TEMAT: Kalia kwitnąca w wakacje

Kalia kwitnąca w wakacje 04 Wrz 2022 18:42 #813050

  • poli
  • poli's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witam. Nie znalazłam nigdzie tematu o kaliach na tym forum, a postanowiłam w końcu gdzieś napisać z prośbą o pomoc, bo nie wiem co robić. Jestem zwolenniczką jedynie kaktusów w domu, bo nie pamiętam o kwiatach i zwykle rozkładam totalnie ręce nad wszystkim, co żyje. Ale nie jestem za łatwym poddawaniem się nad czyjąś śmiercią. Moim wyjątkiem jest cykas, w którego się zaangażowałam. Około czerwca dostałam kalię, która akurat pięknie kwitła i miała "fabryczne" plamki na kwiatach. Dużo o niej poczytałam i... koniec. Zagadka, czemu ten mały głupek kwitł czerwiec-lipiec? Pokonała mnie na wstępie. Czasem ją podlewam, co 2-4 dni. Wypuściłam ją z folii dawno i łodygi się rozlazły. Usuwam suche liście, których mało, podlewam i nie mam pojęcia co z nią zrobić na zimę, skoro kwitła polskim latem :/ Rozdzielić ją teraz i zimować czy czekać i zrobić to latem? Możliwe, że ona ma cykl naszego klimatu? Pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

Kalia kwitnąca w wakacje 05 Wrz 2022 10:19 #813086

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2442
  • Otrzymane dziękuję: 9250
Pokaż zdjęcie swojej rośliny. Jeśli to jest to, o czym myślę, to one mają wątek w dziale roślin ogrodowych- cebulowych i kłączowych.

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...-klacza/119555-kalie

Zimą przechowuje się w domu, w suchych i chłodnych warunkach, a latem można wynieść przed dom, albo posadzić w ogrodzie. I normalnie kwitną latem.
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Kornik, poli

Kalia kwitnąca w wakacje 05 Wrz 2022 12:36 #813091

  • poli
  • poli's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 2
No i widzi Pani, dwa dni czytania o czymś całkiem odwrotnym, ehh. Tak ona wygląda teraz.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Kornik

Kalia kwitnąca w wakacje 05 Wrz 2022 21:28 #813108

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2442
  • Otrzymane dziękuję: 9250
Wygląda na bardzo wydelikaconą. U producenta rosła w szklarni, teraz w domu przy niedostatku światła, jak przypuszczam. Jak zaczną jej zasychać liście, trzeba przerwać podlewanie, żeby pozwolić roślinie wejść w okres spoczynku. Odpoczywać może w tej doniczce, w której rośnie, w ciemnym i chłodnym miejscu. Na przedwiośniu można przesadzić do świeżej ziemi, postawić na parapecie, a jeśli pod koniec maja nie masz warunków, żeby wynieść ją na balkon, czy taras, to przynajmniej zapewnij jasne stanowisko przy oknie.

(A, i tu na forum przyjęło się, że nie zwracamy się do siebie per pani/pan. :lol: )
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 05 Wrz 2022 21:29 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Peteri, Kornik, poli

Kalia kwitnąca w wakacje 06 Wrz 2022 13:32 #813129

  • poli
  • poli's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 2
A! To będzie bardzo podobnie jak z cykasem. Fajnie, będą spać w tym samym czasie :) Bardzo dziękuję, już wiem co robić, na wiosnę dostanie nową ziemię i słoneczne miejsce w ogrodzie. Pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.184 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum