TEMAT: Moja pasja ...a może już obsesja

Moja pasja ...a może już obsesja 15 Mar 2014 19:41 #234017

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Klonik -zeszłoroczna siewka stara się w kwitnieniu jak może,Chciałam białego a wyszedł taki.nie odgadłam telepatycznie.Miałam wiele sadzonek ale wszystkie " poszły w świat"....

Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moja pasja ...a może już obsesja 19 Mar 2014 17:37 #235220

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Klonik coraz bardziej się stara,Chyba mu dobrze na tym parapecie....

Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 19 Mar 2014 18:41 #235242

  • aga111
  • aga111's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 362
  • Otrzymane dziękuję: 156
Irenko kloniki przecudnej urody i gratuluję kwitnącej hojki :)
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 25 Mar 2014 19:33 #237216

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Zaczyna kwitnąć hoja -Lacunosa.To już drugie jej kwitnienie od Maja.Ledwo podrosła od kilku listków a już taka chętna do kwitnienia.Chociaż baldaszek kwiatowy taki malutki to wynagradza jego zapach i kosmate kwiatuszki .

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Orszulkaa, MeganCorso

Moja pasja ...a może już obsesja 12 Kwi 2014 23:04 #242972

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Widać Irenko,że masz dobrą rękę do hoi tak pięknie Ci kwitną.
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 13 Kwi 2014 12:01 #243042

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Ulu...kochana..bo to są hoje chętnie kwitnące.nie każda taka jest,Np,Karnosa(9)lat.w dalszym ciągu nawet o tym nie myśli.A ma najlepsze miejsce na ścianie przy oknie balkonowym 50 cm od okna.
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 13 Kwi 2014 12:16 #243044

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Następna hoja już rozkwitła.Zapach intensywny tylko w pierwszym dniu.Hoja Lacunosa-Rebecca(tak myślę )ale głowy nie dam ...
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2016 16:17 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa

Moja pasja ...a może już obsesja 13 Kwi 2014 14:54 #243065

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Czytałam, że właśnie lacunosy tak chętnie kwitną i pięknie pachną. Nie masz za dużo listków Irenko? :)
Moja kilkunastoletnia carnosa też kilka lat nie kwitła, ale jak zaczęła to po trzy razy w roku.
Zapach z kilkudziesięciu koszyczków kwiatowych był tak duszący, że wyeksmitowałam ją do kuchni, bo spać nie mogłam.
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 13 Kwi 2014 16:32 #243102

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Oczywiście.że mam i się z chęcią podzielę.Niektóre to jeszcze małe Ale sukcesywnie będę się dzieliła nie sprzedawała. więc u mnie wchodzi w grę tylko wymiana.no bo wiesz...te koszty wysyłki.Więc na pw proszę to się dogadamy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa

Moja pasja ...a może już obsesja 15 Kwi 2014 12:36 #243665

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
irlandia wrote:
Następna hoja już rozkwitła.Zapach intensywny tylko w pierwszym dniu.Hoja Lacunosa-Rebecca(tak myślę )ale głowy nie dam ...


hoja-lacunosa-rebecca_50601397241938.jpg


Ulu...co do Karnosy to oczywiście one są duszące.Ja tez bym nie wytrzymała i jeszcze lepiej...poszłaby u mnie na balkon.Jeżeli by kwitła w lecie a wiosną i zimą -oczywiście klatka schodowa....nie zniosłabym jej zapachu...A co do wymiany to ja rozpatrzyłam się po swoich i mam ich bardzo bardzo dużo.aż za dużo jak na moje 4 pokoje.więc je po prostu pooddaję..Nie będę już więcej kolekcjonowała.Zatrzymam się na 20 szt.W przyszłości-jak Twoja Kalistophylla-czy Kalimantan podrośnie to mi podrzucisz parę listków Oddam spore już rośliny-Lacunosy-i rebecca,.Wszystkie są ładne .A do tych dodam teraz jeszcze to takie jak Quenquenerwia, flawida Hellwingiana...a jak .podrosną to będą jeszcze..Pachyclada Fungii,Erytrostemma.,Archboldiana i jeszcze ze 20 innych... aha Lasiantha, .Na razie pa..
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2014 13:07 przez irlandia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa

Moja pasja ...a może już obsesja 17 Kwi 2014 17:02 #244345

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Irenko :flower1:

Piękne zdrowe kolekcje , masz łapkę do zielonego :bravo: Różne doniczkowe już przerabiałam episcii jeszcze nie i tak się zastanawiam , że na jedną to się chyba skuszę :think: Mają jakieś konkretne wymagania ?
Irenko , gałązki ceropegii ukorzeniły się bez problemu , nawet podjęły wzrost za to liski uparciuchy hm...mają korzonki żyją ale ze wzrostem czekają na coś tylko nie wiem na co ;) może za mało do nich gadam , a może postraszyć kompostownikiem , na niektóre to działa :rotfl1:
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 17 Kwi 2014 18:22 #244356

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
:rotfl1: Rozśmieszyłaś mnie..z tym kompostownikiem...Episcie są wręcz śliczne.Szczególnie teraz na wiosnę...to jest w nich najlepsze,że nie tylko mają ładne liście ale jeszcze w dodatku ładnie kwitną.Jednak bardzo im jest ciężko z zimowaniem w pokoju ocieplanym kaloryferami,Czyli w suchym powietrzu.ale jak już od Lutego poczują słoneczko to ruszają niczym na pochód Pierwszomajowy...Z dnia na dzień bardzo stają się żywotne. Jedną śliczną Country brilance-straciłam.Po prostu za mocną ją poprzycinałam,by podzielić się na forach z dziewczynami,No i niestety marniała marniała aż zmarniała,Teraz patrzę gdzie to by ją zdobyć.Mam na allegro znajomą o nicku hoyahoja ona je sprzedaje i to od niej mam wszystkie.Na razie teraz ich nie ma ale w Czerwcu wznowi sprzedaż.chociaż to jest droga sprzedawczyni,ale trudno.to za piękna Episcia bym jej nie miała w kolekcji.Ja oczywiście też w Czerwcu-Lipcu będę przycinała. Ja jednak nie prowadzę handlu roślinkami.Twierdzę,że to barbarzyństwo na chciejstwach forumowiczów by na nich zarabiać....by jeszcze za to płacić.Ja tylko się wymieniam.Taka u mnie zasada.Chociaż wolę też dostać jakąś .którą bym chciała posiadać.Jest to trochę utrudnione-albowiem nie posiadam ogrodu no i tak to chociaż byłabym nie stratna na wysyłkach -gdybym też coś dostała.Więc jak coś masz dla mnie to nie ma sprawy-możemy dobić targu za 2 m-ce.Mam również i Ceropegie.:Denticulata,Sandersoni i cimiciodora(jakoś tak).......doszłam do wniosku,że najlepiej rozmnażają się wiosną.Jesienią -nie bardzo. ....ale się rozpisałam.W tej chwili mogę się podzielić Denticulatą...reszta jeszcze małe,, chociaż Sandersoni jest już kilkuletnia ale teraz kwitnie...Pa dziewczyny. :flower1:
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2014 18:23 przez irlandia.
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 17 Kwi 2014 19:12 #244369

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
irlandia wrote:
Chociaż wolę też dostać jakąś, którą bym chciała posiadać. Jest to trochę utrudnione-albowiem nie posiadam ogrodu

Ja też bardzo żałuję, że nie masz ogrodu Irenko, bo wysłałabym Ci baaardzo dużą paczkę z różnymi roślinami :wink4:
A tak to dostaniesz tylko małą.

Oglądałam te episcie na którymś forum. Ładne! I mają niesamowitą kolorystykę liści.
Bo kwiatki jak kwiatki...
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 17 Kwi 2014 19:31 #244370

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Ulu przecież my się już dogadałyśmy ....chcę mleczko i koniec nic więcej,Popatrzyłam dziś i sporo ich będziesz miała i duże i małe...Jest tego.A mi się trochę parapety rozluźnią.Bo wiesz-co za dużo to i efektu brak...episcie też dam -część ciętych .Na razie kilka bo na razie nie rozrośnięte,ale one sa super do korzonków w wodzie.Rewelacyjnie-szybko puszczają je. Ich listki są niesamowicie połyskujące srebrem w słoneczku.
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 17 Kwi 2014 19:44 #244376

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Dlatego Irenko napisałam : gdybyś miała ogród :) ale że go nie masz...
Szkoda! To taka fajna sprawa kawałek ogródka
wkopywanieroslin.gif
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 17 Kwi 2014 19:58 #244378

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Miałam działkę przez 20 lat.niestety na niej trzeba czasami pokręcić swoim szkieletem.a już coraz ciężej z tym no i dojazdy do niej, codzienne doglądanie itp.co innego mając ogródek przy domu.Jednak mam kawałek osiedlowego miniogródka-stworzonego przeze mnie.Inaczej bym bez tego żyć nie potrafiła.Ale mój mini ,jest obsadzony do maxa,i nic już tam nie wejdzie.A wiesz jak to pod blokiem-raryts -kwiat byłby chwilkę po rozkwitnięciu.No i nie ma sensu czegoś lepszego posadzić.Miałam oczywiście przez kilka lat kupione i posadzone bardzo piękne-duże róże ale nigdy ich tak na prawdę nie doczekałam bo już tuż przed pęknięciem została ścięta.więc się wkurzyłam i jesienią wszystkie wykopałam dla siostry na wieś.cieszę się jednak ze swoich krzewów,którymi obsadziłam swój blok dookoła.Teraz jak kwitną.to wszyscy się zachwycają.możesz zobaczyć je w moich tematach,Na razie zmykam.pa
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 18 Kwi 2014 11:01 #244510

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Może nie od razu całą kolekcję ale jedną sztukę episcii warto postawić na parapecie między zieleniną , ożywi parapet .
Ja tak miałam z begoniami , dzieliłam dzieliłam aż sama walczyłam o utrzymanie kolekcji , sporo wyleciało. Na razie mam za dużo pracy ale z czasem poszukam tych utraconych . Od Ciebie właśnie mam Sandersoni to były gałązki do ukorzenienia + listki jakiejś hybrydy , nie wiem której mi wysyłałaś .
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Temat został zablokowany.

Moja pasja ...a może już obsesja 08 Maj 2014 00:08 #255023

  • sheltie
  • sheltie's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 144
  • Otrzymane dziękuję: 61
Witam kwiaty które masz są cudowne. Zainteresowała mnie roślinka obok hoji multiflory roślinka o drobnych listkach. Jak się nazywa? Podobają mi się jeszcze: kolumnea, adenium i episcie. Czy są to trudne rośliny uprawiane na parapecie domowym?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.256 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum