TEMAT: Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Sty 2015 17:56 #329657

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
No tak, ale na tę kawkę to chyba raczej latem zaproszę, bo teraz zimno i wieje. I jak już wpadniecie, to posiedzimy i pogadamy, bo do oglądania jeszcze zbyt dużo nie ma. Nie mówię, że nie ma nic, ale wiele u mnie jeszcze miejsc, które, podczas Waszej wizyty podsumowałabym zdaniem "tu nie patrzcie, to jeszcze nie skończone ;-)" albo "tu planuję coś tam..., a tamto będę przesadzać..." Właśnie apropos przesadzania, dzisiejsza kandydatka do wiosennej przeprowadzki - hortensja:

WP_20140820_007.jpg


Mieszkamy w Krzeszowie. Mieszkamy tzn. nasza dwójka, dzieci trójka i pies, a sie zrymowało... Tak jak popatrzycie z góry, to biorąc za punkt odniesienia sanktuarium, trzebaby w lewo i jeszcze trochę w lewo, a potem w prawo i już :)

WP_20140727_021.jpg


...a że Krzeszów - Kolina Kamiennogórska, to zimno, mimo że Dolny Śląsk i wieje. Przekładając na urzędowy język forum: jeżeli hortensje to tylko bukietowe, jak ta Limelight powyżej.
Nasz ogród zajmuje 12 arów, a taras, o którym mowa w tytule, za pęcherznicami i też jeszcze taki "niegotowy", może latem będzie już w drewnie - takie moje marzenie na wakacje ;)

WP_20140714_022.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, waldek727, Amarant, VERA, hanya, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Sty 2015 18:02 #329661

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Czekam na ciąg dalszy. Brzmi i wygląda zachęcająco.

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Sty 2015 18:05 #329663

  • Roma
  • Roma's Avatar
Sylwio-miło Was poznać.Ciekawie zapowiadający się wątek,będę tu zaglądać :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Sty 2015 18:19 #329673

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Wow jestem trzeci :woohoo: ,Sylwio piszesz że ,,puchy'' w ogrodzie a ja widzę piękne pęcherznice , róże ,reszty nie znam :oops: ale hortensje znam :tongue2: . Pokazuj, pokazuj , czekam na nowe posty i oczywiście fotki.... :bye:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Sty 2015 18:23 #329677

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry Sylwio :flower2: Pokazuj zdjęcia wszystkiego. Bardzo ciekawie zaczęłaś, nie daj się prosić :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Sty 2015 18:26 #329679

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Sylwio :flower1: Już mi się u Ciebie podoba .Zanosi się na to ,że będziemy świadkami powstawania pięknego ogrodu .Tworzycie z mężem fajną parę ,bardzo optymistyczną .Ciekawa jestem ,co będzie dalej .A tymczasem pozdrawiam Cię serdecznie :flower2:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Sty 2015 22:50 #329860

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Witajcie, trochę się bałam, że nikt nie przyjdzie :unsure: Fajnie, że jesteście.
Pomyślałam, zacznę od początku i pokażę ziemię, dziurę w ziemi, jak w miejscu dziury powstał dom, potem równanie terenu, trawnik i wreszcie rośliny, a na końcu mojego świra na punkcie róż, irysów i liliowców. Niestety dysk zewnętrzny z najstarszymi zdjęciami nie chce mnie słuchać i uparcie nie pojawia się w oknie "mój komputer", dlatego zacznę od najstarszych jakie mam w tym laptopie.
Najpierw chciałam Wam pokazać, co widzieliśmy przez okna zanim..... widok zasłonił nam sąsiad :(
SAM_0448.jpg

Znajduję oczywiście plusy aktualnego stanu rzeczy - w pola z latawcem nie pobiegniemy, ale wiatr też już tak głowy nie urywa.
Chyba, że sobie wmawiam na pocieszenie :think:

Ale co tam, z tego miejsca jeszcze widok po horyzont:
WP_20140820_010.jpg


Generalnie, jak i u Was pewnie, sporo pracy za nami:
SAM_4977.jpg


SAM_4980.jpg


Ważne, że miał kto pomagać :happy4:
SAM_4978.jpg


SAM_4991.jpg


SAM_4993.jpg


A przed domem:
SAM_4989.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2015 22:57 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Sty 2015 23:22 #329867

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Witaj Sylwio :flower1: Piękne miejsce , piękny widok , las obok - wspaniale.Jeśli o mnie chodzi , to gdybym latem na kawkę ( herbatka może być?)wpadła , to sam taki widok by mi wystarczył, nie musiałabyś sie przejmować że w ogrodzie nie wszystko zrobione , co zaplanowane. Od kiedy tam mieszkacie?

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Sty 2015 00:32 #329880

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Elu, mieszkamy od czterech lat i nie możemy się Krzeszowem nacieszyć. Do lasu niedaleko, a jakie ścieżki spacerowe... Posiadanie własnego ogrodu koło domu to bajka, szczególnie jeżeli mieszkało się w ciasnym mieszkanku w bloku. Lipcowe śniadania na dworze... rozmarzyłam się. Czy w lipcu zaczną kwitnąć nasze mieczyki? Zamówiłaś już? Wstępnie mam wybrane miejsce na rabatę. Dzięki, że wpadłaś :bye:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Sty 2015 00:54 #329883

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
To wspaniałe mieć ogród przy domu. Ja mam letni domek z ogrodem ( 8 arów)i też jadam śniadania na zewnątrz , w otoczeniu róż.
Zeszłoroczne mieczyki kwitły mi od lipca do października włącznie! Zamówiłam jeszcze w zeszłym tygodniu , ale niewiele.Już więcej trawnika nie mogę likwidować :laugh1: Mam ponad 100 zeszłorocznych cebul , oby tylko dobrze się przechowały

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Sty 2015 07:17 #329891

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Jakie piękne miejsce i widoki :search: I miejsca w ogrodzie sporo :woohoo:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Sty 2015 07:59 #329897

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Sobotni poranek, kawa mi się marzy, to wpadłam do Ciebie skoro tak serdecznie zapraszasz ;) !
A tu zonk - będę musiała poczekać do lata :happy3: .
Ale nic to! Wątek się nieźle zapowiada, więc jeśli pozwolisz rozgoszczę się i do lata poczekam ;) ….
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Sty 2015 09:26 #329905

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Sylwio, bardzo mi miło Was poznać - witaj :)
W ogrodzie już jest co oglądać, a skoro latem ma być apogeum, to dołączam do Asi i wyczekuję! :)
Mieszkacie w sielskiej okolicy... perspektywa lipcowego śniadania na trawie musi kusić.
Pozdrawiam i czekam na więcej.

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Sty 2015 11:28 #329935

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Aniu, Asiu, Aguniado, cieszę się, że zajrzałyście :drink1: Pokażę trochę zdjęć z lata 2013 i 2014, może jakieś wiosenne fotki też się znajdą. Obiecuję rewizyty u Was :) Razem jakoś przetrwamy do wiosny. Zresztą już trochę w kościach wiosną wierci - pierwsze zakupy, zamówienia, plany. Ela zamówiła mieczyki, ja też. Poszło moje zamówienie na róże i pierwsze irysowe, chcę jeszcze zamówić MDB u Roberta. No i czekam na ofertę liliowców. Będzie się działo :garden1:
Elu sadziłaś swoje mieczyki w grupie, czy w różnych miejscach ogrodu? Wszystkie Ci zakwitły? Wieczorem wpadnę do Ciebie i jeszcze raz przejrzę zdjęcia.

Wiosna i lato - tu by się przydał emotikon słoneczko, że nie ma to wstawiam :flower2:

DSCN4593.jpg


WP_20140425_014.jpg


WP_20140803_017.jpg


WP_20140820_008.jpg

Przez pergolkę ma być wejście do różanki, chcę tam postawić okrągły stolik i krzesła, jeszcze nie zakupione niestety. Na pergoli pierwszy rok Rosarium, poza tym Graham Thomas, Pat Austin, dwie Nostalgie , Venrosa trzy Chopiny a pod płotem Pielgrzym, Othello i Chippendale. Rośnie tam jeszcze malutka piwonia Coral Sunset. Niestety obawiam się, że u mnie może nie być koralowa - druga piwonia kupiona u tego samego sprzedawcy zamiast na jasnoróżowo zakwitła buraczkiem :supr3:

DSCN4521.jpg


WP_20140721_041.jpg


WP_20140721_047.jpg

The Pilgrim
i Nostalgia:

WP_20130722_013_2015-01-17.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 11:46 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, wxxx-a

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 18 Sty 2015 12:13 #330269

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Kawka :happy4: na tarasie :happy4: wśród róż :happy4: grzechem byłoby nie skorzystać z zaproszenia.
Pięknie zagospodarowujesz swój azyl, jeszcze trochę i będzie busz :flower2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 18 Sty 2015 12:31 #330271

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Sylwio witaj, wyobrażenie o twoim ogrodowym królestwie już mam, ile darni do zrywania pod nowe rabatki :devil1: , piękne różyce a The Pilgrim zjawiskowa .Moja jakaś karłowata i mizerowata wiosną ją przesadzę bardziej na słonko - a u ciebie w jakim miejscu rośnie, podsypywałaś ją jakimś czarodziejskim proszkiem :think:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 18 Sty 2015 13:15 #330282

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No,no różyczki cudne :eek3: Nostalgia ,moja pierwsza miłość i u mnie rośnie .Ja też czekam na ofertę iryskową od Roberta .Trochę boję się cen ,bo te irysy drogawe .Ale piękne niesamowicie :flower2:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 18 Sty 2015 19:41 #330436

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Właśnie spędziłam godzinkę na wyostrzaniu zdjęć. U Was oglądam takie cuda fotograficzne, że wstyd mi za moje komórkowe :oops:
Chester Pielgrzym na zdjęciach ma dwa lata, bardzo na niego liczę w tym roku. Pierwszy sezon miał kiepściutki. Póki co ma z osiem godzin słońca, potem jak porosną drzewka będzie musiał sobie jakoś radzić. Kwiaty nie takie wielkie a fotogeniczna bestia :screem:

a5.jpg



Krzysiu, dziękuję za wizytę. Wpadnę też do Ciebie jeśli pozwolisz. Dla Ciebie wielbiony przeze mnie liliowiec:

fs.jpg


fs1.jpg


Pencil Thin Moustache - my greatest love :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:

Nowinko już rozpoczynam poszukiwanie rododendronów zgodnie z Twoją wskazówką. Jedyny jaki posiadam wygląda tak:

a.jpg


Dostałam go w prezencie i niestety nie znam nazwy. Skoro nie jesteś obojętna na wdzięk irysów, dla Ciebie piękność, która zakwitła mi jako pierwsza - Florentine Silk, multimedalista zresztą:

a1.jpg


a2.jpg


a3.jpg


a4.jpg


a6.jpg
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 19:43 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.394 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum