TEMAT: Kleszcze w ogrodzie.

Kleszcze w ogrodzie. 05 Cze 2018 11:07 #610986

• Juli_aa
  • Juli_aa's Avatar
  • Fresh Boarder
Witam, mam wielki problem z kleszczami w ogrodzie. Jest i ich masa. Stosowałam różne środki przeciw kleszczom zakupione w sklepach, ale nie działają. Dodatkowo posiadam trzy pieski, a przez stosowanie takich środków nie mogą one swobodnie biegać po ogrodzie. Moje pieski kończą codziennie z co najmniej dwoma kleszczami w swoich ciałkach. Ostatnio nawet nie pozwalam bawić się córce w ogrodzie gdyż obawiam się, że i ją mogą te małe pajęczaki zaatakować. Znacie jakieś sposoby by je przegonić? Ja czytałam jedynie o kwiatach, na które wołamy od zawsze mlecze. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Czy ktoś stosował te kwiaty? Znacie jakieś inne? A może macie jakieś inne sprawdzone sposoby na pozbycie się tych współlokatorów? Albo chociaż by zmniejszyć ich ilość. Bardzo potrzebuję pomocy, a za każdą odpowiedź będę wdzięczna
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2018 11:09 przez Hiacynta. Powód: usunięcie reklamowego linku

Kleszcze w ogrodzie. 05 Cze 2018 11:11 #610988

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 8290
Psom kup obroże przeciwko kleszczom, a dziecko zaszczep przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu, bo kleszczy z całego świata nie wytępisz :)

Kleszcze w ogrodzie. 05 Cze 2018 13:39 #611005

• CHINANIT
  • CHINANIT's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 166
Obroża będzie działać, jeśli psu ogoli się sierść w miejscu jej działania. Inaczej kleszcze i tak się przyczepią.
Wiem, bo kilka lat stosowałam obrożę dla swojego psa. W tym samym czasie Greta chorowała na bebeszjozę 3 razy. :( Teraz testuję tabletki i na razie mam spokój z kleszczami, ale czy sunia nie zachoruje, to zobaczę jak skończy się sezon.
Wytępić tego tałatajstwa niestety się nie da.
Z pozdrowieniami, Maria

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Wszystko już było...

Wygenerowano w 0.086 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum