TEMAT: Jeżówka (Echinacea)

Jeżówka (Echinacea) 25 Wrz 2025 18:37 #883502

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3784
  • Otrzymane dziękuję: 14091
Łatka wrote:
Śliczna, śliczna, czy nadal przypomina słoneczne dni?

Jeszcze zdobi, chociaż już widać trochę zmęczenie, natomiast czerwona Salsa jak nowa.

Co myślicie o jeżówkach z serii Sunseekers ? Teraz taka moda na nie wybuchła, a jeszcze medal na targach Zieleń to Życie podsyca emocje. :think:
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Jeżówka (Echinacea) 25 Wrz 2025 18:47 #883504

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
W zeszłym roku miałam trzy, białą (bardzo ładną), magenta i jeszcze inną różową. Żadna nie pojawiła się wiosną. Teraz kupiłam żółtą, zobaczymy, jest w innym miejscu, jeśli znowu mnie opuści, chyba będzie ostatnią z tej serii.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, Babcia Ala

Jeżówka (Echinacea) 25 Wrz 2025 19:20 #883507

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3784
  • Otrzymane dziękuję: 14091
Aniu jeśli w Twoich tropikach nie zimują, to wybijam sobie z głowy. Czy może coś zjadło ? U mnie zimą gryzonie preferują jeżówki przed tulipanami nawet.
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Babcia Ala

Jeżówka (Echinacea) 25 Wrz 2025 19:46 #883509

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Nie mam gryzoni w ogrodzie, za wyjątkiem suk B) , bo Lutnia to potrafi ugryźć, choć raczej nie jeżówki.
Mogły natomiast zgnić.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, Babcia Ala

Jeżówka (Echinacea) 06 Paź 2025 19:49 #883915

  • Klarkia25
  • Klarkia25's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1699
  • Otrzymane dziękuję: 5325
Taka ładna jeszcze kwitnie

6.10.25jewki.jpg
Pozdrawiam, Milena
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, Marlenka, Babcia Ala, lusinda

Jeżówka (Echinacea) 06 Paź 2025 22:02 #883931

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3784
  • Otrzymane dziękuję: 14091
A kto ona, ta ładna Mileno ? I jak długo u Ciebie rośnie ?
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Klarkia25

Jeżówka (Echinacea) 06 Paź 2025 23:05 #883938

  • Klarkia25
  • Klarkia25's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1699
  • Otrzymane dziękuję: 5325
Nie wiem... ja nawet nie wiedziałam, że jeżówka tam rośnie, może kupiłam w zeszłym roku?? niestety kupuję/kupowałam oczami. W tym roku kupiłam 2 i te już nie kwitną i dokładnie wiem gdzie rosną. Kolor na zdjęciu jest przekłamany, są ciemniejsze, taki róż z lekkim pomarańczem
Pozdrawiam, Milena
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka

Jeżówka (Echinacea) 08 Paź 2025 07:37 #883945

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Wygląda na którąś Sunseeker. One mają takie podwójne kołnierzyki. W uzupełnieniu nazwy mają kolor, tego nie podejmuję się określić.
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2025 07:37 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, Klarkia25

Jeżówka (Echinacea) 08 Paź 2025 12:25 #883961

  • Klarkia25
  • Klarkia25's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1699
  • Otrzymane dziękuję: 5325
Aniu dziękuję, wszystkie te Sunseeker są ładne, wpadnę do mojego ogrodniczego, może mają jakieś resztówki jeżówek, bo mieli ogromny wybór. Jeśli to ta, to byłaby Salmon (porównując do zdjęć z netu)
Pozdrawiam, Milena
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, lusinda

Jeżówka (Echinacea) 10 Paź 2025 11:53 #884031

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Poobcinałam większość do ziemi, przy okazji znalazłam całkiem ładny Sunny Days Ruby



Sweet Chili



jeszcze z kilkoma pąkami.



Sombrero Salsa Red

Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Marlenka, Babcia Ala, lusinda

Jeżówka (Echinacea) 22 Cze 2026 20:03 #895106

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Dzień dobry!







Wszystko to są siewki, pierwsza i druga w 100% robota pszczółek i przypadku, a potem przeze mnie przesadzone jako maleństwa na rabatkę utworzoną w 2025. Trzecia rośnie koło Marmalade, ciekawe, czy dostanie czuprynę, jak zapewne mama.
W każdym razie jak widać niekontrolowane zapylenia niekoniecznie dają powrót do formy botanicznej. Z czego się cieszę niepomiernie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna, lusinda

Jeżówka (Echinacea) 22 Cze 2026 21:58 #895107

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2332
  • Otrzymane dziękuję: 16726
Aniu pokazuj zdjęcia w pełnym rozkwicie. Fajnie, że Ci się sieją.

Ja uwielbiam jeżówki, w tamtym sezonie kupiłam sporo pięknych sadzonek, opowiedziałam o problemach z nornicami i pani się śmiała, że funduję futrzakom szwedzki stół. :oops:

Ocalało trzy, w końcu są już w wiadrach...

A ta biała to jeżówka, czy margerytka??

Zdjęcie robione po nocy.


e20fd0ef-d263-4f38-8531-50fcb8fafcf3.jpg
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna

Jeżówka (Echinacea) 22 Cze 2026 22:09 #895110

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22916
  • Otrzymane dziękuję: 97166
Przykro mi, to nie jeżówka.
Białych odmian zresztą nie ma tak wiele, teraz nie mam żadnej prócz prawie białej Cherry Fluff, pełnej. Jeszcze nie kwitnie, siewki wyrywniejsze od "rodowodowych". :lol:
Ewo, jeśli gryzonie stołują się w Twoich jeżówkach, nie kupuj drogich odmianowych, zrób sobie sama siewki - jak będę mieć dojrzałe "główki", mogę Ci chętnie wysłać. Starczy zakopać w oznaczonym miejscu, a następnej wiosny mnóstwo maleństw.
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2026 22:11 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, lusinda

Jeżówka (Echinacea) 22 Cze 2026 22:15 #895111

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2332
  • Otrzymane dziękuję: 16726
To moja biała z tamtego sezonu, ale jest już tylko wspomnieniem.


fb82277a-7491-40c1-a787-21f3ef512c06.jpg
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.872 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum