 #365392

  • badusia
  • badusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 908
  • Otrzymane dziękuję: 2465
Pierwsze pędy kwiatowe- chyba Stella D'oro? :think:
DSCN07191.jpg


DSCN07202.jpg
Pozdrawiam,Mila.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): robinhood66

Rozmowy o liliowcach 10 Maj 2015 00:18 #366649

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Chyba tak:

9maja2015035.jpg
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 10 Maj 2015 08:41 #366673

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Orszulkaa wrote:
Może ktoś będzie zainteresowany pojechaniem na zjazd miłośników liliowców w tym roku w maju?

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,
Zgodnie z tradycją wspólnych spotkań członków Hemerocallis Club, trzecie, kolejne spotkanie zaplanowaliśmy zorganizować w dniach 16-17 maja br. w Arboretum w Rogowie.
Spotkanie nasze pod nazwą Konferencja pt: „Postęp w hodowli polskich odmian liliowców” odbywa się pod auspicjami Arboretum Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW i umieszczone zostało w programie „The third international "Fascination of Plants Day" 2015, pod patronatem International Society for Horticultural Science.

Szkoda, że daleko :sad2: Świetne tematy konferencji, spotkanie z polskimi hodowcami :thanks: Bardzo miło, że pojawiło się u nas zaproszenie (dziękujemu Ula :) ), wnioskuję z tego, że początkujący miłośnicy liliowców również mile widziani :) Może w przyszłym roku uda się pojechać.
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 10 Maj 2015 14:40 #366843

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
chyba sie skuszę.... wstepnie rozmawiałem z p.Bodalskim...
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 23 Cze 2015 16:06 #382529

  • badusia
  • badusia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 908
  • Otrzymane dziękuję: 2465
Brr... Zimno i mokro, nic nowego nie chce zakwitnąć :(
Pokażę więc, jak wyglądają obecnie siewki z tegorocznego wysiewu- część mam w gruncie, część w doniczkach:
20150615_1931461.jpg


20150621_1857061.jpg


20150621_1857181.jpg
Pozdrawiam,Mila.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, adamian, Orszulkaa, Amlos, robinhood66, Anika

Rozmowy o liliowcach 23 Cze 2015 19:41 #382582

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
A ja dzisiaj zaszalałem i pojechałem do Wojsławic. :ouch: zadzwoniwszy wcześniej żeby sie upewnić czy liliowce juz dają czadu...
pomimo zapewnien okazało sie na miejscu że liliowce praktycznie jeszcze nie kwitna...niestety.... kilka najwczesniejszych odmian wystrzeliło ale reszta wczesniej niz za 2 tygodnie nie ma szans, wiekszosc ma juz paki ale do otwarcia daleko... pogoda tez dała swojego czadu i raz ostro dolało zeby za chwilę pojawiło sie palące słońce.... i tak chyba ze 3 razy. deszcz dobił praktycznie wiekszosc wczesniaków i nawet specjalnie nie było co focić... ale czeresnie mają wspaniałe! :thanks: cały stok pokryty roznymi odmianami... i tylko kilka osób zwiedzających. :P :hearts: jest duzo nasadzeń z kolekcji pana Leopolda Kurka i pani Grażynki Świątkowskiej (z ubiegłych lat nasadzenia sie tak rozrosły ze az sie wierzyc nie chce...) oraz troche zachodnich odmian.
czesc tego co maja w spisie odmian chyba mają posadzone osobno bo nijak nie mogłem znależc.... moze pokaża na Hemerocaliach?
oczywiscie nie obyło sie bez zakupów :evil: - sklepik przy arboretum ma naprawde duuuuuzo ciekawych rzeczy! ja powiekszyłem min swoja kolekcje Franczaków .. ceny? 15zl mniejsza roslina,25 duuze nasadzenia. :rotfl1: zeby nie skłamać mają ze 40 odmian albo troche wiecej... fotki wrzuce pózniej... :flower2:


tak więc jezeli ktuś wybiera się przed imprezą to najwczesniej 2-3 dni przed imprezą, chyba ze nadejdą tropikalne upały ale na to się nie zanosi...
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2015 20:00 przez robinhood66.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Amlos, affa, badusia, Anika, beataogrodniczka

Rozmowy o liliowcach 24 Cze 2015 09:40 #382741

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
_DSC8597.jpg


_DSC8603.jpg


_DSC8651.jpg


_DSC8650.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, adamian, Amlos, badusia, Anika, AGUS74, beataogrodniczka

Rozmowy o liliowcach 26 Cze 2015 18:01 #383338

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
[quote="robinhood66"
.................
oczywiscie nie obyło sie bez zakupów :evil: - sklepik przy arboretum ma naprawde duuuuuzo ciekawych rzeczy! ja powiekszyłem min swoja kolekcje Franczaków .. ceny? 15zl mniejsza roslina,25 duuze nasadzenia. :rotfl1: zeby nie skłamać mają ze 40 odmian albo troche wiecej... fotki wrzuce pózniej... :flower..[/quote]

A czy ten sklepik jest we władaniu Arboretum, czy to ktoś inny ma tam swój punkt sprzedaży? Czy odmiany polskie pochodzą z kolekcji Wojsławickiej?
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2015 18:01 przez elagrano.
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 28 Cze 2015 12:53 #383756

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
elagrano wrote:
[quote="robinhood66"
.................
oczywiscie nie obyło sie bez zakupów :evil: - sklepik przy arboretum ma naprawde duuuuuzo ciekawych rzeczy! ja powiekszyłem min swoja kolekcje Franczaków .. ceny? 15zl mniejsza roslina,25 duuze nasadzenia. :rotfl1: zeby nie skłamać mają ze 40 odmian albo troche wiecej... fotki wrzuce pózniej... :flower..

A czy ten sklepik jest we władaniu Arboretum, czy to ktoś inny ma tam swój punkt sprzedaży? Czy odmiany polskie pochodzą z kolekcji Wojsławickiej?[/quote]

sklep jest prywatny nie zwiazany z Arboretum. kupowałem w nim przez 2 ostatnie lata kilkanascie sadzonek i zgodnosc byla 100 procent. czesc na pewno maja od państwa Milczynskich z okolic Oswiecimia czesc podobno "swoje" z hodowli. teraz kupilem 10 odmian ,wszystkie z pakami wiec bedzie dosc szybka weryfikacja. choc wiadomo jak z "Franczakami" jest .....
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 29 Cze 2015 20:08 #384227

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
[quote="robinhood66"

A czy ten sklepik jest we władaniu Arboretum, czy to ktoś inny ma tam swój punkt sprzedaży? Czy odmiany polskie pochodzą z kolekcji Wojsławickiej?[/quote]

sklep jest prywatny nie zwiazany z Arboretum. kupowałem w nim przez 2 ostatnie lata kilkanascie sadzonek i zgodnosc byla 100 procent. czesc na pewno maja od państwa Milczynskich z okolic Oswiecimia czesc podobno "swoje" z hodowli. teraz kupilem 10 odmian ,wszystkie z pakami wiec bedzie dosc szybka weryfikacja. choc wiadomo jak z "Franczakami" jest .....[/quote]


DZięki za informacje. Wybieram się tam tuż przed impreza- zależy mi na kilku odmianach Franczaka, może akurat będa mieli. Od Milczyńskich mam 3 odmiany z dawnych czasów- 100% zgodności i solidnie wyrośnięte sadzonki. Z niecierpliwością czekam na foty nowych nabytków, choć widzę z pogoda kiepsko. U mnie zresztą sytuacja dokładnie taka sama, choć region zupełnie inny.
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 30 Cze 2015 08:00 #384416

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
elagrano wrote:
[quote="robinhood66"

A czy ten sklepik jest we władaniu Arboretum, czy to ktoś inny ma tam swój punkt sprzedaży? Czy odmiany polskie pochodzą z kolekcji Wojsławickiej?

sklep jest prywatny nie zwiazany z Arboretum. kupowałem w nim przez 2 ostatnie lata kilkanascie sadzonek i zgodnosc byla 100 procent. czesc na pewno maja od państwa Milczynskich z okolic Oswiecimia czesc podobno "swoje" z hodowli. teraz kupilem 10 odmian ,wszystkie z pakami wiec bedzie dosc szybka weryfikacja. choc wiadomo jak z "Franczakami" jest .....[/quote]


DZięki za informacje. Wybieram się tam tuż przed impreza- zależy mi na kilku odmianach Franczaka, może akurat będa mieli. Od Milczyńskich mam 3 odmiany z dawnych czasów- 100% zgodności i solidnie wyrośnięte sadzonki. Z niecierpliwością czekam na foty nowych nabytków, choć widzę z pogoda kiepsko. U mnie zresztą sytuacja dokładnie taka sama, choć region zupełnie inny.[/quote]


czego szukasz z "Franczaków"?
Temat został zablokowany.

Rozmowy o liliowcach 30 Cze 2015 12:25 #384486

  • elagrano
  • elagrano's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 274
  • Otrzymane dziękuję: 530
[quote="robinhood66"


......


czego szukasz z "Franczaków"?[/quote]

Oj, lista jest spora, głównie tych niezarejestrowanych, powyżej 2000 r., ale także starszych- Cyryl, Dewajtis, Ewelina Pęksowa, Katarzyna, Piast, Telimena, Warta. Niektóre z nich mam, ale wcale nie zgadzają się z opisami, więc szukam właściwych.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): robinhood66, beataogrodniczka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.794 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum