• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Akwaria Bozi

Akwaria Bozi 07 Lut 2015 17:24 #338152

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Nawozy można kupić na All w dziale Akwarystyka- Nawozy .
Ilość podawanych nawozów zależy od światła, jakie jest w akwarium. Ja mam 2x24W Sylwania Grolux i Aquastar z odbłyśnikami, co daje niecałe 0,5 W/l.
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2015 17:33 przez Bozi.


Zielone okna z estimeble.pl

Akwaria Bozi 08 Lut 2015 08:18 #338351

  • niunia
  • niunia's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
Bożenko bardzo dziękuję Ci za wskazówki :thanks: Jeszcze takie pytanie... Czy te nawozy nie zaszkodzą rybkom :oops: :whistle:

Akwaria Bozi 08 Lut 2015 11:14 #338396

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
To są nawozy stosowane w akwariach z rybami. Przy wyliczeniu dawek nawozów bierze się pod uwagę: wielkość akwarium, ilość światła ,ilość , rodzaj i wielkość roślin.
Oczywiście nie należy przekraczać maksymalnych dawek. Są w sieci specjalne kalkulatory gdzie można wyliczyć dawki nawozów. Ja u siebie nie daje maksymalnych dawek. Dlatego robi się raz w tygodniu jeden dzień tylko z węglem aby rośliny wykorzystały podane nawozy i aby nawozy się nie kumulowały oraz podmianę wody jeżeli rośliny nie zdążą ich zużyć. Należy obserwować w jakim tempie rosną rośliny. Jeżeli tak szybko przez tydzień, że kładą się na tafli wody , to należy zmniejszyć dawki. Metoda EI to międzynarodowy tani sposób nawożenia roślin akwariowych. Polega na obserwacji roślin i całego środowiska akwarium. Metoda została przetestowana przez najlepszych akwarystów. Możesz sobie o niej poczytać w sieci.
Jeżeli się nie podaje węgla i pozostałych nawozów to rośliny kiepsko rosną a nawet giną.
Tak jak w ogrodzie.
Można również kupić gotowe nawozy akwarystyczne np. Planta Garnier lub Easy Life i nawozić zgodnie z instrukcją (węgiel, macro i micro). Oba kiedyś używałam ale trzeba na to przeznaczyć więcej kasy jak na metodę EI.
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2015 11:48 przez Bozi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylwia76

Akwaria Bozi 12 Lut 2015 10:20 #339662

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Nic dodać nic ująć! :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Akwaria Bozi 06 Sie 2015 09:03 #394007

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Dla tych, którzy interesują się akwarystyką roślinną- w wieku 61 lat zmarł na zapalenie płuc Takashi Amano, który organizował konkursy akwarystyki roślinnej (nasz kolega Andrzej Max brał udział w takim konkursie). Wykreował słynny na świecie sposób aranżacji roślinnej w akwarium, który opierał się na przeniesieniu naturalnego krajobrazu do akwarium.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej Max, UllaM

Akwaria Bozi 01 Wrz 2015 11:31 #399243

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Wielka strata dla świata akwarystyki. Dodam że na konkursach ADA (IAPLC 20XX)dobrą opinią cieszą się nasi uczestnicy - w zeszłym roku wygrał go Grzegorz Woliński. W tym roku najliczniejsz była reprezentacja Francji ale wygrał Japończyk Takayuki Fukada, a nasz zwycięzca był na 28 miejscu. Co roku bierze w nim udział ponad tysiąc uczestników - a często dochodzi do 2 tysięcy. 2 razy brałem udział i w 10 jubileuszowym IAPLC 2010 zająłem 316 miejsce. Wyżej nie dane mi było... ;)


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.351 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum