TEMAT: Jaki kwasomierz

Jaki kwasomierz 09 Lut 2015 17:21 #338831

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mam zamiar sprawić sobie dobry kwasomierz, bo ten glebowy na płyn Helliga jakoś u mnie się nie sprawdza :( Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi a może ktoś poleci mi już sprawdzony u siebie? :think:
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2015 23:03 przez Hiacynta. Powód: poprawienie nazwy odczynnika


Zielone okna z estimeble.pl

Jaki kwasomierz 09 Lut 2015 22:24 #338962

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Używam płytki z płynem Hellinga, od niedawna, bo przecież mam dużo dużych iglastych, trawniki porastał mech, to gleba kwaśna. Kupiłam, żeby mieć pewność i się bardzo zdziwiłam, sprawdziłam w kilku miejscach i wyszła mocno zasadowa. Myślałam, że płyn przeterminowany :jeez: sprawdziłam więc na torfie i tu wskazania były odpowiednie.

Zanim kupiłam płytkę z płynem poczytałam w internecie co inni proponują, większość poleca właśnie tę metodę.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaki kwasomierz 09 Lut 2015 23:52 #339008

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ja badam pH paseczkami wskaźnikowymi, płynem Helliga z kolei sprawdzaliśmy pH wody w akwarium, zawsze wyniki były dokładne :)

Jeśli chodzi o urządzenia elektroniczne do pomiaru pH, najlepiej wybierać te, które posiadają z atest, niestety cena takich zabawek jest dość zaporowa :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaki kwasomierz 10 Lut 2015 09:02 #339065

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Ja od trzech lat używam miernika Takemura - jestem zadowolona, bo jedyna rzecz, jaka mi dodatkowo potrzebna do pomiaru, to kawałek szmatki do wytarcia - nie trzeba baterii, ani żadnych odczynników. Czasem problemem jest zbyt sucha gleba - bo wtedy pomiar może wyjść zafałszowany, najlepiej mierzy się na wilgotnej. Wilgotność gleby sprawdza się przyciskiem. Wynik pomiaru pH odczytuje się w zasadzie natychmiast po umieszczeniu miernika w glebie. Tani nie był, ale nie żałuję, bo pomiary są bardzo szybkie i wygodne.


IMG_2298.jpg


IMG_2295.jpg
Zapraszam
Mania Zieleni
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Jaki kwasomierz 10 Lut 2015 10:50 #339088

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nie wiem co robię nie tak ale ten kwasomierz na płyn, ciągle wykazywał mi to samo, abo może ja po prostu nie widzę różnicy kolorów :jeez:
Aniu zaraz rozpocznę poszukiwania.
Czekam na kolejne opinie,możźe jeszcze ktoś ma coś ciekawego do przekazania na ten temat.

Jaki kwasomierz 10 Lut 2015 11:11 #339103

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Romo, a jaki kolor Ci pokazuje?

U mnie wszędzie w ogrodzie pokazywał zielony w 2 odcieniach, a w torfie ze sklepowego worka wściekle czerwony :devil1:

Z tym że ja mam wiele ciężarówek przywiezionej ziemi... Muszę sprawdzić ph głębszych warstw :teach:

W ogrodzie szaleje skrzyp, dlatego w rośliny wskaźnikowe nie do końca wierzę :devil1: Chwasty świetnie przystosowują się do nowych warunków ;-)

Jaki kwasomierz 10 Lut 2015 11:45 #339119

  • Roma
  • Roma's Avatar
Siberko- u mnie dokładnie tak samo a do tego to chyba jeszcze ja mam problem z określeniem koloru bo jestem już w takim wieku,że mi się zlewają kolory :P Skrajne odczytam ale jeden obok drugiego to już niestety problem.

Jaki kwasomierz 10 Lut 2015 18:56 #339234

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Mnie by się też marzył taki kwasomierz , gdzie na skali dokładnie odczytam pomiar. Wydaje mi się , że z kolorami nie byłoby to dokładne - mogłabym mieć ten sam problem , co Romcia. Dlatego i ja czekam na dalsze opinie


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.245 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum