TEMAT: Kleszcze w ogrodzie.

Kleszcze w ogrodzie. 05 Cze 2018 11:07 #610986

  • Juli_aa
  • Juli_aa's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam, mam wielki problem z kleszczami w ogrodzie. Jest i ich masa. Stosowałam różne środki przeciw kleszczom zakupione w sklepach, ale nie działają. Dodatkowo posiadam trzy pieski, a przez stosowanie takich środków nie mogą one swobodnie biegać po ogrodzie. Moje pieski kończą codziennie z co najmniej dwoma kleszczami w swoich ciałkach. Ostatnio nawet nie pozwalam bawić się córce w ogrodzie gdyż obawiam się, że i ją mogą te małe pajęczaki zaatakować. Znacie jakieś sposoby by je przegonić? Ja czytałam jedynie o kwiatach, na które wołamy od zawsze mlecze. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Czy ktoś stosował te kwiaty? Znacie jakieś inne? A może macie jakieś inne sprawdzone sposoby na pozbycie się tych współlokatorów? Albo chociaż by zmniejszyć ich ilość. Bardzo potrzebuję pomocy, a za każdą odpowiedź będę wdzięczna
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2018 11:09 przez Hiacynta. Powód: usunięcie reklamowego linku


Zielone okna z estimeble.pl

Kleszcze w ogrodzie. 05 Cze 2018 11:11 #610988

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Psom kup obroże przeciwko kleszczom, a dziecko zaszczep przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu, bo kleszczy z całego świata nie wytępisz :)

Kleszcze w ogrodzie. 05 Cze 2018 13:39 #611005

  • CHINANIT
  • CHINANIT's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 170
Obroża będzie działać, jeśli psu ogoli się sierść w miejscu jej działania. Inaczej kleszcze i tak się przyczepią.
Wiem, bo kilka lat stosowałam obrożę dla swojego psa. W tym samym czasie Greta chorowała na bebeszjozę 3 razy. :( Teraz testuję tabletki i na razie mam spokój z kleszczami, ale czy sunia nie zachoruje, to zobaczę jak skończy się sezon.
Wytępić tego tałatajstwa niestety się nie da.
Z pozdrowieniami, Maria

Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie.

Wszystko już było...

Kleszcze w ogrodzie. 25 Lut 2024 22:03 #851709

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
U kogo są juz kleszcze ? :hammer: Takie widziane już, bo ,źe są to oczywiste ,
u wszystkich pewnie :evil:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .

Kleszcze w ogrodzie. 27 Lut 2024 12:53 #851814

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3439
  • Otrzymane dziękuję: 7314
Jeżeli jest taka plaga kleszczy to bym nie czekał tylko opryskał dokładnie cały ogród i nie wodą święconą tylko odpowiednią chemią. Permetryna i jej pochodne nie są szkodliwe da ssaków (szkodzi kotom) w tym psów i ich właścicieli i jest powszechnie stosowana w naskórnych preparatach na pchły i inne insekty. Mimo wszystko przed podjęciem decyzji należy poszukać dodatkowych wiadomości na "psich" portalach i skonsultować się z wetem.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Kleszcze w ogrodzie. 29 Lut 2024 22:40 #851997

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 741
  • Otrzymane dziękuję: 2717
U mnie zaczęły się gdzieś na początku lutego bodajże, wyjąłem już 3 sztuki pieskowi, dzisiaj dałem mu tabletkę, bo nie chcę już ryzykować, obroże nie działają niestety odpowiednio ani krople, chyba, że natrafiłem na nieodpowiednie. A tydzień temu u brata suczki, kleszcz wgryzł się i było nieciekawe, nie chciała suczka jeść, gorączka, na szczęście leki pomogły. Przez to, że nasze psy mają gęsty, długi podszerstek (są rodzeństwem) trudniej te kleszcze zlokalizować, nie widać ich gołym okiem, tylko przez ich głaskanie :jeez: Mamy blisko do lasu.
Pozdrawiam Grześ

Kleszcze w ogrodzie. 01 Mar 2024 10:43 #852020

  • owsianka
  • owsianka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 83
  • Otrzymane dziękuję: 276
Ja mam działkę w ROD i swojemu kotkowi też już usunąłem kleszcza. Miał go na łopatce.
Pozdrawiam poprosturysiek
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzebuła


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.224 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum