TEMAT: Tam i z powrotem =U perełki za płotem .

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 12 Wrz 2024 22:51 #865116

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1122
  • Otrzymane dziękuję: 4760
Ostatnie prace wykończeniowe w domu i na dworze, uf póki jeszcze ciepło . Dziś niestety przymusowa kwarantanna z powodu przykrej woni. Nawożenie z oczyszczalni z miasta ,fetor nie do zniesienia. Facet co roku zatruwa nam życie i namiętnie to robi ,nie licząc się z nikim. Co ciekawe koło swojego domu nie stosuje . Dziękuję za taki rarytas do gleby. Dzień stracony , przykra sprawa :jeez:
:flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2:

Dziś historia pewnych liliowców
Spis odmian

Kłacza były takie

Zostały posadzone na rabacie tu gdzie teraz jest piramida



i zostały przeniesione w błotko na drugą stronę siatki ładnie rosły mimo przeprowadzki choć trzeba było jeszcze raz od nowa się zakorzeniać


Miały zakwitnąć tak

A tak zakwitły ...
Nie wszystko się zgadza, no ale w sumie warto było .

Zamiast tego ciemnego jest taki pstrokaty. Ciekawe czy za rok zakwitnie identycznie czy jednak nie ...
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2024 23:29 przez Perełka.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 14 Wrz 2024 21:05 #865185

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1122
  • Otrzymane dziękuję: 4760
W piątek zagęszczanie ruchów i praca do oporu. Wyrwałam zielsko w najbardziej newralgicznych miejscach czyli na saharze i pod różami w aleii. Trochę nasionek przybyło =póki suche. Kikuty z lili już swobodnie wychodzą z ziemi. W tym roku zakupy lilowe na wiosnę .Jedna spóźniona dziś rozkwitła. Dziś między opadami poszła rabata kolekcjonerów. Szałwia muszkatołowa ładnie się rozsiała i sadzoneczki podrosły. Jeszcze biała siedzi mi w głowie. Posadziłam pierwszego itoha ,zgodnie ze sztuką sadzenia.Znów bedzie motywacja czekać na wiosnę. Wieczorem luneło solidnie ,świata nie było widać, porobiły się dawno nie widziane kałuże, więc do domu i na tapecie placki ziemniaczane bo ziemniaczki wykopane. Wiem na wieczór zbyt ciężko strawne i pracochłonne , ale co tam. Reszta rabat musi poczekać na poprawę pogody. Woda cieszy, bo sucho okropnie , oby tylko bezpiecznie. Trawnik solidnie sobie popije. Po drugie przerwa się przyda na regeneracje organizmu, bo przesadzić łatwo. Fotek nie było kiedy zrobić. W chacie jeszcze daleko do idealnego porządku, ale są sprawy ważne i ważniejsze.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Bobka, Lilu

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 22 Wrz 2024 04:47 #865471

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1122
  • Otrzymane dziękuję: 4760
No i zawsze znajdą się dodatkowe zajęcia ,ale pomagać trzeba ........
No i niestety nieszczęście, siadła karta pamięci .Pół biedy, bo robiłam kopie, ale bez dali. Może coś uda się odzyskać. Jak pech to pech.... Pogoda za to łaskawa. Świeci słonko, kwiaty jeszcze gdzie nie gdzie dają kolor. Cieszę się jak dziecko. Taka mogłaby być ta jesień, taka złota jak naj dłużej ...Trochę obrazków
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka

Tam i z powrotem =U perełki za płotem . 27 Wrz 2024 20:08 #865701

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1122
  • Otrzymane dziękuję: 4760
Nie pada ,świeci słońce , wieje wiatr czyli złota polska jesień.....Ogrodowo po południu i znów taczka z górką zielska ....Piwonie powoli tracą wygląd i znów trzeba będzie ciachać. Aksamitki, dalie i astry dają kolor, choć jeszcze pięknie kwitną stokrotki afrykańskie. Wraca moja załoga z wakacji ,to wpadłam na ryneczek ,wypada przywitać towarzystwo i upichciłam co nieco. Miło jest zjeść coś dobrego. Przy okazji mały prezent urodzinowy ,a co tam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilu


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.770 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum