TEMAT: ABC nawożenia rzędowego warzyw

ABC nawożenia rzędowego warzyw 18 Lut 2016 11:35 #436358

• Rafał_Z
  • Rafał_Z's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 6
Emalia112 już dodałem parę słów o sobie.
Mikar na razie czekam na odpowiedź z centrali nasienne na floriańska a jak nie to najbliżej nas znalazłem w Glinojecku.
pomodoro to w takim wypadku ile dać obornika kurzego? Połowa tego co pod pomidory czy 2 kg/m2 przy nawożeniu rzędowym wystarczy?
Pozdrawiam
Rafał
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2016 11:41 przez Rafał_Z.

ABC nawożenia rzędowego warzyw 18 Lut 2016 12:43 #436383

• pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 12493
Pod pomidory daję wiadro 10 l w rowek o długości 5 m .To jest około 4 kg. Jeżeli rząd od rzędu jest w odległości 0,5 m to tą dawkę należy odnieść do powierzchni 5 x 0,5 = 2,5 m2. Odpowiada to 1,6 kg nawozu na m2. Kurzeniec zawiera około 2 % azotu, więc dawka 1,6 kg/m2 wnosi tego azotu 32 g/m2 czyli 160 mg/l co w zupełności wystarcza przy równoważniku nawozowym równym 0,3 dla azotu.

Jeszcze jedna uwaga natury agrotechnicznej . Tu namalowałem sposób umieszczenia nawozu i bulw. Nawóz " 1 " dajemy na dno rowka a bulwy " 2 " wciskamy do gleby w miejscu uwidocznionym na rysunku. Chodzi o to by bulwy nie leżały wprost na oborniku lecz znajdowały się obok. Przy wciskaniu bulw w glebę zwróć uwagę na ew. kiełki. Bulwę wciskamy piętką by kiełki były skierowane do góry. Inne położenie bulw opóźnia wschody.

Beztytuu.png

Optycznie ilość nawozu doskonale widać w poście Józia forumogrodniczeoaza.pl/media/kunena/atta...ts/1391/CAM00867.jpg
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2016 12:51 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Rafał_Z

Moderatorzy: TeBe
Wygenerowano w 1.384 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum