TEMAT: Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 22 Maj 2024 14:15 #858302

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19395
  • Otrzymane dziękuję: 80377
Fafka wrote:
Zabawna ta piwonia 'Lollipop'. :P

A co powiesz, Jolu, na taki kwiatek?



To kolejny, jaki otworzyła Julia Rose, bardziej zabawny, niż ładny, ale szukałam piwonii 1. byle-nie-zimno-różowej; 2. w-miarę-ciepło-czerwonej.
No i mam takiego cudaka. :silly:
Ale jednak różowe, czysto różowe też mam, niektóre świadomie, inne nie; do tej drugiej grupy należy jeden z egzemplarzy Sarah Bernhardt, nie mogę jej odmówić urody, mimo że nigdy - przynajmniej od 1998 - nie wyprodukowała więcej niż 2-3 pędy kwiatowe. Kudy jej do fajerwerków w ogrodzie Joli. :crazy:



Była przesadzona bodaj 5-6 lat temu i chyba na niekorzyść.
Mam taką refleksję, że takiej mizerocie przesadzanie rzadko pomaga, to wolę zostawić swojemu losowi, a w innym miejscu (jak go wygospodaruję) posadzić kolejny egzemplarz, co też zrobiłam. Młoda Sarah w pąkach.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, MARRY, ewakatarzyna, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 22 Maj 2024 20:36 #858326

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2319
  • Otrzymane dziękuję: 8626
Kolejne zaczynają:
Bowl of Cream - pierwszy rok, jeden kwiat, ale piękny i pachnący, drugi pąk zasuszony. Nie znam przyczyn zasychania pąków.


Duchesse od konwalii, u mnie ma drugi rok, w tamtym dwa kwiaty, w tym jeden z pąkiem bocznym, ale zbudowała krzak.


Mały kwiatuszek Krinked White, poszedł do wazonu.


Jeszcze raz Ivory Victory różnica między kwiatami duży w pełni rozwinięty i już mniejszy, trochę inny.



Zakwitła wszystkimi pąkami Francoise O. niestety kolor nie do oddania moim aparatem.


I nadłamany.
MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, ewakatarzyna, Bobka

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 22 Maj 2024 21:00 #858328

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2490
  • Otrzymane dziękuję: 9430
Aniu kupiłam kiedyś na wyprzedaży 'Julię Rosę', chorowała, 3 lata nie kwitła, a jak zakwitła okazała się odmianą 'Old Rose Dandy'. To chyba powinnam podziękować sprzedawcy za tę omyłkę :P .

Marry fajnie, że widzę Twoją Franciszkę. I już wiem, że moja ciemna kupiona jako 'Krystyna' na pewno nie jest 'Francoise Ortegat'. Może nawet i mam zgodną, ale o tym to już w wątku identyfikacyjnym.
Zazdroszczę pachnidełka konwaliowego. Mam, ale mi rośnie wstecznie. Chyba ją przesadzę.

Marlenka dawaj swojego Inspetora do wątku identyfikacyjnego, bo tu się zgubi.

A u mnie rozwinęły się napakowane i pachnące kwiaty 'Raspberry Sundae'
RaspberryS.jpg


A tu rzucik na kawałek jednego piwoniowego zagonka.
20240522_152130.jpg


Wczoraj przekopałam kawałek ziemi na może trzy piwonie, które przyjdą jesienią. To mam już miejscówki na 7, a zamówione 10.
A dzisiaj zalegam i kwiczę, bo kręgosłup starszej pani to nie zabawka i trzeba go traktować z szacunkiem. Podczas leniuchowania wymyśliłam te nowe miejscówki, tylko to znowu kopanie... I powinnam sobie założyć szlaban na nowe zielsko.
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, MARRY, ewakatarzyna, Bobka, Darotca

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 24 Maj 2024 16:31 #858491

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2319
  • Otrzymane dziękuję: 8626
Jolu świetnie że pokazujesz rabatę piwoniową, masz czy będziesz miała efekty kwitnienia kilku kolorów na raz ? Perełka pokazywała takie zestawy czerwony, różowy i biały, to świetny efekt. Mam tylko jedno miejsce gdzie to mogę uzyskać i nie trafiłam z czasem kwitnienia, boję się że jak poprzesadzam to w kolejnym roku też nie trafię, bo będzie inny kwiecień i maj ...
A co to za piwonia z mnóstwem pąków i jednym jasnoróżowym kwiatem - pierwsza od prawej?

Czekam jeszcze na jedną, późną, w ogrodzie zaczynają już królować róże.

Jestem zachwycona Ursynem, pierwszy rok u mnie ma dwa pędy i liche dwa kwiaty, zerwane rozwinęły się wspaniale. Będę z utęsknieniem czekała na kolejne w następnym roku.

MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 24 Maj 2024 17:20 #858503

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3087
  • Otrzymane dziękuję: 5984
Dołączę moje nn-ki :)

peony.jpg


peony1.jpg


435921034_426979376863309_5046177364145189640_n.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, ewakatarzyna, Bobka

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 24 Maj 2024 18:41 #858509

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2490
  • Otrzymane dziękuję: 9430
Marysiu piwonia, o którą pytasz to 'Sarah Bernhardt'.

20240524_120220.jpg



A tu mój rozkoszny maluszek 'Petite Elegance', co za zapach.
MaPet6.jpg


MaPetite.2.jpg
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, ewakatarzyna, Bobka

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 24 Maj 2024 21:49 #858521

  • Mimbla
  • Mimbla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Dobrego dnia :)
  • Posty: 795
  • Otrzymane dziękuję: 2542
Piękne kwitnienia :bravo: Ja nie za bardzo mam co pokazać więc się chwilowo na nie obraziłam. Wykończyły je susza i robaki. Dobrze zakwitło zaledwie kilka, m.in. Big Ben:







Noemie Demay, z kilkunastu pąków siedem:



Jutro otworzą się Adolphe Rousseau i Old Faithful





Pąki Francoise Ortegat zostały zupełnie zniszczone, łanocha nie bierze jeńców:



Z czterech kwiatów młodziutkiego Brother Chucka dwa ocalały:



Jako tako zakwitła Festiva:





Henry Bockstoce:



I to coś, możliwe że jednak niewydarzony pierwszy kwiat Highlight (a już myślałam że może Buckeye Belle, nie obraziłabym się):



Dobrze zakwitnie Princess Margaret, pojedynczymi kwiatami Avis Varner i Krystyna, dwoma kwiatkami domniemany Sorbet. Nieźle zapowiada się Dinner Plate i Madame Calot a nowej Pink Parfait z sześciu pąków zostały dwa.
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2024 21:50 przez Mimbla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, MARRY, ewakatarzyna, Bobka

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 25 Maj 2024 13:44 #858559

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2490
  • Otrzymane dziękuję: 9430
Mirko ważne, że jest na czym oko zawiesić. Piwonie może Ci nie obrodziły, ale irysy wynagradzają po stokroć.
Ten robal to faktycznie barbarzyńca. Nie daje się go zbierać i topić w denaturacie ? :think:

Moja 'Lorelei' nie rozpędza się. Ubiegły rok jeden kwiat, bieżący dwa pąki, ale że jeden zasuszyła, to znowu kwiat jeden. Już jaśnieje.
20240525_091617.jpg


20240525_091625.jpg


Patrzcie jaki rewers ma 'Petite Elegance'
20240525_092344.jpg


Już nigdy zakupów u Bilskich i jeszcze w doniczce. 'Old Faitful' dwa lata czekania na malutki kwiatek. I powiedzcie mi, czy ten biały pasek na płatkach to tylko przejściowe zaburzenie fizjologiczne podczas tworzenia pąka, czy przymrozek ? Oby nie wirus, bo to z tej dostawy 'Miss America' poszła do utylizacji.
OldFaitful2.jpg
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2024 13:47 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 25 Maj 2024 17:37 #858582

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2319
  • Otrzymane dziękuję: 8626
Zaczęła Lancaster Imp, ale jak zobaczyłam tę lichotę o trzech pędach to zerwałam do wazonu i tu widać że zgodna.

MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka

Piwonie bylinowe i Itoh - 2023/24 25 Maj 2024 22:43 #858616

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2490
  • Otrzymane dziękuję: 9430
Ech z tymi zgodnościami i nie-...
Rok temu kupione dwie we Florio, pierwsza była pomyłką, druga ma być 'Elsą Sass' i tu liczę na trafienie. Pąk nabrzmiały i charakterystyczny zielonkawy, a i późny termin kwitnienia dobrze wróżą.
ElsaS.jpg


Bylinowy Raj też tylko w połowie mnie ustysfakcjonował. 'Salmon Chiffon' wyglądał na zgodnego, a nawet gdyby nim nie był, to przynajmniej "salmon" i to już mi pasuje. Za to upragniona odmiana, dla której robiłam to zamówienie,'Red Glory' :woohoo:
Zaczyna bardzo nie "red"
RedGL.1.jpg


RedGL.2.jpg


Co to za czort będzie ? :think:

.
Pozdrawiam. Jola


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Fafka
Wygenerowano w 0.272 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum