TEMAT: Śluzownice na liściach liliowców

Śluzownice na liściach liliowców 19 Lut 2017 12:41 #524165

Dzień dobry,
być może było już o tym na forum, ale nie zaszkodzi powtórzyć.
Na młodych liściach liliowców, u nasady w środku znajduje się od groma takich małych, do ok. max 1 cm długości, ciemnych jakby ślimaczki, bardzo podobne do mini ślimaczków, które żrą te liście (minują), pozostają po nich rdzawe, ciemne plamy. Prawdopodobnie są to śluzownice, tak wyczytałam, wertując Internet. W ubiegłym roku próbowałam to zwalczyć różnymi środkami, na próżno. Pomagało przez dwa - trzy tygodnie, po czym znów, nie wiadomo skąd pojawiało się tego jeszcze więcej.
Może ktoś z Was mógłby mnie wspomóc radą, jak się pozbyć tego cholerstwa?


Zielone okna z estimeble.pl

Śluzownice na liściach liliowców 19 Lut 2017 15:31 #524182

  • robinhood66
  • robinhood66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 882
  • Otrzymane dziękuję: 1964
trzeba wykonac kilka oprysków w pewnych odstepach czasu (1-1.5 tygodnia) zeby wybic kolejno pojawiające sie pokolenia z jaj... Myslę ze Mospilan albo Decis koniecznie z dodatkiem czegos na przyczepność i bedziesz mieć spokój na reszte sezonu...
Za tę wiadomość podziękował(a): lenusoida

Śluzownice na liściach liliowców 14 Kwi 2017 16:11 #535101

Dzięki za odpowiedź. Fajnie byłoby, gdybyś dodał w jakim okresie należy dokonać tych oprysków. Pozdrawiam serdecznie. I jeszcze jedno, co to znaczy: dodaj coś na przyczepność. Co trzeba dodać i przed czy po oprysku? Bardzo proszę o odpowiedź.

Śluzownice na liściach liliowców 14 Kwi 2017 16:30 #535104

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
lenusoida wrote:
Dzień dobry,
być może było już o tym na forum, ale nie zaszkodzi powtórzyć.
Na młodych liściach liliowców, u nasady w środku znajduje się od groma takich małych, do ok. max 1 cm długości, ciemnych jakby ślimaczki, bardzo podobne do mini ślimaczków, które żrą te liście (minują), pozostają po nich rdzawe, ciemne plamy. Prawdopodobnie są to śluzownice, tak wyczytałam, wertując Internet. W ubiegłym roku próbowałam to zwalczyć różnymi środkami, na próżno. Pomagało przez dwa - trzy tygodnie, po czym znów, nie wiadomo skąd pojawiało się tego jeszcze więcej.
Może ktoś z Was mógłby mnie wspomóc radą, jak się pozbyć tego cholerstwa?

A fotki szkodnika można prosić?

Śluzownice na liściach liliowców 16 Kwi 2017 19:01 #535414

Jeszcze chyba trochę za wcześnie, ale jak tylko się pojawią, wyślę natychmiast. Dzięki, pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.152 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum