TEMAT: Filodendrony (Philodendron) - gatunki, odmiany, pielęgnacja

Filodendrony (Philodendron) - gatunki, odmiany, pielęgnacja 05 Lut 2021 20:20 #746896

  • Vesper
  • Vesper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 94
  • Otrzymane dziękuję: 153
Ja jeszcze nie próbowałam z lechuzą, a z perlitu, jeśli chodzi o ukorzenianie, też nie jestem zadowolona. Seramisu także jeszcze nie próbowałam, wermikulitu też nie. Jakoś przypasował mi ten keramzyt i filki ukorzeniam w nim, a z hojami różnie, na pewno mam mniejsze doświadczenie niż Ty. Za to mogę się "pochwalić" doświadczeniem z przędziorkami :mad2: . Przywlokłam do domu z kawą kalateami (jakoś są szczególnie podatne na przędziorki, przez co podziwiam je właściwie na odległość- nie chcę powtórki). To było dwa lata temu, straciłam wtedy prawie wszystkie młode kwiaty, ogólnie prawie 50% ogólnego stanu :( . I najgorsze, że niektóre sama wykończyłam, dając chyba za dużą ilość chemii (robiłam opryski). Dopiero później dowiedziałam się o dobrostanku (nie wiem czy dobrze zapamiętałam nazwę czegoś, co żywi się przędziorkami :think: ). Pisząc o roztoczach mogłabyś, zielonajagodo, uściślić czy chodzi Ci o te które zjadają przędziorki?
Trzymam kciuki za powodzenie kuracji i współczuję, bo osobiście ich nie znoszę :dry: .
Pozdrawiam, Beata.


Zielone okna z estimeble.pl

Filodendrony (Philodendron) - gatunki, odmiany, pielęgnacja 06 Lut 2021 23:29 #747057

  • patrvcja
  • patrvcja's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 20
Tak sobie u mnie radzi filek White Knight :)
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): nati6, aga, Vesper

Filodendrony (Philodendron) - gatunki, odmiany, pielęgnacja 09 Lut 2021 13:30 #747500

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Niezły rarytasik :bravo: , nie na moją kieszeń, niech zdrowo rośnie.
Moje oko cieszą zwyklaczki Silver Queen :)

silver.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): nati6, aga, ewakatarzyna

Filodendrony (Philodendron) - gatunki, odmiany, pielęgnacja 21 Lut 2021 09:35 #749403

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Silver Queen jest tak reprezentacyjny i tak bezproblemowy, że może być prawdziwą ozdobą w mieszkaniu. U mnie też ruszyły ze wzrostem ( chociaż do wiosny jeszcze kawałeczek). :bye:

Filodendrony (Philodendron) - gatunki, odmiany, pielęgnacja 14 Kwi 2023 14:57 #828992

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 925
  • Otrzymane dziękuję: 3301
Kupiłam na wyprzedaży dwie biedy filodendrona. Czy ktoś jest w stanie rozpoznac te odmiany?
20230414_145341.jpg


20230414_145320.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): tija

Filodendrony (Philodendron) - gatunki, odmiany, pielęgnacja 20 Kwi 2023 21:07 #829461

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 685
  • Otrzymane dziękuję: 3016
Nie wiem , nie znam , nie pomogę , jedyne co napiszę, ładne są :flower2:
Posadzone 2 odmiany , jakie? zapomniałam , nie dociekam :ouch: pokażę tylko, jak sobie radzą u Elki :hearts: trochę przykurzony ale na to nie zwracamy uwagi :P
oaza-18.jpg
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.356 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum