TEMAT: Kleszcze w ogrodzie

Kleszcze w ogrodzie 25 Sie 2017 12:45 #561938

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Wczoraj ucięłam sobie na działce pogawędkę z sąsiadką i dowiedziałam się ciekawej rzeczy, jak w prosty sposób zorientować się i ewentualnie zlikwidować kleszcze w ogrodzie.
Trzeba na trawę położyć biały ręcznik lub inny kawałek białego płótna, kleszcze zostają zwabione własnie przez ten kolor i zaczną się na tej białej tkaninie gromadzić.

Czy ktoś słyszał o tej metodzie lub próbował ją stosować? Ciekawa jestem, jaka jest jej skuteczność?


Zielone okna z estimeble.pl

Kleszcze w ogrodzie 25 Sie 2017 13:39 #561942

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
To jest mit, kleszcze są ślepe. Przyciąga i odstrasza je zapach.Także ruch (wibracje powietrza) Rozróżniają ok 40-50 zapachów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Kleszcze w ogrodzie 25 Sie 2017 19:35 #561969

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15834
  • Otrzymane dziękuję: 12230
Być może nie biel ręcznika je przyciąga, a zapach proszku czy płynu do płukania... :happy:
Pozdrawiam - Ania

Kleszcze w ogrodzie 25 Sie 2017 20:20 #561975

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Śmiejcie się, śmiejcie :happy: Ja i tak jutro na trawnik kładę pieluchę i będę sprawdzać :happy:

Kleszcze w ogrodzie 25 Sie 2017 21:28 #561987

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja sie na pewno nie śmieje. Ponieważ mam borelioza ( zaleczoną) to muszę wroga poznać od podszewki.

Kleszcze w ogrodzie 21 Kwi 2018 09:27 #601888

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
ROŚLINY ODSTRASZAJĄCE KLESZCZE
Wrotycz. Wyróżnia się ostrym korzennym zapachem, który zawdzięcza olejkowi eterycznemu (uwaga, zawiera trujący tujon!). Odstrasza on nie tylko kleszcze, ale również komary, muchy czy mszyce. Kiedyś używano go również do tępienia wszawicy i świerzbu.
Chrzan pospolity. Wyciąg z korzeni chrzanu pospolitego nie tylko odstrasza, ale również zabija kleszcze
Kocimiętka. Wszyscy kojarzą ja z tym, że uwielbiają ją koty. Zawiera neptalakton - związek, którego nie tolerują tak kleszcze, jak i komary.
Clematis. Wywar z tej rośliny jest trujący dla komarów i kleszczy
Tatarak. Olejek eteryczny tej aromatycznej rośliny zawiera ponad 80 proc. azaronu - substancji, która odstrasza kleszcze, komary, mrówki i muchy (a przy tym jest niegroźny dla człowieka).
Cebula. Według rosyjskich naukowców, proszek z suszonej cebuli to jedna z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się kleszczy.
Jaskry
Piołun bylica
Czosnek niedźwiedzi
Lawenda
Czeremcha
Chryzantema dalmatyńska. Kwiaty tej rośliny zawierają cynerynę i pyretrynę - substancje toksyczne dla insektów (wyciąg z nich stosuje się w wielu preparatach owadobójczych).
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112, CHI

Kleszcze w ogrodzie 21 Kwi 2018 14:51 #601906

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1783
  • Otrzymane dziękuję: 7591
A ja wczoraj wieczorem usuwałam kleszcza z pachwiny. Czyściłam rano iglaki z suchego igliwia i złapałam.Poczułam pieczenie i swędzenie, zdezynfekowałam, dałam maść z antybiotykiem , bo od razu pojawiło się zaczerwienienie i niewielki obrzęk które nadal się utrzymuje , ale nie powiększa.
Pozdrawiam.Rozalia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.333 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum